reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
No niestety tak już jest też w UK że pierwsze usg jest też odrazu genetycznym. Wizyta u położonej co 2 mc. Chyba, że coś się dzieje to dzwonisz i mówisz w czym problem. Ja miałam położna mc temu i mam dopiero za mc. W przyszłym tyg genetyczne w 13tc. Następne usg w 20tc i to koniec, chyba że coś będzie się działo. Tutaj są tylko 2 usg przez całą ciążę. Wychodzą z założenia, że ciąża to nie choroba. Jeśli przebiega prawidłowo to trzeba ją zostawić samej sobie i pozwolić rosnąć. Zawsze jak masz jakieś obawy możesz zadzwonić do nich lub pojechać.

Przed samym porodem nie sprawdzają nic na usg?
Ułożenia, szacowanej wagi dziecka?
Niby ułożenie można "wymacać", ale jakoś mnie to nie przekonuje.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to pewnie zacznę kupować jakieś rzeczy od grudnia/stycznia. Nie mamy kompletnie nic. Jak szykowałam wyprawkę dla Martynki to raz w miesiącu kupowałam 2-3 ciuszki i tym sposobem do porodu uzbierało mi się wszystko a koszta ładnie się rozłożyły. Wózek, kosz do spania kupimy pewnie w kwietniu, bo nie ma sensu wcześniej. W marcu/kwietniu czeka nas też mały remont, przeprowadzka dziewczyn do jednego pokoju i zorganizowanie nam sypialni. Musimy jeszcze kupić nowe auto, bo w te co mamy w 5 osób się nie zmieścimy, więc wydatków mamy od groma.
 
Czy u Was juz wszyscy wiedza o ciazy?U mnie nadal tylko maz,pracodwaca i trojka przyjaciol i moja mama.Jak jest u Was?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie wiedzą prawie wszyscy. Oczywiście planowałam powiedzieć komukolwiek (poza rodzicami) dopiero ok. 12 tygodnia, ale po pierwsze byłam tak podekscytowana, kiedy odkryłam, że w końcu jestem w ciąży, że trudno było mi utrzymać tajemnicę w gronie bliskich osób. A po drugie, prawie miesiąc siedziałam w domu, więc w pracy również trudno było ukryć przyczynę. Z drugiej strony myślę, iż dobrze się stało, że już wiedzą.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przepraszam, ale jakoś pominęłam twoj post. Dzwonilam pod ten nr 22 560 16 00

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
Znalazlam w internecie ale dziekuje:)Dzwonilam i czas oczekiwania na rozmowe wynosil tylko 12 minut:)Dowiedzialam sie tylko tyle ze nic nie wplynelo z mojej firmu a kadrowa dostala moje L4 17 dni temu .....[emoji47][emoji47]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to pewnie zacznę kupować jakieś rzeczy od grudnia/stycznia. Nie mamy kompletnie nic. Jak szykowałam wyprawkę dla Martynki to raz w miesiącu kupowałam 2-3 ciuszki i tym sposobem do porodu uzbierało mi się wszystko a koszta ładnie się rozłożyły. Wózek, kosz do spania kupimy pewnie w kwietniu, bo nie ma sensu wcześniej. W marcu/kwietniu czeka nas też mały remont, przeprowadzka dziewczyn do jednego pokoju i zorganizowanie nam sypialni. Musimy jeszcze kupić nowe auto, bo w te co mamy w 5 osób się nie zmieścimy, więc wydatków mamy od groma.
Ja to samo.W pierwszej kupowalam przez cala ciaze i jakos tego tak nie odczulam.
Tez musimy zmienic samochod na wiekszy i na pewno combi:)
Ja salon robie za tydzien,moze dwa a corki jak dam rade to do swiat bo juz masakra a potem sa ferie i mniej sily pewnie bede miala..Tak planuje ale jak wyjdzie w praniu zobaczymy.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasieq85 w jakim szpitalu masz wizyty ? Ja genetyczne mam w Rotundzie 2 listopada i już się nie mogę doczekac, choć i tak pójdę wcześniej prywatnie bo podczas 1 ciąży lekarka w szpitalu nie mogla znalezc 2 raczki !!!!! Dobrze że bylam 2 dni wcześniej na usg prywatnym bo bym zawału dostala. Po kilku minutach sama się śmiała z siebie że jak mogła jej nie zauważyć :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Pierwsza ciąża w Coombe i druga też. Nie wiem czy będzie genetyczne, wątpię, bo w pierszej też nie miałam ( tylko serduszko i tyle) więc za tydzień pójdę do Dybkowskiego prywatnie. Dopiero szczegółowe w szpitalu miałam połówkowe po 20tc. Jutro się dowiem wiecej, może coś się zmieniło po 4latach :) Wiem, że w Coombe jest możliwość porodu w wodzie i jeśli się uda to na pewno skorzystam :D

Napisane na GT-I8190N w aplikacji Forum BabyBoom
 
I mnie wiedzą rodzice i teście. Teście pewnie ogłosili to już całej rodzinie, bo lubią rozgłaszac nowiny. W pracy jeszcze nie mówiłam. Powiem za tydzień po drugim badaniu.
Niby wszystkie mamy terminy na maj a taka duża różnica. Mi do drugiego trymestru i genetycznego jeszcze hoho..
Dla dziecka mam już wózek i łóżeczko. Trochę ciuszkow jeśli będzie chłopczyk też mam. Będę potrzebowała materacy i pościele. Bo to po dziecku wyrzucilam. Miałam gryke, pianke i kokos. Nie widziałam tam robaków, ale jak tak mówicie fuj to już takiego nie kupię. Okropnie brzydze się robakami [emoji32]
Kurczę wytrzymać do 12 tygodnia z pierwszym usg musi być wielkim wyzwaniem.

Dokładnie, ja genetyczne mam dopiero 15 listopada! A tutaj już prawie wszystkie po, albo lada chwila bedą miały :). I już tak zazdroszczę, ze dziewczyny sa w II trymestrze, mi to jeszcze daleko :(




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry