reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

ArliJ, już myślałam, że tylko ja łysieć zaczęłam. Jak byłam w ciąży to mi bardzo wypadały a po morfologii okazało się że niedobór żelaza, więc suplementowałam rano na czczo, pół godziny przed jedzeniem i po ponad miesiącu z dnia na dzień praktycznie przestały. No i po porodzie znów zrobili mi żelazo i powiedział lekarz, że jest ok i odstawić żelazo (ja wyników tu nie widzę, oni tylko dzwonią jak coś jest nie tak), no i głupia odstawiłam i znów wszędzie pełno moich włosów, ale nie tak jak w czasie ciąży, no ale zaczęłam na własną rękę żelazo pić. Poza tym jak się żaliłam fryzjerce że łysieję, to ona od razu powiedziała "żelazo!!!". Zobaczymy, bo znów regularnie zaczęłam pić.
Geniusia, pisałaś, że masz 3 porcje zamrożone, ja miałam tylko 2 i została mi już 1, ale powiem Ci, że pomogło trochę, miałam kilka godzin na naprodukowanie więcej i teraz się wyrabiam. Rozmroź sobie jedno mleczko i podaj Kacperkowi, my podaliśmy przed snem 90ml, ja nakarmiłam jeszcze po butli, ale był tak najedzony że już nie chciał więcej i nawet spał wtedy 7h. To było 25/26 maj i teraz na prawdę widzę różnicę.
Suzi, a ja Tobie poradzę, jak wcześniej Tynce, pojedz kilka dni kaszę jaglaną, na zdrowie Wam obojgu wyjdzie.

A ja się gapa zrobiłam, a myślałam, że to tylko w ciąży tak bywa. Niecały miesiąc temu zgubiłam kartę płatniczą, wyrobili i nową w ciągu tygodnia a w niedzielę zgubiłam cały portfel :angry:, na szczęście tylko 20E było w środku, ale dokumentów szkoda, najbardziej prawka. Piotruś bardzo płakał i chciałam szybko szybko, miałam ja prowadzić, ale stwierdziliśmy że jednak Mąż, wsiadłam za kółko, po chwili wysiadłam i przesiadłam się do tyłu, pewnie był na kolanach i wypadł przy tych manewrach. Całe szczęście, że mam jeszcze paszport, bo przecież niedługo lecimy a nie uśmiechało by mi się jeżdżenie po ambasadach:wściekła/y:. Wszystkie dokumenty czekają w PL do odebrania od roku, ciekawe jaki opieprz w urzędach dostanę, że tyle czasu nie odebrałam.
Kacha, przykro z tą pracą. Ogólnie jak Was dziewczyny czytam to się odechciewa powrotu, choć tęskno strasznie. Choć z tęsknotą da się żyć i jest skype, a z głodem ciężko wygrać.
Mitra, masz jakieś nowe filmiki z migającym Tito?

Nas nie ciągnie do podawania nowych pokarmów, Piotruś nawet nie wie jeszcze jak woda smakuje :zawstydzona/y:, ale początkiem sierpnia jak będę w PL to skorzystam z domowej marcheweczki
 
reklama
ArliJ u mnie było z włosami w miarę ok po porodzie, nawet się przestały przetłuszczać do czasu aż nie nałożyłam farby. Już przy farbowaniu wychodziły garściami i od tego czasu tak mam. Najgorzej jest po umyciu jak suszę, to pęki mi w rękach zostają. Mój m stwierdził, że mi chyba włosy w nocy na akord rosną bo inna to już by była łysa.

Też nie mam jakoś napięcia na to szybkie wprowadzanie nowych produktów. Nadal się cieszę z tego karmienia cyckiem, córa gdy miała 3,5 miesiąca dostawała mm bo przez miesiąc nie przybrała na wadze. Do dziś pamiętam te 4600g i ani rusz więcej. Więc jak Tymek miał tyle w zeszłym miesiącu to już zaczęłam się martwić czy nie będzie powtórki z rozrywki. Dziś byliśmy na szczepieniu i ma 5500g więc super.

Jestem po wizycie w żłobku, no i bardzo dobre wrażenie sprawia. Byliśmy w porze drzemki więc spokojnie było bo zazwyczaj to podobno jeden wielki harmider.
 
hej

mi włosy też garśaciami wyłażą..chyba zlew zatkałam myjąc je...

kach..z robota mam tak samo same zmartwienia...chciałabym mieć posadkę w jakiejś szkółce..i siedzieć na dupie....na słoneczku. Dziś widziałam tak właśnie siedziały sobie nauczycielki...na tyłkach nadwaga...one znudzonym wzrokiem wodzą po dzieciach bawiących się na
placu zabaw, ja biegłam do dzieciaków przedszkolu. One dostają pomoce wszelkiej maści...całe kartony...kolorowe plansze przewodniki metodyczne..i przychodzi rano do pracy ..jedzie z wszystkim według przewodnika o godz. 13 kończy ...czerwiec miesiąc wycieczek...koniec roku....i wakacje...achhh no i tak kończe wywód....argumentujący moją chęć posadki posiadania...hehe:-)

pokarmy spokojnie jeszcze przyjdzie czas jak zaczniecie marudzić ...łomatko coby tu im dać....

genia ja w szpitalu jak byłam miałam kryzys..chybaaa cycki w ogóle mi zmalały, ale ja schudłam poza tym, nie przejmowałam się bardzo chlałam herbatki zwykłe plus woda i w nocy już cyce pękate. Co do karmienia i odwracania głowy..Arli ..ma racje one są ciekawe mój przynajmniej tak sie zachowuje daje mu czas...odsapnie pośmieje się beknie i dalej ciągnie.

Uważajcie na wszelkie przeziębienia..napatrzyłam się na maluszków z zapaleniem płuc w szpitalu.



zapomniałam mitra gdzie kupujesz niemiecką chemię? ja na Alledrogo zrobiłam zakupy, ale znalazłam sklep w necie co powyżej 250 zł przesyłka gratis. Jak oceniacie żele Persila do prania skusiłam się teraz na nie i na wszelkiej maści do zmywarki, podłóg i oczywiście płyn do płukania z nich jestem najbardziej zadowlona
 
Ostatnia edycja:
Arlij i bardzo dobrze. Ja też nie będę szaleć. Mam białą sukieneczkę od siostry G bo jej dziewczyny były w niej chrzczone i wystarczy. Teściowa kupiła sweterek, jeszcze tylko jakieś rajstopki. Jak patrzyłam na allegro na jakiś komplecik do chrztu to oczy mi wyszły nawet po 300 zł:eek:
 
O temat włosów :-D przeczuwałam że wkrótce się zacznie. U mnie podobnie od jakiś 2-3 tygodni wypadają na potęgę. Pół biedy że walają się w wannie, umywalce czy w talerzach... gorzej że mój synek kolekcjonuje je w rączkach, w pieluchach i nawet między palcami u stóp :-D Żelazo jak najbardziej wskazane, ale nie panikujcie, bo niby działa to tak, że teraz gubimy te które normalnie by nam wypadły w ciąży ale ciążowe hormony trzymały je na swoim miejscu.
Galwaygirl a może znajdzie się jakaś uczciwa duszyczka która znajdzie portfel i odeśle Ci te dokumenty?
kacha współczuję, że tak wyszło z tą robotą :-(Straszne uczucie być niedocenionym- człowiek się stara i taka go spotyka nagroda... Ja podobnie jak Ty sumiennie chodziłam do pracy bez żadnych zwolnień do 8,5 miesiąca, "w nagrodę" dostałam przedłużenie umowy na kolejne 4 lata z tym że kwota na umowie nie wzrosła ani o 1 zł :/ Ja akurat do pracy mogę wrócić ale nie wiem czy to zrobię...
 
betibeti, ja chemie kupuje mniejsze ilosci w sklepie osiedlowym bo mamy tu niemiecka chemię, a na allegro jak robie większe zakupy czesto u tego gościa
Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Z proszkow lubie dash, z płynow lenor ( konwaliowy kocham :)) a tabletki do zmywania , tylko i wyłącznie akuta ;) a zakupy robie jak kończą mi się mokre chusteczki bo u gościa jak sie bierze dużo wychodzą naprawdę tanio


galwaygirl, nie nagrywam na razie migającego Tito, bo tego sie nie da zaplanować, tak jak tego co ktoś powie ..jak zacznie siedzieć to pewnie nagram trochę sesji domana


Tito od wczoraj marudny jakiś..i spi, śpi , śpi i śpi... skok sie chyba szykuje jakiś... albo wreszcie te zeby..
 
Ostatnia edycja:
Mitra - a weź mi podpowiedz nasza ekspertko;-) co mam zrobić.Bo u nas codziennie ostatnio wieczorem powtarza się ten sam schemat i też jak geniusia nie wiem co robić. A mianowicie mały na wieczór jak go karmię to najpierw spokojnie ssie ale krótko i za chwilę jest straszny płacz,szarpanie sie przy cycu,wyginanie na wszystkie strony.I wydaje mi się że po prostu po całym dniu jego wiszenia na cycu wieczorem już mam niewiele pokarmu i się nie najada chyba.Ostatnio tak było i podałam mu jeszcze 90ml odciągniętego mleczka i wszamał aż mu się uszy trzęsły i potem był już spokój.Nie wiem co robić??
Moge ci napisać tylko co ja w takich przypadkach robię..a robię to ze przerywam karmienie, zajmuje chłopa czymś, jak wieczór to biorę do kąpieli, a w dzień bujam na piłkach śpiewam z pokazywaniem, smyram i takie tam... Nie podaje dodatkowego mleka - wierze w swoje cycki ;). Jakos przy tym dziecku wcalw nie mam stresu z najadaniem sie i wiem ze to co sie wyciśnie laktatorem wogole nie mówi o tym co dziecko potrafi wydusić z cyców.

A betibeti... powiedz mi co moge zrobić ze starsza cora , która jakby mi "ogłuchła" na bezdźwięczne głoski - mówi "ostra" zamiast siostra, " antofelek " zamiast pantofelek..próbowałam ja namówić zeby np.:mówiła "To Felek" i "Pan" i to jakoś łączyła i osobno potrafi powiedzieć , ale jak ja proszę zeby powiedziała razem to mówi "Pan antofelek"
 
Galway dzięki kochana, ale akurat z kaszą jaglaną od dawna żyję za pan brat:D polecałam tutaj często też dziewczynom żeby jadły:) bo bardzo ładnie odśluzowuje:) i właśnie dzięki niej mój katar skończył się po 3 dniach ;p no ale zobaczymy jak Adaś, BetiBeti bardzo staram się nie zaziębić, bo Adaś już raz miał katar po szczepieniu dostał, i drżałam, żeby właśnie na płucka mu nie padło, ale co miałam zrobić, jak ja już złapałam katar, ja z nim siedzę na dniu, ja go karmię z cyca, więc kontakt z moim wirusem musiał jakoś złapać:/ ehh oby go nie wzięło:( byłam z nim na spacerku żeby mu się lepiej pooddychało:)

u mnie włosy spoko, wychodzą w ilościach normalnych ;p

Adaś to moje pierwsze dziecko, i owszem łyżeczkę i widelczyk z miseczką już mu zakupiłam, ale żeby to wykorzystać na razie mnie nie ciągnie;p mamy jeszcze czas na zabawy z jedzeniem, a poza tym bardzo podoba mi się metoda BLW więc może niech Adaś usiądzie:)

Krisowa a Ty co się nie odzywasz? ;p
 
Sokole oczka CANCA


fajny sklep wklejam dziewczyny


może załóżmy wątek z ciekawymi linkami dotyczącymi zakupów polecanych sprzedawców dla naszych dzieciaków, ciekawe blogi mam kilka w zanadrzu dotyczących zabaw rozwijających

mitra dzięki zrobiłam spore zakupy starczy na kilka miesięcy, ale zapomniałam o żelach mydełkach matko ile kasy na to idzie. Dobrze, że mam chłopaków oni używają żelu coś pod pachy..tonik flawatki i jakiś dezodorant, kilka kobitek w domu to dopiero szok przy zakupach:-)

mitra jeżeli osobno potrafi powiedzieć to jest dobrze, gorzej gdyby nie mówiła... takie elizje u dzieciaków w wieku 3-4 lat się zdarzają i jak nagle się pojawiają tak nagle znikają, związane jest to z rozwojem dziecka.Terapię w przypadku elizji zaczyna się po zakończonym procesie rozwoju mowy 5-6 lat. Można by bawić się z nią w "ślizganie" tzw. zaczynasz głoską w tym przypadku mówisz, że bezdźwięczne takie głoski, w realizacji których więzadła głosowe są rozsunięte i powietrze z płuc swobodnie przechodzi przez otwartą głośnię; głoski bezdźwięczne to: p, f, t, h, s, c, sz, cz, ś, ć, k i ich odpowiedniki miękkie: p’[pi], f’[fi], k’[ki], h’[hi].

zaczynasz wydłużoną artykulację głoską np. siooo...stra, fiiiio.....łek itd.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczyny, niektóre podawały przepisy na ciasta z rabarbarem czy mogę prosić o powtórkę :) można w wątku z przepisami, z góry dziękuję
 
Do góry