reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

A ja się dzisiaj wam skarżyłam na ten stół - i alleluja, jutro przywożą pomalowany. Mam nadzieję że na dobry kolor :)
Skończyliśmy dzisiaj szkołę rodzenia, a ze miałam czas między jajeczkiem a szkołą to nakupowałam rupieci dla młodego. Mam już kremik, balsamik, odebrałam też ze sklepu internetowego płyn do prania, poduchę do karmienia, szczotkę, obcinak do pazurków i cośtam jeszcze.
Już coraz bliżej...
 
reklama
a właśnie salsera przypomniałaś mi o co miałam spytać!!

czy mogę dla maleństwa używac te same nożyczki i obcinaczki co uzywam dla Viki czy lepiej jak będą mieć swoje oddzielne??
to pytanie do mamusiek które mają już dzieci:tak:
 
Ja kupuję oddzielne bo to co mi Paula pod paznokciami znosi do domu z przedszkola i piaskownicy to wolałabym jednak żeby mały nie miał z tym styczności od razu. Chodzi mi głównie o takie groźniejsze bakterie lub nawet pasożyty - na to mu moje przeciwciała nie pomogą.
 
Vikamcia ja będę używać tej samej obcinaczki i nożyczek, które zakupiłam przy Gabi. To chyba nie ma znaczenia.

A ja też mam pytanko: czy aparat usg 2D potrafi określić wagę dziecka???? Bo ja miałam w sumie tylko 3x usg w ciąży i na żadnym z nich nie miałam podanej wagi maleństwa:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Ja też się nad tym zastanawiałam i kupiłam osobny komplet. Grosze kosztuje a to jednak przedmiot higieny osobistej, podobnie jak szczotka do zębów, do włosów, czy gąbka, ręcznik, każdy ma swoje :-)
 
Vikamcia ja będę używać tej samej obcinaczki i nożyczek, które zakupiłam przy Gabi. To chyba nie ma znaczenia.

A ja też mam pytanko: czy aparat usg 2D potrafi określić wagę dziecka???? Bo ja miałam w sumie tylko 3x usg w ciąży i na żadnym z nich nie miałam podanej wagi maleństwa:baffled:

Ja ostatnie 3 usg miałam na 2d i podał mi wagę. Ale zawsze pytałam. A te opcje przy usg to nie tyle zależą od samego usg co od jego softwaru - tak mi gin mówił. Mi np nigdy nie powiedział jakie tętno ma dziecko. Ale coś tak podstawowego jak waga chyba powinno być. Może nikt nie powiedział bo nie pytałaś a dla nich jak widzą na monitorze to już wystarczy.
 
Lekarze oceniają stan dziecka głównie na podstawie USG 2D.
A wagę obliczają na podstawie wymiaru obwodu głowy, obwodu brzuszka i długości kości udowej :tak:
 
no własnie ja się zastanawiałam zeby kupić nowe te nożyczki bo jakby nie było to Viki grzebie w ziemi podnosi kamienie.. bawi się w piasku.. zrywa kwiatki i chwasty...
no więc coś ta pod tymi paznokciami ma.. a niemowlę nie....

ale chciałam się upewnić:tak:
 
Lekarze oceniają stan dziecka głównie na podstawie USG 2D.
A wagę obliczają na podstawie wymiaru obwodu głowy, obwodu brzuszka i długości kości udowej :tak:

No właśnie. Programik w aparacie usg przelicza to jakoś i mu wychodzi szacunkowa waga dziecka. Na usg mojego lekarza nie da się np. przeliczyć wagi jak usg jest robione dowcipnie bo wtedy wielkość jest podawana jako ciemieniowo-siedzeniowa a mają być poszczególne wymiary części ciała.

A jak byłam na usg u genetyka to tam do wyliczenia wagi było brane więcej danych bo chyba z 5 czy 6 - nie chce mi się szukać teraz ale byłam zdziwiona.
 
reklama
Dziewczyny od ponad godz czuję mocne ruchy dzidzi, jak siedzę i leżę, ale też mocne kłucie prawie przy hmm... pipce,tzn bardzo nisko, to trwa krótkie i od ostatnich 20 minut co 1-3 min. I mam lekko obolały brzuch. Lekarz mi mówił,że skurcze porodowe trwają dłużej niż chwilę.. więc co to jest ??
 
Do góry