reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe kreseczki wysikują wszystkie laseczki 🌺🌹🌻

reklama
powiem Ci, ze tez nie lubię latać bardzo.. jakoś staram się przemóc, nieraz ryczę. Ale rozumiem, że ktoś moze nie chcieć latać w ogóle
Też wyje i panikuje jak mam leciec. Ale że mam chorobę lokomocyjną i mój syn niestety też to w tym roku przerzuilismy się na samolot.
Ale w tandemie że spadochronem skakałam 😂 i nie bałam się skoku tylko lotu samolotem.
 
no właśnie wiem, ale mnie przeraża jakoś (nie mówię, ze to mądre), że jak samolot się rozbija to nie mam drogi ucieczki 😅 a z auta tak fizycznie mam większą 😅
a i przed tą moją podróżą jeszcze oglądałam bardzo madrze z bracmi "LOST" czyli serial zaczynający się od katastrofy lotniczej :D
Przed skokiem na spadochronie mój mąż (spadochroniarz), instruktor tandemu i ja rozmawialiśmy o wypadkach samolotowych 😃🙈
 
Updejt po wizycie.
Nie było mojego lekarza, a jakas inna lekarka. Mam takie trochę mieszane uczucia 🤷‍♀️
Ogólnie to powiedziała że biochemy to niestety ciężko diagnozować. Wg niej te pakiety na tronbofilie mają sens tylko przy późniejszych poronieniach, jak beta wzrosnie bardziej juz u mnie, ale mogę zrobić dla spokoju. Pytałam czy to nie wina może tego że fragmentacja w nasienia jest graniczna - ale nie, bo przy inseminacji to się wybiera najlepsze.
Z pozytywów- zrobiła mi usg, mam dominujący 17mm na lewym jajniku. Plus podumała, podumała i dala mi skierowanie na 4dniowy pobyt diagnostyczny w szpitalu. Także to super - robia krzywa, insulinę, Prolaktyna w obciążeniu i wszystko inne. Jak to powiedziała- badania warte ok 2 tys. Od razu się umówiłam, nawet spoko z terminem - 28 czerwca.
Fajnie, że zrobią ci taki pakiet badań
 
D
Cześć, chyba nikt Ci nie odpisał, a nie chcę, zeby Twój post został pominięty.
Ja nie umiem niestety pomóc, bo u nas tem parametr jest akurat okej, ale ja zawsze mówię, ze nie ma czegoś takiego jak działania na poprawę 1 parametru. Nie ma tak, ze jedno poprawi morfologię, a zupełnie coś innego ilość. Ja bym w takiej sytuacji zastosowała po prostu całościowo działania poprawiające nasienie.
Ale czekaj, czyli macied 29% z fragmentacją, tak? To nie jest jakiś tragiczny wynik. Nie marzenie, ale w pierwszej chwili myslałam, ze macie 29% dobrych, to już by było gorzej.
Dziekuje za odpowiedz 😉 napisałam do Pana doktora i twierdzi ze jest to mocno nieprawidłowy wynik wiec czekam do wizyty 29 i powie jakie mamy opcje w ogóle. W między czasie jeszcze wyniki kariotypy powinny dojść
 
D

Dziekuje za odpowiedz 😉 napisałam do Pana doktora i twierdzi ze jest to mocno nieprawidłowy wynik wiec czekam do wizyty 29 i powie jakie mamy opcje w ogóle. W między czasie jeszcze wyniki kariotypy powinny dojść
U nas fragmentacja była (badana we wrześniu) 35 i powiedział lekarz ze to wynik graniczny.
Nam powiedział zeby powtórzyć to badanie inna metoda, ale jeszcze tego nie zrobiliśmy bo idziemy w iui. Podobno czasami one wychodzą słabiej, a tak naprawdę badanie nie jest dokładne.
To dokładniejsza wersja:

Scsa badanie chromatyny cytometrią przeplywową.

Mówił że potrafią wyjść zdecydowanie inne wyniki - na plus.
 
reklama
Hej dziewczyny ja znowu z prośbą o interpretacje wyników 🙈 Nie wiem czy sama kiedykolwiek się naucze 😅
Bad z dziś, z 23dc, średnio mam cykle 28dniowe. W tym cyklu od 8 do 12dnia brałam Letrozole Bluefish. Dr stwierdził ze owu będzie między 12 a 16dc, niestety poszedł na urlop i nie miałam okazji potwierdzić kiedy dokładnie była owu chociaż wydaje mi się że raczej była później.. Okres pokazuje mi na 15maja ale zastanawiam się od kiedy zacząć testować skoro nie wiem kiedy była owu 🥴
Jesteś jakoś 8/9 dpo estradiol spoko, progesteron albo ci już spada alebo zawsze taki niski. Więc zbadalabym proga w następnymi cyklu aby rozważyć czy należy wprowadzić duphaston
 
Do góry