reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Dziś podobno ostatni dzień ciepełka i słońca przed falą deszczu wiec ja od rana znów szaleję z praleczką :D wyspałam się fest, humor dopisuje, dziś mój D. ma zacząć prasowanie, trochę tego jest więc jestem ciekawa w jakim czasie się wyrobi ;) mam teraz dwa dni luzu bo SR dopiero w czwartek, tego trzeba mi było :D

Napisane na ALE-L21 w Forum BabyBoom
 
reklama
Nadrobilam :) duzo piszecie, a ja wczoraj pol dnia w ogrodku spedzilam i padlam wieczorem.

Nie widze na telefonie suwaczku to sie nie przejmuje :D pewnie moj tez zepsuty ;) 33tc dzis.

Pyszczek wniosek o macierzynski sklada sie po urodzeniu.

Olenka ja tez mam czesto krwotoki z nosa. Raz mniejsze raz wieksze - mina ;) moze mialas sucho w pokoju i Ci sluzowka przyschnela ;)
 
Witam się i ja :)
Dzisiaj wyspana. :)
Pije kawkę i zbieram się do lekarza endokrynologa.
Ja tez jakaś słaba jestem, duszno mi, ciężko. Na szczęście swedzenie ustąpiło. Miałyście racje, to bardziej wysuszenie skóry jak cholestaza. Mąż nasmarował mi całe ciało bio oilem z dwa razy i przeszło. Wyników nie robiłam. Chyba ze się powtórzy to pójdę.

Miłego dnia.
P.S. Dzisiaj zaczynamy 37 tyd :)
 
Witam i ja z rana;-)
Itucha poważnie od jutra deszcz? Buuu.. to ja tez pędze prać, żebym mogła na balkon wyrzucić, szybciej przeschnie. Dziś będę prasować to co wczoraj sie wypralo. ;-) dzisiaj po południu ide na warsztat z Dorotą Zawadzka z planeta dziecko. Nie wiem jak wysiedze 3h ale będę się starać :-p
Wczoraj miałam taki napięty grafik.. latalam po mieście za różnymi duperelami, ponad 3 godziny mi zeszło, między innymi bylam z siostrą pomóc jej w wyborze wózka, po południu byłam w pracy, bo zadzwonili po mnie,nie mogli sobie poradzić ze sprawozdaniem oświatowym. Kolejne 3 godz mi zeszlo. Jak wróciłam kolo 21 do domu to tak nawalal mnie brzuch i plecy, że myślałam, że na SOR pojade, ale polezalam troche i mi przeszło na szczęście.

Kaylla kciuki za Ciebie zaciskam, wygląda na to, że będziesz naszą prowodytorka ;-)

Tez właśnie sie zastanawialam jak to jest z tym wnioskiem o macierzynski, ale jak mówicie, że to dopiero po porodzie się składa to okej, jest jeszcze czas ;-)

Co do snów to mi ostatnio wróciły erotyczne fantazje.. na szczęście już nie zdradzam sennie męża tylko jego widzę w snach, czasem to aż mi glupio i sie budzę z rumiencami na polikach :p

U mnie dziś 35t ;-)

A na tel na szczęście nie widzę suwakow, więc sie nie denerwuje :p

Miłego, słonecznego dzionka ;-)
 
Dzien dobry:)
Bardzo dobra noc mialam jednak musze sie troche przez dzien pomeczyc powysilac zeby spac twardo :)
Leze jeszcze w lozku patrze przez okno slonce trzeba sie ogarnac kolejny piekby dzien bedzie :) nie wiem czy mi sie snilo to czy faktycznie tak czulam ze okolice lewego jajnika mnie bolaly zobaczymy czy sie to powtorzy.
 
Hej dziewczyny witam w ten piękny słoneczny dzień :) mi noc minęła ok wiercilam się ale nie było aż tak źle :p jeszcze leżę w łóżku ale zaraz wstaje z córką i idziemy zjeść jakieś śniadanko :) za tydzień wizyta :) dziś w planach mam iść na działkę :)
u mnie też ciuchy nawet nie poprane do małego zacznę to od poniedziałku to czas tez szybko zleci :p jeszcze musze się spakować i iść do apteki kupie parę rzeczy jeszcze musze butelkę i smoczek kupić i rzeczy dla siebie jakoś nie miałam kiedy tego kupić a patrząc jak ten czas mija to najwyższy czas by to zrobić :p miłego i spokojnego dnia :*:*:*
 
Pyszczek prawdę prawisz, bo o ile składa się co do zasady po urodzeniu to! można 2 tygodnie wykorzystać już przed.... Prawo pozwala, ale jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, że kobieta rezygnuje przed porodem np wyznaczonym terminem CC z L4 100 % płatnego na rzecz skrócenia jakby nie było macierzyńskiego po... to jakiś facet konstruował zapisy, albo baba bez dzieci....

Edziorka szpital ubiera dziecko w swoje rzeczy, które zabiera przed wyjściem dziecka z kliniki- wówczas dajesz swoje i na wyjście szykują Ci dzidziusia w Twoje ciuchy wystrojone do domu; co do art. higienicznych to zapewne wszystko pochodzi od sponsorów reklamowych, bo do domu dostawałam też taka wyprawkę- pudło na start kilku firm i tak to pewnie działa, że dają na oddziały pieluchy, kremy, płyny, żebyś się przyzwyczaiła do stosowania i sprawdziła jak działają;

Tarasik suchy- kanapy ustawione, będę polegiwać!

ten nowy suwaczek to nawet się w profilu nie modyfikował- wstawiłam stary... coś okropnego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja dziś od rana na nogach, byłam na badaniach i nawet sie na jakis program załapałam i te żółtaczkowe mam za darmo. Dziś wizyta, mam nadzieję że ustalimy dokładny dzień już i wezmę receptę na szczepionkę na żółtaczkę dla małego bo nie chcę tej szpitalnej.
 
Witam

Olenka łykaj rutinoscorbin albo wit c albo jedz dużo produktów z wit c.

Maui ja widzę twój suwaczek 36+6

Wniosek o macierzyński składa się do 14 dni z tego co mi dziewczyny mówiły. Ale wszystko też zalezy kiedy urodzimy, bo jak na koniec miesiąca to ta końcówka to już niby macierzyński idzie i lepiej złożyć szybciej wtedy. Ja sobie ostatnio pomyślałam, żeby przysłały mi papiery do domu a jak urodzę to wypełnione im zawiozę albo wyślę albo mąż zawiezie.
Co do L4 i macierzyńskiego to często jest tak, że lekarze wystawiają L4 tylko do dnia terminu porodu i jak któraś przenosi i nie ma zwolnienia to bierze macierzyński jeszcze przed porodem. Mi w pierwszej ciąży lekarz wystawił L4 ostatnie na dwa tygodnie przed terminem i powiedział, że mogę wziąć macierzyński. Wtedy jeszcze nie było rocznego. To ja mu mówię, że nie chcę a on, ze nie ma podstaw do wystawienia zwolnienia, bo ciaża jest donoszona i nie jest zagrożeniem teraz poród, to mu mówię, że ma wystawić zaświadczenie do pracy, że jestem zdolna, bo musze iśc do lekarza medycyny pracy, żeby mnie dopuścili, bo ja nie muszę brać macierzyńskiego. W końcu dostałam l4.

Moja noc też bardzo dobra, spałam dobrze, co prawda co 3 godziny na siusiu trzeba było iśc, ale przynajmniej nie kręciłam się jak głupia po tym łóżku. Dzisiaj też troche porobię, zaraz idę wstawić pralkę, żeby właśnie na dworze poschło. Z prasowaniem jestem na bieżąco, zostało mi tylko kilka tetr, bo wczoraj nie dałam rady.
Pogoda brzydsza ma być przez około tydzień, potem ma być lepiej znowu.
 
reklama
Kaylla wlaśnie - czy jak już tak leżysz na Polnej to z nudów mogłabyś się dowiedzieć czym szczepią dzieci na żółtaczkę po urodzeniu? w piątek idę do pediatry po recepte, ale może mają jednak engerix?

GosiaLew i dobrze mu powiedziałaś.. a suwaczek widzisz u mnie ręcznie zmodyfikowany, bo nie będe w "zepsutym" chodzić. wnerwia mnie to, ewidentnie coś namieszali programiści, ze suwaczki są niekompatybilne z forum
 
Do góry