reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Tak się zastanawiam czy to normalne że ja zupełnie nie mam energii, ciągle chce mi się spać, duszno mi i ze 3 razy dziennie mam wrażenie że zaraz zemdleje czy wy też tak macie?
tak miałam, a teraz mnie się odmieniło, ale to różnica tych 1-2 tygodni; mnie się teraz w weekend odmieniło
 
reklama
Ala, to moze byc tez niedobor zelaza - sennosc i brak energii. Kiedy robilas ostatnio morfo? Im blizej rozwiazania tym dziecko wiecej i wiecej z nas czerpie mineralow.
Duszno to mi tez jest niestety ale tak mamy bo nam brzuszki rosna :)

Mi sie tez coraz mniej chce. Ubranka dzieciece leza wyprane w oczekiwaniu na prasowanie juz 6 dzien... torba niespakowana... Widzialam sie dzisiaj z kolezanka co ma termin tak jak ja i ona juz w pasie startowym jest ;) Ja mam wrazenie ze mi jeszcze do tego tak baaardzo daleko...

Maui, moja gin z takim cisnieniem by mnie polozyla:/ Leki na te zmiany to chyba tylko pod scisla kontrola.
 
DR co mi dziecko będzie odbierać mówi, że wypisze lek, bo w szpitalu też mi podadzą i ten tydzień przepękam jeszcze; ale wygląda na to, że moje marzenie o naturalnym doczekaniu porodu rozwiewa się...
 
Maui, no może foliowe lepsze by były, ale akurat nie było. Zawsze ktoś może dokupić :D
3 kg to niezła waga już :D Czyli do 38 czekasz i wtedy w razie w umawiasz sobie ekipę na Polnej? Ja leków na ciśnienie nie znam żadnych...
Wiesz, że oryginalne tureckie odcinki "Wspaniałego stulecia" mają po 90-150 minut. Ale nasza tv za ich zgodą pocięła na 45 minutowe, żeby łatwiej było widzowi wysiedzieć <haha>

Kurde, może też ciśnienie sobie zacznę mierzyć. Mierzycie codziennie czy jak? Chociaż ja nie czuję się źle.

Ala, mi też jest duszno, ale to dlatego że dziecko mi tak uciska. Słabo mi się robiło na początku 3 trymestru, teraz jest ok. Mam 22 stopnie w pokoju, nie wiem, jak mam zbić temperaturę. Chyba okno na oścież otworzę i pójdę posiedzieć do Kuby pokoju. Jak dobrze, że nie chodzimy w tej ciąży latem,mi dzisiaj było gorąco, duszno, źle a co dopiero jak latem powyżej 30 stopni jest! Ciągle musiałabym pić piwo i jeść lody :D

Mąż przyniósł walizkę do spakowania do szpitala, w jakiś dzień przygotuje sobie wszystko, a on popakuje ładnie. Muszę jeszcze zdecydować w czym chcę wyjść ze szpitala i w co ubrać pierworodnego. Dzisiaj to bym go chyba w rampersa tylko ubrała <hahah> nie no żartuje, pewnie jemu zimno by było.
 
Maui to mam nadzieję że jeszcze trochę i mi przejdzie bo też już bym chciała dokończyć kątek dla dzidziusia i nabrać ochotę na przyspiszanie porodu ,,2razy dziennie" ; )
Chociaż ja co raz bardziej boję się porodu i już nie wiem co gorsze dzwiganie tego ciężaru czy przeżyć poród z taką panika :D
13x13 ja całe życie mieszkałam w bloku, a teraz po ślubie w domu jednorodzinnym i powiem Ci że do wygody szybko się człowiek przyzwyczaja, aż mi teraz dziwnie że mój pokój był taki maleńki a wcześniej mi to w ogóle nie przeszkadzało. W swoim domu nie trzeba też znosić upierdliwych sąsiadów. Jedyne do czego trudno mi się przyzwyczaić to że śmieci trzeba trzymać miesiąc bo co tyle czasu zbierają no i ciepełko trzeba samemu sobie zapewnić
 
Maui sa spokojnie 2 leki co sie nierze w domu. Jak bylam w szpitalu to trafiła kobieta 40 + z cisnieniem 240/ 140 ... wyszla z zaleceniem 9 tabletek dziennie na cisnienie. Nie pamuetam nazw niestety...
 
Malutka zaczęłam mierzyć jak zaczęłam się dziwnie czuć- a to mdło a to nerwowo, a jestem niskociśnieniowiec i mi źle już przy 130 górnym; no i odkryłam te skoki od 2 tygodni;
broń bosie na siebie tego nie przenoś- jak czujesz się ok i na kontroli ok to jest ok; ja jestem w innym wieku kochana, organizm inaczej znosi;
 
Ala_25 ja tak miałam a ostatnio mi przeszło. Ale bywają dni ze raz mi źle a czasem jak dziś to pół mieszkania posprzątam i jeszcze poprasowałam i nic mnie nie boli. Ja tylko po schodach wchodzić nie mogę. Ale prawie całą ciążę było mi słabo.

Malutka466 ja mam ciśnienie albo niskie albo prawie w normie i to przy cukrzycy.

Maui chyba są jakieś tabletki dla ciężarnych na nadciśnienie, ale to nie znam.
 
Kameleon zaaplikowałam sobie właśnie metocard- bo mam takowy w domu- zmniejsza tętno i ciśnienie i o zgrozo sama wyczytałam, że baby w ciąży biorą; ja brałam czasami, jak miałam taką tachykardie, ale doraźnie, lekarz pozwolił, ale dawno nie musiałam i zapomniałam o tym leku jakoś... teraz miałam 144 górne- zobaczymy co będzie za kwadrans;
przecież jak mnie w 38 t chwycą w szpony to już do domu nie wypuszczą...
 
reklama
Maui, nie będę nic mierzyć.Masz rację. Ja też niskociśnieniowiec jestem :D W przychodni kiedyś, jak mnie zobaczyły i zmierzyły ciśnienie to z tekstem: "jak to możliwe, że pani jeszcze żyje?". A no tak jakoś wyszło.

Oby czas zleciał mi szybciej do następnej wizyty niż teraz i bez żadnych przygód :D Jeszcze chciałabym kilka rzeczy zrobić zanim Młody się wykluje.
 
Do góry