reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Kurcze mój reaguje słabo na imie czasem 3 razy trzeba zawołać zeby sie.odwrocil
:( zastanawiam sie czy wszytski z nim ok. Nie nasladuje nie pokazuje palcem . Nie gaworzy :(
 
reklama
Mamamilka to z Miloszka taki francuski piesek;) no ale każdy z nas ma swoje ulubione produkty i te których nie tknie. A może jakiś omlet, jogurt naturalny z dodatkiem np. banana, ser biały?
No ale co tam jedzenie, Milek sam zasypia o to jest mega super fajne;)

Biedronka, chyba nie masz się czym przejmować, jak na razie tylko dolne dwójki trochę zwlekają z wyjściem. U nas zapowiada się że wyjdą górne dwójki a mamy tylko dolne jedynki. To chyba nie są jakieś duże anomalie zębowe.

Martex jeżeli coś Cię niepokoi to lepiej to skontrolować. Pewnie wszystko jest w porządku, synek idzie swoim tempem rozwoju, no ale będziesz spokojniejsza jak lekarz czy fizjoterapeuta to potwierdzi.
 
@mamamiłka Wygląda na to,ze mamy ten sam problem.Jedna plamka nadal jest dosyć duża,pojawiły się też dwie mniejsze w okolicy pupy.Znalazłam dermatologa w rodzinnym mieście jednak nie wiemy czy on nam cos pomoże bo przecież testy alergiczne robią po 4 roku życia,lekarz pediatra mówił ,że do tego czasu samoczynnie może to ustąpić,miejmy taka nadzieje.Smarujemy to kremami (bambino,nivea) .Pilnujemy co Aleks je(najlepiej zapisywać jakie produkty zjadł w dany dzień i obserwować czy nie ma zmian).Wiemy póki co, że uczulają go cytrusy.Wczoraj dostał wodę z odrobiną cytryny i ok.15min po tym wyskoczyły mu 2plamki na szyji i buzi.Coraz bardziej mnie to niepokoi,poszukam na forum może znajdę coś o tym.
@Martex2003 nie przejmuj się na pewno jest wszystko ok.Może po prostu idź na kontrolę,my co jakiś czas chodzimy żeby się upewnić, że jest ok,czasem dostawaliśmy jakieś ćwiczenia które ułatwiały Aleksowi naukę nowych rzeczy.
 
Co do zabawy to Aleks uwielbia się wygłupiać,lubi być łaskotany,podnoszony do góry i w dół (tak jakby spadał a ja bym go łapała tyle, że nie wypuszczam go z rąk wszystko jest kontrolowane),turla piłkę tzn.odpycha ją,lubi ze mną tańczyć,czasem udaje, że ucieka tzn.stoji koło mnie trzymając się i jak ktoś mówi dawaj go i próbuje go dosięgnąć to wtedy przebiera nogami w miejscu śmieje się i chowa głowę u mnie, uwielbia się bawić w kąpieli,lubi zabawę w akuku, uwielbia bawić się kablami na co mu nie pozwalamy. @martex spokojnie Aleks też kręci czasami kółkami w autkach,ogólnie to mały leniuszek nie lubi się wysilać od małego i idzie na łatwiznę,taki jego urok.Bardzo długo nie potrafił odwrócić się z plecków na brzuszek co mnie martwiło ale parę miesięcy po tym jak wszyscy równieśnicy z forum ogarnęli tą umiejętność do perfekcji wtedy on zrobił dopiero pierwsze kroki w tym kierunku.Każde dziecko ma swój czas ;).Gryzie prawie wszystko.
Co do usypiania to tylko przy cycu lub w nosidełku no chyba, że jest bardzo padnięty to usypia na rękach,w wózku,na sankach.
@kasia0121 super że już jesteś po operacji.Jak ty to zrobiłaś, że Filip śpi w łóżeczku?bo ja też chcę Aleksa oduczyć ale nie wiem jak to zrobić.
 
Martex z tym nasladowaniem to jest różnie. Czasami Filip będzie powtarzał, ale to tylko nieliczne rzeczy (uderzanie ręką w blat krzesełka do karmienia, cmokanie, taki szyderczo-skrzeczący śmiech, kręcenie głową i chyba tyle ) a czasami mogę mu coś pokazywać setki razy a on i tak nic nie powtórzy. No cóż, dzieci to nie małpki, tylko małe potworki które mają niezłe charakterki;)

Madziolek, Filip z dnia na dzień poszedł spać do łóżeczka. Wynikło to z potrzeby chwili, bałam się żeby w nocy nie kopnął mnie w brzuch. Tragedii nie ma. Zmiany też nie odczuł bo łóżeczko jest przysunięte do naszego łóżka więc w sumie śpimy wszyscy razem. Ale przeważnie nad ranem już ląduje w naszym łóżku :)
 
Dziewczyny a czy wasze dzieci wkładają coś do jakiegos pojemnika np klocki do pudełka czy zabawki do kosza wtzucaja ? Czy wyrzucaja zabawki np z lozeczka czy z krzeselka do karmienia ?
 
Z wkładaniem zabawek do pojemnika Filip nie ma nic wspólnego :biggrin2: mamy garnuszek klocuszek i ja wkładam figury w odpowiednie otwory a Filip je popycha paluszkiem i wlatują do środka. Sam jeszcze nie potrafi. A jeżeli chodzi o wyrzucanie zabawek robi to nagminnie, wyrzuca wszystko z łóżeczka czy krzesełka. Jak się bawi na podłodze to też rzuca zabawkami, później do ich idzie, znowu rzuca i znowu idzie i tak kilka razy aż się znudzi.

Oraz, mamy trzeciego zęba :) Górna dwójka wyszła na powierzchnię, jedynek górnych na razie brak:)
 
reklama
Aleks również nie potrafi wkładać zabawek za to świetnie mu wychodzi ich wyrzucanie.
Gratulacje dla Filipa u nas bez zmian
 
Do góry