reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

poziomki ja też czekam...:-D


lae tu pusto i cicho:szok:
ja właśnie zjadłam 2 kawałki sernika, choć jeszcze byłam pełna po obiedzie bo był taki pyszny że jadłam z dokładką...

więc terz sernik i gorąca czekolada... i jestem taka pełna że nawet nie drgnę:eek::-D
 
reklama
Agaf jesteś pewna, że do becikowego i do tego dodatkowego tysiaka to będą liczone dochody za 2009 rok? No bo jak tak, to ja się załapię, bo ja nie pracowałam wtedy, a M na pół etatu tylko więc by grało. Ale jeśli za 2010 to lipa bo ja już miałam dochodyi nijak nam nie wyjdzie mniej niż 504 zeta na osobę.

Dziewczyny!
Becikowe się każdej z Nas należy!
Dodatkowo można się ubiegać o dodatkowego tysiaka z MOPS-u. Tutaj właśnie ważne są dochody ( ich wysokość )
 
A ja wypiłam Monte Drink i zagryzłam paluszkami słonymi. A wcześniej zjadłam słoik kiszonych ogórków. Mmmm pyszne były :-)

Zanka ale za który rok się bierze te dochody?
 
Zanka to jednak dobrze słyszałam.

Melia
stawiam,że do tego z MOPS-U dochody w naszym przypadku za 2009r. Moja siostra rodziła w 2010r i chcieli od niej dochody za 2008r.
 
melia najlepiej zadzwonić do swojego ośrodka w mieście i dokładnie wypytać.
Dokładnych informacji nie mam bo mnie nie będą dotyczyć a dowiedziałam się od koleżanki która z tego właśnie skorzystała :-)
 
No to fajnie. Jak dla mnie to idealny rok bo nie miałam żadnych dochodów :-)

Chciałam dziś zadzwonić jak się rozwinęła dyskusja, ale się okazało, że pracują do 15.30. Jutro zadzwonię i się dowiem co i jak. Bo to chyba też nie każdy MOPS przyznaje takiego dodatkowego tysiaka.
 
Ostatnia edycja:
melia znalazłam coś takiego ze strony MOPS-u:
Kryterium dochodowe - jak obliczyć dochód?


Wyliczając dochód osoby lub rodziny należy zsumować przychody z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, czyli np. ubiegając się o pomoc w marcu, trzeba przedstawić dochód z lutego.

Obliczając dochód w rodzinie sumujemy przychody wszystkich członków rodziny. Muszą to być dochody netto, czyli bez podatku oraz składek na ubezpieczenia.


Do dochodu nie wlicza się również:
- kwoty alimentów, które płaci członek rodziny ubiegającej się o wsparcie na rzecz innych osób,
- jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego
- świadczeń w naturze


W przypadku osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, sposób obliczania dochodu zależy od formy opodatkowania tej działalności (inaczej liczona jest w przypadku odprowadzania podatku dochodowego od osób fizycznych, a inaczej w przypadku zryczałtowanego podatku dochodowego). Dochód ustala się zwykle na podstawie zaświadczenia wydanego przez Urząd Skarbowy. Od dnia 01.10.2006r. przyjmuje się, że z 1ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 207 zł.

wszystko o becikowym:
http://www.becikowe.com/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry