reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Hej ho! Byla fizjoterapeutka. Bardziej sie zajelysmy mna niz mala, ale o siebie tez dbac trzeba! ;)
Odnosnie malej powiedziala, ze jak dźwiga główkę, to nie powinnismy jej nosic w pionie, bo jest za duzy ucisk na kregoslup. Tak więc albo glowka lezy na klatce piersiowej, albo nosimy pleckami do nas tez z podparta glowka. Napiecia miesniowego poki co nie ma co oceniac, bo za malutka jeszcze. No i jak najwiecej lezenia na brzuchu, najlepiej na macie/podlodze, zeby bylo twardo.

A ze mna pocwiczyla 45 minut! Ćwiczenia na miesnie glebokie, zeby ten moj kregoslup odciazyc i.. Ojeju jak cudownie chociaz troche sie ruszyc! Nawet troche mi sie miesnie zmeczyly. A jak beda zakwasy to w ogole pelnia Olowego szczescia ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kilka zdjęć z naszej sesji

1497977323-aaaaaa.jpeg


1497977331-aaaaaa.jpeg


1497977339-aaaaaa.jpeg


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olo- zaczynam testowanie kompresów. Szczypie cos.... Odciagam tez dziś (choć tą piersią musiałam karmić- na koncercie! Szkoły muzycznej :))
Mam wrażenie ze nie mam mleka w tej piersi- raz odciągnęła tylko 40 ml a teraz po 3 godzinach nic. Młody dostał z butli.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Olo- zaczynam testowanie kompresów. Szczypie cos.... Odciagam tez dziś (choć ta musiałam karmić- na koncercie! Szkoły muzycznej :))
Mam wrażenie ze nie mam mleka w tej piersi- raz odciągnęła tylko 40 ml a teraz po 3 godzinach nic. Młody dostał z butli.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja zaczne jutro. Dostalam tez od tej doradczyni kompres zelowy medela. W Polsce podobno go jeszcze nie ma. Tez bede testowala. Ogolnie powiedziala, ze Mary super sie przystawia i super ma pozycje na piersi. Mamy skonsultowac sie z neurologopeda odnosnie tego, jak mala ssie, ze te brodawki splaszczone wychodza, bo ona zadnych nieprawidlowosci nie widzi.
No i mamy sie budzic w nocy na dodatkowe karmienie jednak.. Przez dwa tygodnie przybrala,380g, wiec nie jakos duzo...

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
O budzeniu w nocy to ze mną można porozmawiać dziś mieliśmy pobudki dwa razy co 2hi dwa razy co 1,5. Od 6 na nogach ale córka (8lat) wzięła małego, przewinęła, przebrała i pogadali do wyjścia do szkoły wiec ok.

Dziś przez to odciąganie musiałam jeszcze na laktatorze wisieć o 5. Generalnie co 5 godzin ściągnę max. do 80 ml także dużo naraz moje dziecie nie zjada bo ostatnio pół zostawia czyli je 40ml na posiłek. Przyjdzie położna dzisiaj to zobaczymy czy wystarczająco.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@Olo32 - do dr Laguny się w końcu nie umówiłam. Mamy w tę sobotę wizytę prywatnie w Multi-Med. Natomiast mój teść, który pracuje w szpitalu wziął w weekend wyniki młodego i pokazał ich pediatrze (podobno bardzo dobry, prowadził mojego męża). Wg niego wyniki nie są złe ale do obserwacji. Szczególnie białe krwinki. Powiedział że absolutnie nie powinniśmy szczepić jeśli bilirubina jest powyżej 6. Doradził też, że szczepienie możemy odłożyć nawet do skończenia 3 m-cy i lepiej wziąć tę skojarzoną.

@Gabiś - super zdjecia! Piekności te Twoje panny, obie :)

@Karlik - 8 lat i przebiera brata? O.O szok i niedowierzanie. Masz nad wyraz zdolną i uczynną córkę! Pogratulować jej, a Tobie wychowania :)

My się wczoraj rozpuscilismy od tego goraca. O 19 jak już oboje z Młodym przesyaliśmy wyrabiać, wsiedliśmy do samochodu (tam jest klima) i pojechalismy na zakupy. Po cokolwiek. Młody ma nowe kocyki i skarpetki z Pepco :)
Jak zasnął przy kasie tak o 1 w nocy się dopiero obudził :)
 
reklama
Witam się w już ciepły poranek, u mnie akcja dżem truskawkowy, wczoraj i dziś, jakoś dajemy radę to pogodzić z karmieniem i spacerami :D
Wczoraj se poszłam na kije po 5 rano :D Jaka frajda, ponad 5 km moje i ze świadomością, że tatuś pilnuje najedzonej Ali :D Do tego dwa wózkowe spacerki po około 5 kam i nózki mnie bolą :D Ale ruch jest dooobry :D
A jak spotyka nas mały głód to my go tak:
19225754_1488413314514130_3610509857697345695_n.jpg


@Karlik no jestem w szoku! Moja ośmiolatka jakoś z obawą do perspektywy pieluszki podchodzi!! Gratki!! :D
 
Do góry