reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Milka super ta komoda chyba sobie zamowie i jaka cena ☺ musze mezowi dzis pokazac i trzeba bedzie zamowic.

U mnie wlasnie te AFI jakies male bo tylko 5,58cm jakos bardzo malo ale nic gin nie mowila ze mam malowodzie czy cos musze spytac na kolejnej wizycie. A jak u reszty ktos moze ma tez wpisane to?
Asia porównywałam ceny wszędzie :) oczywiście allegro wygrało a komody wszędzie te same :) cena jest extra ! :) a komodka musi być :)
Dziewczyny, gdzie to AFI macie napisane? Ja nie mogę znaleźć...
 
reklama
Olo ja narazie kupiłam dwa ręczniki z kapturkiem kąpielowe. Nie wiem, czy to nie wystarczy już... musze jeszcze kocyk dokupić bo mam w sumie jeden kocyk i zestaw do wózka (mały kocyk plus poduszeczka). dziewczyny a co do wózka pod ? w sensie są jakieś prześcieradła czy pieluszkę?
I z tego co pamiętam oprócz tego ze 6 miesięczny bobas juz nie chce siedzieć w gondoli to jeszcze Nam mamą sie spieszy aby zmienić wózek aby pokazać kolejny etap malenstwa :)

A jaki planujecie przewijaki ?
Przewijak mam zwykły na łóżeczko - tylko prześcieradło na niego dokupiłam, co by w dupkę przyjemnie było :)
 
Ja od 3 wizyt nie dostaje zdjęć usg -bo synek tak się układa niestety ani żadnych wiadomości wypisanych na kartce. Jedyne co mam to malutka kartkę-raport z usg ale nie ma na nim tego oznaczenia AFI.
Ręczniki kupuję 2 x z kapturkiem i 2 x zwykły mniejszy ;)
U mnie dziś fajna pogoda,10 'C w słońcu więc zaraz pranie wywiesze na balkon i trzeba uskutecznic jakiś spacer ;) mam nadzieję,ze jutro pogoda również dopiszę bo moja 5latka razem z tata i dziadkiem bierze udział w biegu na 2 km ;)
 
Moja Ginka wpisuje sama pisakiem na podsumowaniu USG które Jej wychodzi po badaniu.

Myszka, ja juz od grudnia zadnego zdjecia nie dostaje bo zawsze zasłania buźkę Mała.

Reczniki tylko takie kąpielowe z kapturkiem z Ikea. Dwa wystarczą.

Dzieki za podpowiedzi z przewijakiem. Muszę sie niedługo zaopatrzyć. To od poniedziałku. No w weekend co chwilę cos i niema czasu na zakupy.
 

<3 coś w ten deseń właśnie. Tylko jeszcze myślę, jak ogarnąć jakąś minipółkę na łóżeczko samo w sobie, żeby np miseczkę z wodą stawiać do podmywania. Dziś będzie dzień buszowania po sieci. Znów ;)

Mam dwa zwykłe białe z IKEA Link do: HÄREN Ręcznik kąpielowy - IKEA, dwa różowe mniejsze Link do: HÄREN Ręcznik do rąk - IKEA, dokupię jeszcze jakiś z kapturkiem i wsiooo :)
O, czyli tak najprościej :) Ja się dałam wkręcić w wir "rzeczy dla niemowlaka" i np. ręczniki piękne za 69zł.. Ale póki co opanowałam się i nie kupuję ;)

Olo ja narazie kupiłam dwa ręczniki z kapturkiem kąpielowe. Nie wiem, czy to nie wystarczy już... musze jeszcze kocyk dokupić bo mam w sumie jeden kocyk i zestaw do wózka (mały kocyk plus poduszeczka). dziewczyny a co do wózka pod ? w sensie są jakieś prześcieradła czy pieluszkę?

Przewijak mam zwykły na łóżeczko - tylko prześcieradło na niego dokupiłam, co by w dupkę przyjemnie było :)
Tu są takie piękne pieluchy bambusowe: Link do: Pieluszki bambusowe - Paisley Polska kupiłam dwie duże i chyba trzy małe. Bardziej do okrywania Mary i odbekiwania niż do kupy ;) Kupię jeszcze standardowe białe do tego :)
 
@Olo32 Się uśmiałam z tych ręczników :D w prostocie siła, wypiorę w wysokiej temperaturze i będą. Kurde, w drugiej ciąży jest o wiele prościej z wyprawką, bo naprawdę już wiadomo co się przydało przy pierwszym dziecku. Od kilku tygodni się przymierzam do zakupu tetrowych kolorowych pieluszek i flanelowych, (białych może z 5 się przyda właśnie jako ściereczki, rzygaczki etc...) ale nie umiem wybrać spośród miliona wzorków :sorry2::sorry2:
 
Hej dziewczyny ☺ macie na swoich wynikach z usg oznaczenie AFI to wody plodowe jezeli ktoras ma jaki macie tam wymiar ☺ pozdrawiam u nas troche sloneczko wychodzi od nie pamietnych czasow ☺
ja mam AFI - w normie
Martussa82- moja chyba była mała, a plecy miałam podnoszone. To dla mnie jeden z wazniejszych argumentów przy zakupie wózka, ale jak będzie teraz to się przekonamy :-)
milkaklaudia- pora roku jest najlepsza. Mja starsza jest z 26.IV i to było idealne, młodsza z początków września i już drugi raz nie powtórzyłam tego błędu :-)
marta:-) - a ja jak zmieniałam gondolę na spacerówkę to płakałam, że ten piękny okres za nami,
Ola 32- ręczniki ze 3 sztuki, takie miękkie, z kapturkiem ale chłonne. a potem szaleństwo. Moim dziewczynom kupowałam takie - personalizowane ( z imieniem na plecach) do dzis używają. mamy jednorożca, lwa, sowę, kwiatek, :
icon-bath-wraps-o.jpg



O wąskich wózkach muszę Wam napisać ku przestrodze - moja młodsza miała dysplazję stawu biodrowego i 2 miesiące była w szynie Koszli. Gdyby nie Jedo Fyn którym się przemieszczała wtedy byłaby uziemiona, a i tak czasem była lekko bokiem, bo jednak rozstaw nóg na żabę zajmuje dużą powierzchnię.

a ja mam trochę schizy - w nocy się obudziłam bo mi sie śniło że mi się ciągle brzuch stawia, teraz też co rusz sie macam czy to twardnienie czy twardość dziecka...
W marcu bede odliczała każdy dzień chyba ze strachu. :-(
 
Z tych wyprawkowych rzeczy to ja mam dwa ręczniki też z kapturkiem. Pieluszki mam po 4 szt tetrowe i flanelowe. Nie "spuszczałam" się nad wzorem bo mogłabym pół życia tak spędzić, w ciąży nie wiem który jogurt naturalny z półki zabrać co dopiero wybór pieluszek :D chce jeszcze otulacze muślinowe nabyć. I chyba tyle. Co do wózka, mój nie jest Duży, ale ja nie kupię wózka który będzie ważył sporo bo sama sobie z nim nie poradzę. Mój jest lekki i na poczatek wystarczy, nie będę wozić małego w gondoli do roku więc nie sądzę żeby miało to jakiś wpływ. Zresztą też tani nie jest jakoś wybitnie.
Co do twardego brzucha, ja jak się budzę w nocy to zawsze jest jak kamień już nieraz myślałam, że muszę jechać na IP ale jak widać trzymam się więc chyba nic złego się nie dzieje. Wizytę mam dopiero 9.03, a w najbliższy poniedziałek idę usunąć zmiany na dole... Ciekawe na ile będzie to skuteczne.
Byłam dzisiaj na ćwiczeniach oddechowych! Śmieszne to było, fakt, przygotowuje do porodu fizjologicznego. Na cholere mi to jak pewnie czeka mnie cc. :p
 
reklama
Do góry