reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

reklama
Ja nie chciałam jeszcze mówiąc nikomu i bardzo ale to bardzo maskowałam brzuszek cały czas chodziłam z szalem przewieszonym przez szyję, który zasłaniał mi cały brzuszek. I nikt nic nie zauważył, z resztą to w domu i na stypie siedziałam cały czas przy stole, a jak byłam ubrana w kurtkę na pogrzebie to jeszcze nie widać przecież wystającego brzuszka. A w ogóle to raczej nikt by się nie spodziewał, że tak szybko zaszłam w ciąże i szczególnie nikt mi się nie przyglądał.
 
alex nie musisz się nikomu tłumaczyć, wasze życie wasza decyzja.

u nas choinka żywa napewno duża, już widze Jasia zaskoczenie na taką ilość światełek, bombek :) będzie wesoło. i jak zawsze żywa.
 
Alex dobrze że miałaś swojego M przy sobie..

Hope no może i to tradycja że sie choinkę ubiera na samą wigilię , ale jak dla mnie to za późno;-)
przecież też nikt prawie już nie wiesza na niej jabłek , tylko bombki , szyszki cukierkki i ine mikołaki i ozdóbki;-)
gwiazdki też prawie isę nie wypatruje tylko ustala z góry że kolacja na 5 czy 6:tak:
więc i choinkę można ubrać już wcześniej:tak:
tak samo u jednych tradycją jest że prezenty nosi mikołaj , u innych gwiazdor a jeszcze u innych aniołek...
u mnie np nosił zawssze mikołaj , o co mam teraz np zmieniac go w gwiazdora??:-D;-)

Yra u mnie żywą miałam tylko raz w życiu i nikt nie chciał po niej sprzatać , tak więc zostajemy przy sztucznej bo jest łatwiej
a po 2 mi sie nie bardzo żywe podobają bo nie sa tak puszyste i ja się zawiesi coś to wyglądają na takie łyse ;)

a my już po obiadku:-)
 
Ostatnia edycja:
Yra ja teraz tak mówię , ale np nie wiem jak mi się zachce jak wrócimy na stałe rodzinką do pl;-)
tam się bardziej czuje święta i jak będziemy mieszkać sami , to będziemy chętniej sprżatać po żywej ... może na mieście idąc na zakupy spodoba mi się jakaś żywa choinka i ją kupię...
nigdy nie wiadomo .. a jak narazie zostaemy przy sztucznej:-D
 
Dobrze by było, gdyby jednak tradycja nie ginęła... Tak sobie myślę, jeśli całkowicie skomercjalizujemy najważniejsze wydarzenia w roku, to co zostanie z magii, z tradycji naszych przodków, w końcu z nas samych? Właśnie w tym przekazywaniu z pokolenia na pokolenie drzemie siła. Myślę, że warto :-) Starzeję się :-p:-D

A tak poza tym zauważyłam, że niektóre dziewczyny źle liczą tygodnie ciąży :-p

Jeśli na suwaczku jest 17 tygodni i 2 dni to 17 tydzień się skończył i jest się w trakcie 18 tygodnia a nie zaczął się 17 tydzień ;-) Idąc tym torem dla przykładu ja we wtorek skończę 18 tygodni i wraz z 19 wejdę w 5 miesiąc ciąży (chociaż według niektórych teorii 5 zaczyna się w 18 tygodniu czyli po zakończeniu 17 tygodnia). Jednym słowem kochane, niektóre z nas już są w 5 miesiącu ciąży :-):-):-):-) Masakra jak to zleciało!


1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień

lub

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiąc - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

a wg encyklopedii Larousse którą akurat przypadkiem posiadam

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
 
Jeny tyle stron uff ale poczytałam :-p

Witam się u Nas weekend minął bardzo bardzo fajnie.Wczoraj byliśmy w aquaparku w Polkowicach Szymcio się wyszalał, a wieczorkiem przyjechała siostra z mężem i poszliśmy na rynek wrocławski na koncert mikołajkowy ! Było super dużo kramików Bożonarodzeniowych i światełka na choince odpalili hmmm fajniutko lubię imprezki.
A dzisiaj rano zakupki mikołajkowe na jutro a potem rodzinny obiadek :tak: a teraz w domciu i mam chwilkę na BB;-)
W Tv nic nie ma więc chyba się przejdę do wypożyczalni po jakiś filmik na wieczór.

Hope- czyli u mnie 5 miesiąc łaaaaaaa!
 
Ostatnia edycja:
reklama
To ja mam jeszcze jeden ciążowy przelicznik. Według niego ciąża trwa 10 miesięcy księżycowych, czyli 10 x 28 dni. Ma to jakiś sens bo w sumie według tych miesięcy działa nasz kobiecy organizm. Ale z tych tu podanych to używam tego zakładającego ze jeden miesiąc to 4,5 tygodnia. Tak czy siak - 4 miesiąc :)
 
Do góry