reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
U nas do tej pory robią lewatywe bo potwierdza to położna, która pracuje w tych dwóch szpitalach. I dobrze, że robią bo to pomaga przy skurczach i przyspiesza poród. Poza tym komfort inny jednak...
no jasne, ja prosiłam o lewatywę sama ale podobno te czopki tez dają radę i przyspieszają :-)

jak pisałam - ja torbe spakuję za 2 miesiące, zakupy zacznę robic w kwietniu. Nie będzie mi pisane latać więc i tak wszystko przez internet. W tej chwili nie mam nic poza 3 bodziakami i czyms jeszcze. Najpierw ocenie co mi koleżanki doślą, a potem dokompletuje.

waarai - w szpitalu mówiły że 27 i 3 dni to 27 tygodni. Mówimy o tygodniu wtedy jak się skończy. 7 miesiąc zaczyna się podobno po skończonym 27 tygodniu. jest to też początek 3 trymestru.

moje dzieci zniknęły po szkole na dworze i tyle je widziałam. Chyba już pora wracać :-)
 
Wszystkie jesteśmy majowkami ale różnica pomiedzy Naszymi porodami może być nawet miesiąc czasu, wiadomo ze czas obliczony porodu to 40 tygodni a bardzo duzo dzieci sie rodzi po 37 tygodniu. Więc niestety wtedy mamy mniej czasu. A z torba to różnie, niby kosmetyczkę i jakies pierdy włoży sie jak sie porod zacznie bo wiadomo nie przebiega to jak w filmie, że odrazu jak odejdą wody skurcze są co 5 minut, ale jak sie zacznie to nerwy robią swoje i wszystko można donieść do szpitala, ale opowiadanie gdzie co stoi to wolę sama mieć spakowane . Mamusie z początku maja to chyba w marcu powinno w razie W trzeba mieć juz wszystko spakowane. Ja tak ostatnio na wariata mialam bo Stas sie urodzil w 37 tygodniu i ja do 36 i 5 dnia pracowalam wiec nawet kosmetyków Stasiowi nie kupilam i najmniejszych body wiec potem na szybko jak bylam w szpitalu siostra kupowała, ale torba spakowana była bo to na szkole rodzenia opowoadali ze od 32 tygodnia powinno byc spakowane.

A odnośniki kosmetyków to popieram moja pani położna tez mowila ze jak wszystko ze skórą dzieciaczka oki to nie potrzeba i u Nas nie było zadnych alergii wiec mieliśmy oliwke i szampon i płyn Nivea dla niemowlaków i tyle. Zawsze w razie czego Sudocrem. A i jeszcze krem na sutki to trzeba juz zabrać ze sobą do szpitala. To był strzał w dziesiątkę i nigdy sutki nie bolały.
 
Ostatnia edycja:
Marta - w takim razie jaki polecasz krem na sutki?

Jak ja ostatnio poszlam do gina i mialam 29+3, to mówił, że jestem w 29, a nie w 30 tygodniu. Natomiast jak ktoś mnie pyta, to zawsze mówię, że skończyłam 29 tygodni i leci mi 30.

w4sq3e3ki6cqzuyy.png
 
No właśnie starość nie radość :) i nazwę zapomniałam ale będę dzwonić do położnej w tym tygodniu i od razu się spytam i dam znać bo tez chcę go kupić. Bo wtedy Ona mi go poleciła.
 
Cześć Dziewczęta!
To tak: odnośnie tygodni, miesięcy i trymestrów ciąży ostatnio fajnie napisała Mama Ginekolog: Link do: Czy ciąża trwa 9 miesięcy?
Ja wczoraj na obiadku rodzinnym musiałam kwestię określania ciąży w miesiącach tłumaczyć, a ciocie i tak uparcie uważały, że w miesiącach określić łatwiej. Ech!

@Karlik - dzięki za listę od Srokao! Myślałam, że ta Lovela taka super, bo wszędzie o niej czytam, a tu taki klops!

@milkaklaudia wydaje mi się, że która wrzucała, że norma po 1h to 160 ale nie dam sobie nic uciąć, że czegoś nie pokręciłam ;)

Ja już po USG. Maryśka cała, zdrowa i ruchliwa jak nie wiem co ;) Waży około 1300g (+/- 180g), więc zacnie. Ułożona znów główką na dół (na każdym usg jest tak ułożona co nie oznacza, że w międzyczasie nie odwraca się główką do góry 30 razy ;)).

Pakowanie torby zostawiam na kwiecień, ale powoli staram się kompletować wyprawkę. Czekają mnie jeszcze zakupy apteczne plus jestem też ciekawa, co powiedzą na szkole rodzenia (zaczynam 27 marca).
 
Właśnie czytałam artykuł mamyginekolog. No wiesz, ludziom łatwiej jest sobie uzmysłowić w miesiacach. Mnie też wczesniej tygodnie ciąży niewiele mówiły. [emoji14]
Olo- gratuluję udanej wizyty. Który masz tydzień? Moja też już 3 razy pod rząd jest ułożona główką w dół :)

w4sq3e3ki6cqzuyy.png
 
reklama
Właśnie czytałam artykuł mamyginekolog. No wiesz, ludziom łatwiej jest sobie uzmysłowić w miesiacach. Mnie też wczesniej tygodnie ciąży niewiele mówiły. [emoji14]
Olo- gratuluję udanej wizyty. Który masz tydzień? Moja też już 3 razy pod rząd jest ułożona główką w dół :)

w4sq3e3ki6cqzuyy.png
No w sumie racja, ale jak się zacznie rozkminiać jak to jest z tymi miesiącami to faktycznie wychodzi, że w ciąży jesteśmy 10 miesięcy ;))

A tydzień mam dokładnie ten, który pokazuje suwak ;) Czyli 28+2 :)
 
Do góry