reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2011

mloda i piekna my tez dzisiaj na dzialce tyle ze od 10 do 19 mala caly czas spala tylko przerwy na cyca miala wypoczelam i tym razem powietrze mnie zmeczylo i tak czy siak padam:p

Persefona moja mala tez sie kreci niesamowicie:p
 
reklama
Persefona - mój młody jeszcze nie szaleje. Jak go położyłam to tylko sie zsunął troszeczkę, skulił w sobie i głowę odchylił, żeby smok mu nie wypadał.
Ale na brzuszku jak leży i mu nóżki podeprę to już sie odpycha, cwaniak silny jest bo i głową sobie bamboli na prawo i lewo, więc niedługo będzie ją pewnie lepiej podnosił sobie :-)
Jeszcze korzystam z chwili, że można go tak zostawić, ale tatuś był niespokojny i prawie cały czas nad nim stał i pilnował.
 
hej dziewuszki, chciałoby się ponadrabiać wszystko , posiedzieć na bb trochę dłużej i napisać coś od siebie, no , ale naprawdę nie mam kiedy ;/ jak nie malutka, to goście, jakos w ostatnim czasie wszyscy nabrali nieodpartej ochoty aby zobaczyć małą. dziś mama i siostra, no ale to najbliższa rodzinka , więc ok, jutro mój chrzestny z rodziną, w poniedziałek koleżanka się zapowiedziała, we wtorek kolejna, w środe wolne, a w czwartek lub piątek kolega z rodzinką. uff urwanie głowy, a najgorsze jest to, że na przyjmowanie gości to my jeszcze tacy znów chętni to jeszcze nie jesteśmy. no ale ile można odmawiać albo unikać tematu ;)
kolejny temat na świeczniku to chrzciny, zastanawiamy się, gdzie je zrobić. robimy tylko dla najbliższej rodziny czyli nasze mamy i chrzestni i z jednej strony nie chcę w domu, bo mam męczącą teściową, ale z drugiej w domu Lenka ma łóżeczko, można ją w każdej chwili położyć żeby odpoczęła. więc jest dylemat.
a poza tym to ok. małej powoli reguluje się czas dnia i nocy, budzi się 3 razy na krótkie jedzonko i czasami śpi nawet do 8-9 rano ;)
co tam jeszcze... aha : od dziś chodzę w wyszczuplających gaciach więc i samopoczucie lepsze, bo nic mi się nie trzęsie w trakcie chodzenia ;)
 
karolq jedne dzieci robią to szybciej inne wolniej :tak:
moja vi jak miała równe 8 tygodni to podnosiła się sama do siadu z pozycji półlezącej (czyli z brzucja mojego męża:-D)
no i tez niby szybko... a z pozycji leżącej jak miała 4 miesiące

to zależy jakie dziecko jest silne:tak:
idę kąpac i usyopiać dziewczyny...

listę uzupełniłam ale nie każda podała mi wszytskie dane....
 
Dziewczyny jak maluch obraca się z brzucha na plecy sam to ok bo... główka go przeważa ;)

Z tym odpychaniem się nóżkami to jeszcze chyba odruch noworodkowy.

Ja wolę żeby Mati robił wszystko w swoim czasie bo Paula bardzo szybko trzymała sztywno główkę aż ludzie się zachwycali a okazało się że miała złe napięcie mięśniowe - za silne właśnie przy kręgosłupie a za słabe w rękach. Tak więc jestem przeczulona. Ale trzeba patrzeć czy maluch robi wszystko po kolei tak jak powinien niby. Tzn najpierw ma siadać a później stać i chodzić - taki przykład. A jak robi dużo szybciej ale prawidłowo to tylko się cieszyć :D
 
Dziewczynki mam pytanko czy kolka zawsze objawia się twardym brzuszkiem?? czy wystarczy tylko histeria? bo ja już nie wiem co temu mojemu dziecku jest ...
 
reklama
Ja tylko się przywitam :-) u Nas ok cały dzionek dziś i wczoraj po za domem praktycznie a jutro hmmm pewnie też :-p:-) więc nadrobię w poniedziałek
Buziaki i trzymajcie się dzielnie mamuśki :-)
 
Do góry