reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Słuchajcie mam pytanko... czy któraś z Was ma ból brzucha pod mostkiem? Od kilku dni napiernicza mnie to miejsce. Mały rusza się tak jak się ruszał czyli cały czas intensywnie. To taki ból jak połączenie kucia z pieczeniem. Może to mięśnie i skóra nie wytrzymują już ciężaru bębna który ciągnie w dół...

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Poród trwał 6h.
Dzień wcześniej (w niedziele, 30.04.) chodziłam 11h z balonikiem na rozwarcie (co dało +1,5 cm, do moich 2cm, z ktorymi przyjechalam, więc szału nie było...).
W poniedzialek rano na trakt porodowy, przebili mi worek owodniowy by uwolnić wody plodowe, co spowodowało rozpoczecie akcji.
Najpierw skurcze z brzucha (trwały kolo 5h) zwiekszajac swoja częstotliwość i intensywność. W miedzy czasie zazyczylam sobie gaz. Pomógł lagodzic ból.
Po ponad 5h czynnosci malego zaczely spadac, wiec podali oxy i po 15min Adrian był już z nami :)
Ot cała historia ze szczęśliwym zakończeniem :)
Jak dobrze pójdzie (czekamy na wszystkie wyniki) to jutro do domu, bo u Nas trzymają 2 doby i wyganiaja :)
Ja po porodzie i po tym gazie nie mogłam wstać z łóżka, myslalam ze zemdleje, ale na zmianie była ogarnieta pielęgniarka i po 3 kroplowkach byłam na nogach.
W między czasie tata przebieral i zmieniał pieluszki - się chłopak wykazał :)
Teraz minęła doba i czujemy się dobrze. Mały cyca ciągnie że aż miło, sporo też śpi.
Ja staram się nie panikowac gdy on tylko zakwili... Ale to Nasze pierwsze, więc jakieś usprawiedliwienie mam ;)
Poród może do najlzejszych nie należał, ale było znosnie. A jego pierwszy płacz... no cóż... oboje z mężem plakalismy wraz z nim :D
Oj tez chyba będziemy płakać razem z naszą Hanią [emoji4]
Skoro piszesz że było znośnie to też się na to nastawiam [emoji16]
A trafiłaś do szpitala ze skurczami co 5 minut?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Słuchajcie mam pytanko... czy któraś z Was ma ból brzucha pod mostkiem? Od kilku dni napiernicza mnie to miejsce. Mały rusza się tak jak się ruszał czyli cały czas intensywnie. To taki ból jak połączenie kucia z pieczeniem. Może to mięśnie i skóra nie wytrzymują już ciężaru bębna który ciągnie w dół...

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam takie pieczenie ale to wtedy gdy miałam kaszel... przy lekkim masowaniu czułam ulgę... teraz mam bóle okresowe na dole brzucha.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to już tuż tuż [emoji3]. U mnie zaczynają się ale tylko nocą. Wczoraj wieczorem złapał mnie tak ostry ból w podbrzuszu że zawylam jak wilczek. Złapało mnie tak dwa razy jakby ktoś mi dosłownie nóż wbijał w tzw. Linię bikini. Syn zaczął już buty zakładać bo uznał że mama rodzi to jedziemy [emoji18]. Męża już ostrzegłam że po 3 razie jedziemy. Ale całą noc spokój...

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewuszki tak sobie Olx oglądam i szału dostaje jak widzę te stare meble (nie antyki tylko takie jak po nich wchodziły, meblościanki z połyskiem) i te opisy, lata 70, retro- no stare graty, ja takie retro mam w garażu. Czego to ludzie nie sprzedają, mam taką sąsiadkę co wystawia książki których treść już dawno nie jest prawdą..... Kto to kupuje?!?! Ja tylko chciałam stojak do wanienki bo wanienkę kupiłam nową a stojaki po 100zł więc myślałam że używany w okolicy okazyjnie nabęde a tu taki zonk....

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dawo - ja stojak pod wanienkę z olx za 30 zł wyczaiłam :-) ale szukałam od marca
lalamido - nie wiem co to za ból - jak wewnątrz to może żołądek teraz jest tak wysoko chyba. nie wiem
waraai- no tak Twój syn sobie poradzi a moje mają 5,5 i 8 lat :-( i niby dwa lata tu mieszkamy ale wszędzie jest daleko bo to szczyt góry nad miasteczkiem...co do ciuszków to ja mam z 9 śpiochów, po 6 bodziaków z dł i z k. rękawem, takich kopertowych podkoszulek ( chyba zwą to kaftanik), ze 3 bluzy/sweterki i może ze 3 i kilka par takich spodenek - ale ze stopami=półśpiochy - bez stóp dla mnie sa bez sensu bo dziecko skarpetki natychmiast zrzuci. Generalnie takiego noworodka ubierałabym tylko w takiego typu śpiochy Link do: Terry Snap-Up Sleep & Play

ja za to sił mam dużo, ale staram się z naciskiem na staram oszczędzać. Teraz wstawiłam ciastka do piekarnika i odpoczywam czekając na powrót rodzinki:-)
 
@Monia8333 - 6h + 11 z balonikiem, to się namęczyłaś kobieto! ale super, że masz już syna przy sobie. Tata niech się wykazuje teraz, a Ty odpoczywaj. Potem on pójdzie do pracy to wszystko zostanie na Twojej głowie.

@Olo32 - nie narzekaj. Nie jest zły ten kolor. Bardzo ładnie wyglądasz!

@Lalamido - takie kłucie z pieczeniem to mogą być nerwobóle albo od serca, które teraz pracuje na najwyższych obrotach, żeby przepompować nadwyżki krwi. Najlepiej powiedz o tym lekarzowi przy najbliższej wizycie. Lepiej takiego bólu nie bagatelizować.

Co do siły i przenoszenia gór - zdarza mi się jeszcze mieć napaści takiej energii, ale potem patrze w dół i widzę, że jedną górę już ze sobą noszę i to mi w zasadzie wystarcza :p
Dziś np byliśmy z mężem na spacerze w ogrodzie botanicznym w Powsinie i tam są takie mikro szlaki górskie, max 5m pod górkę. Wlazłam na dwa takie szczyty i padłam :D ale przynajmniej się dotleniliśmy :)
 
@Karlik też "staram się" oszczędzać, ale w ciągu dnia to poleżę może 3-4 godziny.
Na raty.
Robię wolniej, staram się nie dźwigać (ale nawet meble przesuwam - czy to łóżko, czy komoda, czy coś) i gdy coś tam uderzy w dyskomfort, to śmigam na te 10min na kanapę.
W tym czasie robię nowe zakupy..
Potem znów czynności domowe.
Dziś nawet poszłam do sklepu, bo mnie już szlag w domu trafia (choć tylko pod domem i tylko po ciastka, ale jednak tlen popłynął ;P).

Jeszcze tydzień.... w sumie to już za 6dni uderzam w miasto, bo badania w domu się nie zrobią. :)
 
Oj tez chyba będziemy płakać razem z naszą Hanią [emoji4]
Skoro piszesz że było znośnie to też się na to nastawiam [emoji16]
A trafiłaś do szpitala ze skurczami co 5 minut?

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
@Martusiamiska nie miałam żadnych skurczy. Dostałam skierowanie od gin, bo po ściągnięciu szwu okreznego zaczęło mi ciśnienie w górę skakać i lekarz stwierdził, że to podstawa do wcześniejszego wywołania.
 
reklama
Do góry