reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Biedronko ja nie ogladam tv wifi nie używam mam net w telefonie. Ja słyszałam od neurologa zeby nie włączać tv bo dziecko moze byc nadpobudliwe nie będzie potrafiło sie skupic. Mój Kubuś dostal szczepionkę tylko po porodzie a tez żałuję. Uwazam ze szczepionki to zło. Dodatkowo ostatnie wydarzenia w kraju pokazuja jak wszyscy maja w du*** zdrowie dzieci.
 
Martex, dzięki szczepionkom niektóre choroby zostały wyeliminowane, a w przeszłości umierało na nie miliony ludzi. Nie mówie ze nie zdarzają sie skutki uboczne szczepionek bo zdarzają ale każdy lek ma jakies skutki uboczne. Poczytaj w ulotce jakie skutki moze miec paracetamol albo ibuprom, a jednak wiekszosc z nas bierze te leki jak jest konieczność. Kazdy ma prawo wyboru, ja wolę zapobiegać chorobom niż je póżniej leczyc i narażaćdziecko na cierpienie.
 
Jest roznica miedzy skutkiem ubocznym apapu a szczepionek chyba przyznasz. Ja nie biore apapu i staram sie uzywac lekarstw jak najmniej. O szkodliwosci szczepionek moga ci powiedziec rodzice którzy maja po nich chore dzieci. Ale oczywiscie kazdy ma prawo wyboru . Ja napisalam swoje zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Biedronka a szczepionka na ospe nie jest zalecana dopiero po pierwszym roku? Szczerze mówiąc to nie zastanawiałam się czy szczepic na ospe. Następną wizytę szczepienna mamy jak Filip skończy roczek to zapytam. No i zadałas mi zadanie, muszę zgłębić temat tej szczepionki. Będę miała co do poduszki czytać.
Co do bujania, to u Filipa nie zaniklo. Buja się nadal będąc na czworaka, to pewnie nadal jest jakaś tam forma ćwiczeń. Także chyba wszystko jest w porządku :)
 
@Madziołek. Pewnie tak bedzie, no nic Miłek jest najmłodszy z naszego towarzystwa forumowego[emoji18]. Wiec może też wyjdzie na 9 msc, ten pierwszy wyczekiwany.
@kasia0121 białe dziady[emoji3] dobre określenie
@biedronka10 oj temat szczepien[emoji51] ile Matek tyle opinii na ten temat. Jeszcze nie ustaliliśmy z M czy zaszczepimy, musimy to przegadać zanim podejmiemy decyzję. Miłek często się buja też zastanawiałam się czy to normalne, jest nas dwie[emoji12]. Co do tv to nie pozwalamy Miłkowi ogladac, ale często jest włączony przy nim i jest tak w tle. Myślę że w dzisiejszych czasach ciezko będzie uchronić nasze dzieci przed tv, internetem, wifi itp. Co do szczepień to myślę podobnie jak biedronka, nikogo też nie oceniam każdy ma prawo wyboru. Zdaje sobie też sprawę, że w większości chodzi tylko o pieniądze, ale nie wybaczylabym sobie nigdy gdyby moje dziecko zachorowało na jakas chorobę bo nie było szczepione.[emoji33][emoji33]

Napisane na LG-K580 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kasia mi lekarka mówila ze na ospe można szczepić po 10 miesiącu, jest to dodatkowe szczepienie i tak sie zastanawiam co zrobic bo ostatnio jest jakas epidemia tej ospy. Dużo moich znajomych miało chore dzieci i ciężko to przechodziły z gorączką ponad 40 stopni. Wiem ze jak mały pójdzie do przedszkola to na pewno się zarazi więc chce zeby to przynajmniej łagodniej przeszedł. Ale nie wiem nic o tej szczepionce więc Kasia jak zgłębisz temat to się podziel tutaj wiadomościami:)

Mamamiłka i Kasia pocieszyłyście mnie z tym bujaniem, bo myślałam ze tylko mój tak ma. Fajnie, że jest to forum i można rozwiać matczyne wątpliwości:)

Odnośnie tv i internetu to telewizor u mnie ostatnio nie działa wogóle, no chyba ze mały śpi w drugim pokoju. A z internetem to tez nie jest prosta sprawa bo nawet jak mamy wyłączone wifi u siebie to przecież sąsiedzi mają i też ono może mieć zasięg u nas. Po za tym znajomy informatyk mówił mi ze tak samo szkodliwie działa internet w telefonie LTE itd...i najbezpieczniejsze jest połączenie przez kabel. Myśle ze nie mozna dać się zwariować i zachowac poprostu umiar we wszystkim.

Martex co do szczepionek i chorych dzieci, na pewno takie przypadki się zdarzają, współczuje tym rodzicom, ale nie wiadomo czy to same szczepionki były przyczyną czy poprostu spowodowały ze ujawNiły się objawy chorób które istniały już wcześniej. Na chwile obecną nie ma żadnych badań naukowych potwierdzających np związku szczepień i autyzmu.
 
Faktycznie ta ospa to teraz jest jakaś zmutowana. Mój brat przechodził ospe jak Filip miał 1,5 miesiąca. Niedosc że przez 2 tygodnie miał nowe wykwity to temp. 40 stopni. I nie szło tego niczym zbić. A krostki miał wszędzie, jedną koło drugiej. Nie było miejsca na ciele wolnego od tej zarazy. Były nawet w uchu, nosie i buzi. Wcześniej brat miał kontakt z Filipem i bałam się że go zarazil, bo podobno zaraża się już 3 dni przed wyskoczeniem krostek. A my mieliśmy jeszcze wtedy iść z Filipem na szczepienie. Lekarz kazał wstrzymać się 4 tygodnie bo też się obawiał że mały mógł się zarazić. Na szczęście ospa wtedy nas ominęła.
Także jeżeli ta szczepionka spowoduje że dziecko łagodnie przejdzie ospe to jestem jak najbardziej za. Wiadomo że lepiej zachorować jak jest się dzieckiem bo im więcej lat tym trudniej się przechodzi.
 
Kasia pediatra mi mówiła ze po szczepionce dziecko albo wogóle nie zachoruje albo jeśli już to bedzie przechodzic bardzo łagodnie, bo organizm ma przeciwciała i i sam zwalczy chorobę jak tylko zacznie sie ona rozwijać.
 
reklama
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki bujaja sie w rytm muzyczki ?
Czy jak spojrzycie gdzies to dzieci podazaja za waszym wzrokiem ? Sprawdzaja gdzie wy patrzycie ?
Czy bawia sie z wami w akuku np chowajac sie za firanka czy przykrywajac czyms buzie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry