reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Dziewczyny ale dziś jeseści gaduły, nie daje rady nadrabić zaległści od rana:-D
Witam nowe majowe mamunie im nas więcej tym weselej i więcej cennych rad.
Też uważm że nie ma co wykorzystywać teraz urlopu, zobaczycie poźniej się przyda każdy dzień jak maleństwo będzie już w domku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
MOŻE MACIE RACJĘ odnośnie tego urlopu, ale mam 26 dni więc i tak zostanie mi tydzień jeszcze po macierzyńskim. Ale napewno juz ok 15 kwietnia już nie będe chciała chodzić do pracy - użerać sie z tymi ludzmi - może mnie bardzoej denerwować.

Mnie dziś sennośc omija, zzresztą rzadko mam takie dni.
Za to zachcianki typu kwasnica i pralinki - prosze zamknijcie sklepy ze słodyczami - już na innym forum o to prosiłam, ale nadal sa na to głusi.....hihiihihih:-)
 
W Anglii jest 39 tygodni urlopu macierzynskiego i to jest jedyne, co mozna uznac za plus. Ja sobie wymyslilam ze ok 4 tyg przed terminem pojde na urlop, bo i tak nie wroce do pracy do konca roku a dokladnie 1 dzien przed terminem zaczne urlop macierzynski.
Tu jest tak ze urlop macierzynski moge zaczac 11 tyg przed data urodzenia dziecka, ale konsekwencja tego jest krotsze siedzenie z malenstwem w domu.
Mam wiec zamiar byc dzielna i dogadac sie z szefem, co do urlopu i niech kogos juz szuka od poczatku kwietnia a ja zdaze odpoczac i sie przygotowac.

Z Majunia tez tak mialam, ze poszlam na macierzynski 4 tyg przed i mialam wielki plan na odpoczynek i przygotowania a tu niestety lub stety Majunia urodzila sie po kilku dniach wiec nie odpoczelam wogole....:)
 
Ja mojej mamie zrobiłam podobnego psikusa :) Poszła wreszcie biedna na zwolnienie, myślała że sobie odpocznie a tu następnego dnia się urodziłam już. Miesiąc i kilka dni przed czasem. Ale skoro miałam termin na 1 listopada to co miałam zrobić ;)
 
dziewczyny jaki dlugi wlasciwie jest urlop maciezynski w polsce? tak z ciekawosci bo sie nie orientuje...
ja w norwegii mam do wyboru 48tyg platnych 100% albo 58 tygodni platnych 80%, oczywiscie wybieram dluzsza wersje zeby troche pobyc z malenstwem.
 
Ale właśnie koleżanka mi wspomniała że ten dodatkowy od przyszłego roku to 4 tygodnie a za dwa lata 6 tygodni. Oby to była prawda.
 
reklama
Dziewczyny ale czy wy to widzicie 58 tygodni płynych :szok:, a u nas ta bida 20 tygodni, w jakim my żyjemy kraju??
Wiecie że to jest rok i jeszcze 6 tygodni:szok:
 
Ostatnia edycja:
Do góry