reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
U mnie prawidlowy 86-152-120.

Podobno juz nie robia zabronili tam od ktoregos przynajmniej tak mowia. Ktos tu u nas pisal ze tez nie robia juz.

Milka a jak u Ciebie wynik?
 
Ja torbę w majówkę spakuję :-) matko ile to jeszcze czasu...

milkaklaudia - daj daj znać, może się z czasem jakies nowinki połoznicze pojawiły :-) Ja miałam wynik napisany:
glukoza - 3,19
glukoza po 2h - 5,79
czy to o to badanie chodzi?
Koniczyna05- ja kremów nie planuje - dziecka nie trzeba smarować jeśli nie ma problemów skórnych
klaudiainikodem - w 2011 roku w szpitalu we Wroc jak chciałas to robili teraz u mnie maja zakaz i daja czopki :-) ale tylko jak poprosisz. Moze plany porodu nie zmieniali albo co szpital to inne zasady.


a ja dzis szukałam szukałam i znalazłam. Kiedys sroka analizowała proszki i płyny do prania dla dzieci ale miała awarie bloga i zeżarło - ale jak wiadomo w sieci nic nie ginie. Oto lista od najlepszego do najsłabszego ( pod względem zawartości substancji chemicznych):
"..... Dzidziuś płatki mydlane
2. Jelp color żel ,Miocare
3. Bambinex Ultra Nappy Care, Bonini Baby Płyn
4. Concentrino, Biały jeleń do białego , Dzidziuś płyn do prania, Dzidziuś biel , Dzidziuś płyn do prania, Ludwik Baby Care, Lovela do białego mleczko, Biały Jeleń płyn, Jelp color soft, Jelp fresh soft,
5. Bobas, Biały Jeleń do kolorów ,
6. Lovela
7. E sensitive, Jelp fresh Classic proszek, Gaga (premium), Gaga Premium tkaniny białe , Persil sensitive do białego, Persil sensitive do koloru

Różnice pomiędzy miejscami 2,3,4 są bardzo niewielkie i w zasadzie lepiej kierować się ceną, chyba że mamy dziecko z dużą alergią wtedy tylko płatki. Różnica pomiędzy 2 miejscem a 7 jest już znacząca.

Czym mniej więcej się kierowałam robiąc ten ranking:
1. % Ilością poszczególnych składników
2. Ilością składników potencjalnie "szkodliwych" choć to nie najlepsze słowo.
3. Nie zawracałam uwagi na zawartość kompozycji zapachowej bo w zasadzie wszystkie te produkty ją mają."
tu link do tabeli : http://2.bp.blogspot.com/-C0tPMaX_bVY/UWVKC2fV-FI/AAAAAAAAJaY/7hG1jSNeQNI/s1600/Proszki.jpg

 
Ja torbę w majówkę spakuję :-) matko ile to jeszcze czasu...

milkaklaudia - daj daj znać, może się z czasem jakies nowinki połoznicze pojawiły :-) Ja miałam wynik napisany:
glukoza - 3,19
glukoza po 2h - 5,79
czy to o to badanie chodzi?
Koniczyna05- ja kremów nie planuje - dziecka nie trzeba smarować jeśli nie ma problemów skórnych
klaudiainikodem - w 2011 roku w szpitalu we Wroc jak chciałas to robili teraz u mnie maja zakaz i daja czopki :-) ale tylko jak poprosisz. Moze plany porodu nie zmieniali albo co szpital to inne zasady.


a ja dzis szukałam szukałam i znalazłam. Kiedys sroka analizowała proszki i płyny do prania dla dzieci ale miała awarie bloga i zeżarło - ale jak wiadomo w sieci nic nie ginie. Oto lista od najlepszego do najsłabszego ( pod względem zawartości substancji chemicznych):
"..... Dzidziuś płatki mydlane
2. Jelp color żel ,Miocare
3. Bambinex Ultra Nappy Care, Bonini Baby Płyn
4. Concentrino, Biały jeleń do białego , Dzidziuś płyn do prania, Dzidziuś biel , Dzidziuś płyn do prania, Ludwik Baby Care, Lovela do białego mleczko, Biały Jeleń płyn, Jelp color soft, Jelp fresh soft,
5. Bobas, Biały Jeleń do kolorów ,
6. Lovela
7. E sensitive, Jelp fresh Classic proszek, Gaga (premium), Gaga Premium tkaniny białe , Persil sensitive do białego, Persil sensitive do koloru

Różnice pomiędzy miejscami 2,3,4 są bardzo niewielkie i w zasadzie lepiej kierować się ceną, chyba że mamy dziecko z dużą alergią wtedy tylko płatki. Różnica pomiędzy 2 miejscem a 7 jest już znacząca.

Czym mniej więcej się kierowałam robiąc ten ranking:
1. % Ilością poszczególnych składników
2. Ilością składników potencjalnie "szkodliwych" choć to nie najlepsze słowo.
3. Nie zawracałam uwagi na zawartość kompozycji zapachowej bo w zasadzie wszystkie te produkty ją mają."
tu link do tabeli : http://2.bp.blogspot.com/-C0tPMaX_bVY/UWVKC2fV-FI/AAAAAAAAJaY/7hG1jSNeQNI/s1600/Proszki.jpg

U nas do tej pory robią lewatywe bo potwierdza to położna, która pracuje w tych dwóch szpitalach. I dobrze, że robią bo to pomaga przy skurczach i przyspiesza poród. Poza tym komfort inny jednak...

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jaką torbę? ;)

Ja mam dopiero kilka ciuszków. [emoji23]



Powiedzcie mi, jak liczy się tygodnie? Na takiej zasadzie, jak lata?
W sensie - takie 27+3 to już 28tc?
27 pełen skończony plus 3 dni z 28.


Nie wiem, w którym jestem tygodniu. Miesiącu. Trymestrze. [emoji1]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jaką torbę? ;)

Ja mam dopiero kilka ciuszków. [emoji23]



Powiedzcie mi, jak liczy się tygodnie? Na takiej zasadzie, jak lata?
W sensie - takie 27+3 to już 28tc?
27 pełen skończony plus 3 dni z 28.


Nie wiem, w którym jestem tygodniu. Miesiącu. Trymestrze. [emoji1]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No nareszcie zdrowe podejście do tematu :D mamy jeszcze dwa miesiące, a torbę spakuje się w 5 minut. ;)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No nareszcie zdrowe podejście do tematu :D mamy jeszcze dwa miesiące, a torbę spakuje się w 5 minut. ;)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom


Tiaaaa :D


Ja w kwietniu nie zamierzam się zajmować wyprawką :D Ma wszystko być gotowe. Brzuch będzie ogromny, bedę siedzieć na tarasie na słonku i się wygrzewać a nie martwić się czy torba spakowana :D

U nas powoli sypialnia się zapełnia:
17036936_1373128652709264_638195715_o.jpg


Komoda pojutrze dojedzie, ciuchy uprane w dzieciowym proszku schły dziś na słoneczku jakiś czas...
Poprasuję tempem żółwim...

Co do kosmetyków - przy Hani był Hipp i Linomag bobo a+e do kąpania,albo mąka ziemniaczana :D Ta ostatnia najlepsza :) Pupę też Linomagiem Bobo smarowałam jak było trzeba.
 
reklama
Jaką torbę? ;)

Ja mam dopiero kilka ciuszków. [emoji23]



Powiedzcie mi, jak liczy się tygodnie? Na takiej zasadzie, jak lata?
W sensie - takie 27+3 to już 28tc?
27 pełen skończony plus 3 dni z 28.


Nie wiem, w którym jestem tygodniu. Miesiącu. Trymestrze. [emoji1]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ważne, że wiesz, żeś w ciąży :D
 
Do góry