reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja też wszystko robię normalnie, może nie teraz bo mam chwilowe osłabienie i śpie cały dzień...generalnie z noszeniem trzeba uważać, nie dźwigać za bardzo
 
reklama
Ja również żyję jak do tej pory. Wyjątkiem jest tylko to, że strasznie przy tych wszystkich czynnościach marudzę. [emoji14]

Współczyję wam spotkań z niekompetentnymi lekarzami. Ja mam lekarza na NFZ i to anioł nie kobieta. Troskliwa, zadaje pytania, udziela odpowiedzi. Prowadziłam u niej pierwsza ciążę, zawsze mnie badała, robiła USG na każdej wizycie, kontrolowała wyniki morfologii, dbała o wszystko jak należy [emoji4] A na badaniu już pół roku po urodzeniu synka dawała rady na temat rozszerzania diety. [emoji4]


 
Dziewczyny jak to jest z podnoszeniem? Przenoszeniem podnoszeniem roznych rzeczy np zgrzewka wody mineralnej czy kosz mokrego prania? Robicie to same czy ktos wam w tym pomaga? Zastanawiam sie jak to jest u innych mam...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja normalnie podnoszę i dźwigam synka. Jakoś nie wyobrażam sobie przestać go tulić czy nosić na rączkach, zreszta jest za mały aby zrozumieć dlaczego go mama juz nie nosi. Żyje normalnie, nie staram się rozpatrywać czarnych scenariuszy i wierze że wszystko bedzie ok.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja Tysi nie podnoszę, ale ona ma 5 lat więc łatwo jest to jej wytłumaczyć, nie podniosę Cię bo dużo ważysz, bolą mnie plecy itd....bo do tej pory zdarzało mi się ją podnosić jeszcze ;)
 
Witam.
Mam na imie Ania, mam 26 lat i mieszam z Mezem w Niemczech. 2 wrzesnia testowalismy, 5 wrzesnia (dokladnie w dzien 1 rocznicy slubu) bylam na badaniu BETA HcG oraz pierwszym USG;ktore potwierdzilo ciaze.
Staramy sie juz od 2,5 roku. Mam stworzone PCO, hiperprolaktynemie, akby tego bylo malo, pol roku temu przeszlam laparoskopie, a diagnoza zwalila nas z nog. Prawy jajowod kompletnie niedrozny, nadajacy sie do usuniecia, lewy udrozniony ale w oplakanym stanie...Cytuje lekarza: ´´Pani Aniu, bedzie bardzo ciezko, dajemy Pani minimane szanse na naturalne poczecie.´´i wreczyli mi ulotki kliniki leczenia nieplodnosci i IN VITRO. W pazdzierniku mielismy zaczas w dlugim protokole procedure IVF, nawet dosalismy juz recepty na pierwsze zastrzyki. Wyobrazcie sobie nasze zdziwienie po zrobieniu testu.
W poniedzialek mam kolejne USG bo bylo jeszcze za wczesnie okreslic czy Okruszek dobrze sie zagniezdzil.
U mnie jest bardzo duze prawdopodobienstwo ciazy pozamacicznej, ale lekarz jest dobrej mysli.
Pozdrawiam Was, nie sadzilam ze kiedykolwiek zamiesze taki wpis ma m´forum dla MAM
 
Witam.
Mam na imie Ania, mam 26 lat i mieszam z Mezem w Niemczech. 2 wrzesnia testowalismy, 5 wrzesnia (dokladnie w dzien 1 rocznicy slubu) bylam na badaniu BETA HcG oraz pierwszym USG;ktore potwierdzilo ciaze.
Staramy sie juz od 2,5 roku. Mam stworzone PCO, hiperprolaktynemie, akby tego bylo malo, pol roku temu przeszlam laparoskopie, a diagnoza zwalila nas z nog. Prawy jajowod kompletnie niedrozny, nadajacy sie do usuniecia, lewy udrozniony ale w oplakanym stanie...Cytuje lekarza: ´´Pani Aniu, bedzie bardzo ciezko, dajemy Pani minimane szanse na naturalne poczecie.´´i wreczyli mi ulotki kliniki leczenia nieplodnosci i IN VITRO. W pazdzierniku mielismy zaczas w dlugim protokole procedure IVF, nawet dosalismy juz recepty na pierwsze zastrzyki. Wyobrazcie sobie nasze zdziwienie po zrobieniu testu.
W poniedzialek mam kolejne USG bo bylo jeszcze za wczesnie okreslic czy Okruszek dobrze sie zagniezdzil.
U mnie jest bardzo duze prawdopodobienstwo ciazy pozamacicznej, ale lekarz jest dobrej mysli.
Pozdrawiam Was, nie sadzilam ze kiedykolwiek zamiesze taki wpis ma m´forum dla MAM
Hej anja, witamy.
Natura płata figle najczęściej gdy się nie spodziewamy. Gratuluję i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.
Dlaczego lekarz z góry podejrzewa, że ciąża może być pozamaciczna? Przy ostatnim usg było coś w tej kwestii widać?
Myśl pozytywnie a wszystko będzie dobrze, cuda się zdarzają widzisz to na sobie. Dbaj o siebie :)
 
Ze wzgledu na moja historie choroby. Przy zrostach jajowodow czesto jajeczko nie zdarzy przedostac sie do macicy, i zagniezdza sie w jajowodzie. Cudze moj trwaj, chociaz czare mysli klebia mi sie w glowie (przepraszam ze bez polskich znakow ale ich nie posiadam)
 
Co do podnoszenia to myślę, że gdyby na początku ciąży noszenie pierwszego dziecka miało jakiś negatywny wpływ to ludzkość nie znalaby pojęcia "rodzeństwo". :-)

Ja żyję normalnie bo chwilowo nie mam wyboru.

Większy kłopot będzie pod koniec, jeśli np. będzie jeszcze trochę czasu do porodu, a będzie się robiło rozwarcie lub skracala szyjka. Wtedy faktycznie max 5 kg udźwigu jest zalecane ( i wtedy nawet gar zupy jest klopotem)

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ze wzgledu na moja historie choroby. Przy zrostach jajowodow czesto jajeczko nie zdarzy przedostac sie do macicy, i zagniezdza sie w jajowodzie. Cudze moj trwaj, chociaz czare mysli klebia mi sie w glowie (przepraszam ze bez polskich znakow ale ich nie posiadam)

Wierze ze bedzie dobrze i jednak Fasolka bedzie u Ciebie w brzuszku;) ja testuje jutro albo pojutrze juz sie boje.. Ale to moj pierwszy cykl staran o druga ciaze..
 
reklama
Ze wzgledu na moja historie choroby. Przy zrostach jajowodow czesto jajeczko nie zdarzy przedostac sie do macicy, i zagniezdza sie w jajowodzie. Cudze moj trwaj, chociaz czare mysli klebia mi sie w glowie (przepraszam ze bez polskich znakow ale ich nie posiadam)
anja, myśl pozytywnie i wszystko będzie dobrze. Ciesz się, bo ciąża to piękny stan.
To moja 3 ciąża i jestem szczęśliwa. Uwielbiam być w ciąży i czuć tą małą istotke pod sercem. To moja ostatnia więc mam zamiar bardzo ją celebrować ✴.
 
Do góry