reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dzień dobry!
My dzisiaj po kontroli bioderek. Na razie byliśmy tylko na wizycie, USG w lipcu :rofl:
Bardzo fajny, starszy pan dr nam się trafił. Obejrzał małego całego, wymacał, wymasował i dał nam zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu - dla prawidłowego rozwoju. Z małym wszystko oki :)
Co do kup - w nocy czasem się nam zdarzy jedna, ale za to ranooo... o, do południa to i 5 potrafi strzelić jedna po drugiej. I to takie konkretne. A wieczorami to już różnie 1-2.

Nigdy nie przechodzi.
To nie było pocieszające :D

Hej
emoji16.png
dzisiaj jest sto razy lepiej, na 15:30 jadę na masaż. Może mi krzyż nareperuje... Współczuję ludziom którzy mają migrenę jeżeli tak to u nich wygląda jak u mnie wczoraj... Gabrysia w nocy piła o 24 potem o 5 i o 8 więc super. Pije z butelki,a jak będę w mieście to kupię te nakładki i może będziemy się karmić z cyca.
Super, że już lepiej! Takie huśtawki nastrojowe pewnie będą nam się wszystkim jeszcze zdarzać. Musimy też cierpliwości do siebie nabrać :)
A z tym kręgosłupem to uważaj - masz tylko jeden!

Chyba jednak też kupię laktator.. Coś godnego polecenia?
Ja mam Canpola elektryczny "ease start". Szału nie ma, ale robi swoje. Tylko zaworki ma baaardzo delikatne. Dwa już zepsułam i mleko nie chce się ciągnąć za dobrze. Na szczęście w zestawie było 3 więc jadę na tym ostatnim.

Pediatra mowila tylko, ze troche za wolno rosnie jej obwod glowy, bo przez pierwsze 4 tygodnie powinien sie zwiekszac o 0,8cm na tydzien, a u niej od porodu (2tyg) przyrosl o 0,8cm. Ale zakladam, ze to blad przy pierwszym mierzeniu ;)
U mnie też nie było mierzenia główki, a już 3 wizyty u pediatry zaliczyliśmy. W sumie to nasza pani dr to nawet wzrostu nie mierzy, a Młody wyrósł już z ciuchów 56 (pierwotnie zakładałam mu 50 i było ok)

Położna powiedziała wczoraj, że taka spokojna i niepłacząca jest dlatego, iż ma żółtaczkę. :(
I zrobiło mi się smutno, bo ciągle jeszcze z tego nie wyszłyśmy. Jutro idziemy na pobranie krwi i oznaczenie bilirubiny, i modlę się tylko, by spadła lub chociaż nie wzrastała, żeby nie wracać z marszu na oddział.
Dominik wciąż ma podniesioną bilirubinę 7,92 miał w zeszłym tygodniu w czwartek, a jak wychodziliśmy ze szpitala to miał 13. Nasza położna uspokoiła mnie, że jak dziecko jest karmione piersią to żółtaczka może się utrzymywać nawet do 3-go miesiąca i żeby się nie przejmować.
Trzymam kciuki za Wasze wyniki jutro!
 
reklama
Marta, Babybjorn to shit!
Po pierwsze nosidełko dopiero jak dziecko będzie samodzielnie siadać czyli po 6 mcu życia. Po drugie tylko i wyłącznie przodem do mamy- każda inna pozycja ( czyli przodem do świata) jest nieergonomiczna, obciąża stawy, dziecko wisi na kroczu. Z nosideł fajna jest Tula, Pathi, można też coś taniego z Chin sprowadzić ( teraz nie mam linka pod ręką). No, ale na czas obecny to tylko chusta.
Olo, gdzie się będziesz uczyć motać?
 
Dziewczyny jak długo się trzyma kapustę na cyckach, aż przestanie być zimna czy dłużej?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak chwaliłam laktator Canpola a dzisiaj mi się rozmontował w trakcie ściągania mleka i butelką spadła na podłogę i mleko się wylało... Ta butelka Canpola i te przekladki-syf!!!! Dobrze mi działa z butelką Avent bo bezpośrednio do laktatora się przykreca, a moich lovi nie mogę dopasować... Mam z Avent butelkę ze szpitala i ona ma 60ml i trochę zapasu także wchodzi ok 100ml ale myślę że kupię większą i będzie tylko do ściąga... Nie wyobrażam sobie że w nocy mi się sprzęt rozłoży w łóżku. Olo patrz jak się skręca ten laktator, czy to się dobrze trzyma,no chyba że masz butelki Avent to bierz ten z Canpola...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak chwaliłam laktator Canpola a dzisiaj mi się rozmontował w trakcie ściągania mleka i butelką spadła na podłogę i mleko się wylało... Ta butelka Canpola i te przekladki-syf!!!! Dobrze mi działa z butelką Avent bo bezpośrednio do laktatora się przykreca, a moich lovi nie mogę dopasować... Mam z Avent butelkę ze szpitala i ona ma 60ml i trochę zapasu także wchodzi ok 100ml ale myślę że kupię większą i będzie tylko do ściąga... Nie wyobrażam sobie że w nocy mi się sprzęt rozłoży w łóżku. Olo patrz jak się skręca ten laktator, czy to się dobrze trzyma,no chyba że masz butelki Avent to bierz ten z Canpola...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Hmm może jakoś nie dokreciłaś? Wszystko jest na gwint więc nie ma szans na samoistne odkręcenie.
Ja zawsze przelewam sobie pokarm do butelki Lovi. Nie karmię ta butelka która jest w komplecie bo ma za duża dziurkę smoczek.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tymczasem jeszcze uwielbiam karmić piersią. Ale to 5 doba i u Was te wszystkie przeboje pojawiły się chyba później.
Nawał opanowałyśmy w półtorej doby, pewnie gdybyśmy były ze sobą cały czas obeszłoby się bez lekkich dramatów w moim bufecie.
Jeden sutek boli mnie w momencie przystawienia - przez chwilę, jak solidny siniak. Później mija. Poza karmieniem też nic mu nie dolega.
Zastanawiam się, czy też czeka mnie taki krzyż Pański, jaki Wy musicie dźwigać na swoich piersiach.

Tak czy inaczej.
Ćwiczymy nowe techniki. Kompletnie przerasta mnie układanie dziecka przy piersi. ;)
Podziwiam jej niebotyczną cierpliwość.
Oraz marzę, by nauczyć się kiedyś karmić spod pachy. :]

1496830116-aaaaaa.jpeg
Jaka fajna czarnulka [emoji7]! A jak tam starszak ? Dał radę [emoji12] ?

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry :-)

Ja mam pytanie odnośnie tego że czasem jak się dziecko układa ciągle na jednej stronie do spania to ma wtedy krzywą główkę. Tylko się zastanawiam bo...Blanka z lewej ma taką jakby połokrągłą a po lewej bardziej płaską...i teraz nie wiem czy ta płaska od za częstego leżenia czy ta druga strona? Bo już zglupialam a staram się kłaść ją na obie strony. Bardzo tego pilnuje i lipa...zobaczcie na zdjęciu widać. Doradzcie.

1496848745-aaaaaa.jpeg


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
DaWo, a co Ci że kapusta? Boli? Guzki są? Pamiętaj żeby lekko rozbić tą kapustę żeby sok puściła. Jak się ogrzeje to zmiana. No i ściągaj mleko żeby nie dopuścić do zastoju.
Właśnie Waraai, jak syn reaguje na księżniczkę? Jest piękna! A Twój cyc!!! Miodzio ;)
 
reklama
Chyba że to od tego że ja w ciąży ciągle na jednym boku spałam...Coś czytałam o tym że może tak być. Jednakże nie kojarzę abym po porodzie jeszcze w szpitalu u niej widziała taką różnicę w wyglądzie główki.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry