reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Cześć Dziewczyny :-)

jolek 27 - współczuję. Mnie cały weekend ból głowy dokuczał. Miałam urodziny - przygotowania, goście. Jeszcze sałatka i ciasto na dziś do pracy. Uff jakoś się udało:-D

Dziś u nas od rana śnieg sypie, istna zamieć. Przeczytałam w necie, że od środy ma być - 14 oC. Jestem strasznym zmarźlakiem i już się boję co to będzie. Trochę mnie już gardło pobolewa i zaczęłam dziś kichać, liczę że jakoś się z tego wygrzebię - nie chciałabym chorować. Może poleciłybyście coś na wzmocnienie?
Właśnie skończył mi się kwas foliowy, słyszałam o feminatalu, używacie może? Ma w składzie oprócz kw. foliowego jeszcze jakieś witaminy - zastanawiam się czy to dobre.
 
reklama
ypra ja myślę,że to już pora na jakieś konkretne witaminy dla ciężarnych skoro kwas foliowy się skończył. Twój gin nic Ci nie sugerował?
 
Na przeziębienie i zapobiegawczo jest ten syrop Prenatal. Kupiłam go w piątek bo smarkam i smarkam. Ale ostrzegam że jest to paskudztwo nad paskudztwami i w smaku i w zapachu. Choć teściowa uznała że bardzo ładnie pachnie - jak wędzonka w sosie malinowym :eek: Widać rzecz gustu.
Z witamin natomiast aktualnie biorę Falvit mama a jak mi się skonczy to w Super Pharmie widziałam za 13 zł w promocji Vita-Min mama czy jakoś tak. Dla mnie ważne żeby przede wszystkim witaminy zawierały żelazo (kumpela np bierze takie które kosztują z 50 zł a nie mają żelaza). Poza tym skład jest w zasadzie taki sam więc ja po prostu biorę to co niedrogie.
 
Dziś wzięłam ostatnią tabl. - skończyło mi się opakowanie. W piątek mam wizytę. Miesiąc temu byłam bardzo przyjęta, czy wszystko ok, miałam usg. Poprzednio Nasze Maleństwo nas opuściło w 11 tyg., teraz też miałam na początku ciąży zapalenie oskrzeli, więc strasznie się bałam. No i zapomniałam już o to zapytać. A Tobie co lekarz zalecił?

Dzięki salsera - zapytam dziś o ten syrop w aptece.
 
Ostatnia edycja:
Ja też biorę falvit mama a to dlatego,że mój M mi je kupował i w aptece oglądał różne witaminy dla kobiet w ciąży i stwierdził że akurat w tych jest najwięcej potrzebnych składników i witamin:)
ypra ja niestety też zaliczyłam przewlekłe zapalenie oskrzeli:( musimy dbać o siebie!!!:)
 
hej dziewczynki w ten mroźny i wietrzny dzień byłam w sklepie i już nie zamierzam wychodzić no chyba że spadnie u mnie śnieg wyczekiwany przeze mnie , bez czapki i kaptura nie da rady dziś w Toruniu się poruszać, a co witaminek ja biorę feminatal i jestem zadowolona polecił mi też mój gin ale wcześniej też go brałam jak sie dowiedziałam że jest fasolka w brzuszku
 
Fakt, ze witaminy najczesniej sa prawie nie do przelkniecia. Ja to sie zmuszam zeby wypic i robiac to mam na mysli tylko dobro dziecka.


Pisalyscie o zazdrosci. Mi sie wydaje, ze Majunia jest szczesliwa teraz ze bedzie miec rodzenstwo, ale jednoczesnie wydaje mi sie, ze nie obejdzie sie bez zgrzytow choc staram sie duzo z nia rozmawiac o dzidzi .Opowiadam Mai jak to bylo kiedy ona byla mala, jak plakala, siusiala, robila kupki ,jadla itd, i mowie ze to samo bedzie z dzidzia, ze takie sa poczatki. Niby rozumie, ale zobaczymy na jak dlugo jej starczy cierpliwosci.
 
Ja łykam FEMINATAL N (zmienia nazwę na FEMIBION), tabletki są łatwe do połknięcia.
Ale ostatnio zastanawiałam się, czy nie kupić Feminatalu z DHA - dużo droższy , ale po konsultacji z M stwierdziliśmy, że następnym razem kupię...zwłaszcza, że diety nie mam aż tak bardzo urozmaiconej...

A co do tego syropiku, to rzecz gustu, bo ja stwierdziłam, że był ...pyszny.... najlepszy syrop jaki kiedykolwiek piłam:-D maliny z nutką czosnku, tak więc nie zrażajcie sie, tylko same wypróbujcie!:tak:
 
reklama
Witam!
Ja również łykam Feminatal N(wkrótce Femibion).I tak jak lepidoptera zastanawiam się nad Feminatalem z DHA:)
Jakoś nie moge wybrać sie do apteki po ten syrop *spam* już dawno o nim słyszałam, bo również dopadają mnie małe infekcje gardła a teraz zmagam się z opryszczką na ustach.Ach ta odporość płata figle:(
Pozdrawiam Wszystkie Majówki w ten zimowy dzień:)
 
Do góry