reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Nie wiem co lepsze brak wsparcia, czy wsparcie "toksyczne" na zasadzie- wszystko co robisz jest źle, masz zrobić tak a nie inaczej. Dzięki temu jeśli rzeczywiście podejmuje jakąś decyzję, napewno nie wtajemniczam ich w to. Złe wersje znam i sama potrafię sobie wyprodukować a koniec końców i tak ja ponoszę konsekwencje swoich wyborów.(nawet jeśli byłyby "jedyną słuszną" opcja wybraną przez kogoś innego). I dopiero niedawno przypadkiem usłyszałam, że jednak jakoś sobie radzę- no niesamowite, doprawdy jakbym tego nie zauważyła:-D
Na decyzję o ślubie była reakcja" nie można tego jakoś odwołać?" przy czym przez ostatnie lata był wałkowany tylko ten temat,że zanim się obudzę, to będzie za późno.
Doszliśmy do wniosku ,że nie ma sensu informować ich o maluchu, zaoszczędzimy moich nerwów.
Jakoś nie przeraża mnie fakt, że maja do mnie kilkaset km, ewentualnie jest teściowa prawie na miejscu, która jest miła i pomocną osobą, więc jakby było ciężko będziemy w tą stronę kombinować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
witajcie dziewczyny!
Chciałabym dołączyć do grona majówek jeśli oczywiście mnie przyjmiecie:-). Również mam termin na maja.
 
postaram się zaglądać sie do Was jak najczęsciej choć czasem brakuje czasu. To moja druga ciąża i przebiega zupełnie inaczej niż ta pierwsza. i cały czas zastanawiam się czy wszystko jest ok. Jutro mam kontrolne usg bo to jakiś 13 tydz a ja mam dziwne twardnienia brzucha.
 
Dziewczyny mam pytanko. Pamiętam, że wiele z Was na początku ciąży przechodziło rózne infekcje i przeziębienia. Czy którejś z Was lekarz zapisał Tantum Verde? Podobno można go stosować w ciąży tylko zastanawiam się od którego miesiąca. A może któraś z Was płukała gardło szałwią? Niby szałwia jest niewskazana w ciąży, na pewno nie mozna jej pić, ale czy można płukać jamę ustną?
Chodzi o to, że mam jakiś stan zapalny na dziąśle (synek mnie niechcący zadrapał i widocznie miał brudną rączkę) i zastanawiam się czy mogę spróbować stosować te preparaty.

Taja witaj!
 
mój lekarz powiedział, że w ciązy można tylko tantum verde.
Spróbuj płukać wodą z solą , o szałwii nic nie mówił,ale przez błony śluzowe nie wchłania się jej taka ilość aby to było zakazane..
 
miło mi, postaram się zaglądac do was jak najczęściej chociaż czasem brakuje czasu....To moja druga ciąża i przebiega całkiem inaczej niż ta pierwsza ogólnie czuje się fatalnie i martwię się aby wszystko było ok. Jutro mam dodatkowe usg bo twardnieje mi brzuch oby wszystko było dobrze.
Ps. Dziewczyny czy któraś moze mi przypomnieć jak wstawiało się suwaczek?
 
Marita mi dentystka po usunięciu zęba poleciła jako bezpieczny Dentosept.

I mogę polecić, działa lekko znieczulająco, odkażająco i ściągająco. Smakuje obrzydliwie ale jest przecież do płukania, nie do picia ;-)

http://www.e-apteka.co.uk/image/cache/dentosept-500x500.jpg

Jest jeszcze Dentosept A ale on nie jest wskazany, zawiera etanol.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Marita45 szałwia jest nie wskazana w okresie karmienia piersią bo zatrzymuje laktacje, ale płukać dziąsło czy gardło jak boli możesz śmiało.
Taja witam w majówkowym gronie:-)
 
Do góry