reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

mitra widziałam twój link jak Pola pieknie miga! pozazdroscilam Wam umiejetnosci a Tobie opanowania i wytrwalosci.
Mozesz mi polecic jakas ksiazke od ktorej powinnam zaczac zeby sie nie zrazic i zrozumiec jak dokładnie mam nauczyc swoja córke tak sie porozumiewac? i od kiedy najlepiej jest zaczac nauke?
Nie znam takiej książki, mogę ci wyslac słownik na maila jesli chcesz, a tak naprawdę warto zapisac sie na kurs do koko, bo dzieciaki tam maja super zajecia, Jestes z warszawy wiec moglabyś chyba spokojnie - zalezy jak daleko masz na mokotów. Jakbys chciala zaczac to moge ci po podpowiadać. Wiem ze sa jakies migusiei maja jakis podręcznik ,ale oni chyba nie korzystają z polskich znakow migowych.
 
reklama
Ach z senstymentem wspominam czasy, kiedy wskakiwałam na forum bb i potrzebowałam 2godz, żeby przeczytać wszystko co przyszłe Mamuśki naskrobały :-D
Junior śpi cały dzień, ciekawe co w nocy będzie robił... :confused2:
Nie orientuje się któraś z Dziewcząt, jakie znieczulenie podaje się przy takim zabiegu wycinania znamienia? Czy to tylko będzie tak delikatnie zamrażane, czy podaje się znieczulenie miejscowe?? I wtedy będę musiała odciągnąć wcześniej pokarm?? Kurde jeszcze nie odciągałam pokarmu... I tak się zastanawiam, ile powinnam go odciągnąć? Żeby mi nie zabrakło... No i kurde, kiedy zacząć...? I gdzie można kupić takie woreczki do przechowywania pokarmu?
 
U nas dzisiaj pierwszy kontakt z wiosną zaliczony, tarasowaliśmy się pól godzinki w słoneczku:)
W nocy bosko, zasnęł koło 22 i obudziła się przed 3 na karmienie, zjadła szybko, odłożyłam ale miałam oczy jak 5 zł, zaryzykowałam, zasnęłam i Ona też:-), potem kolejna pobudka o 7 i do 9 dospałyśmy z karmieniem w łożku.

Co do pomocy to mój mąż pomaga ile może, jest świetnym tatą dla obu córek, zresztą teraz na niego spadło kąpani, mycie i czytanie wieczorne starszej bo ja w tym czasie karmię po kapieli młodą.

co do przechowywania mleka, pamiętajcie, że takie mleko przechowywane maksymalnie może być do 3 miesięcy jesli w lodówko-zamrażarce zamrożone, w takim zamrażalniku wewnątrz lodówki to tylko 2 tygodnie.... poza tym zmieniają sie potrzeby żywieniowe dziecka i mleko się zmienia więc takie z 1 miesiąca jest zdecydowanie inne niż z 4 miesiąca życia.

Isia podziwiam Cię za energię i zapał ale zdrugiej strony jesli idzie dobrze to tylko się cieszyć i działać póki jest okazja. Ja teraz macierzyńskie traktuje jako wielki odpoczynek od pracy bo zaczęło się mało sympatycznie ostatnio robić więc nie mam takiego zapału ale gdybym miała swój interes i do tego rozwijający się to i zapał pewnie bym miała.

Nie kojarzę męża z bólem porodowym bo był dla mnie wielkim wsparciem, najlepsze jak zaraz po "wyskoczeniu" Lenki mój mąż do mnie mówi zartem: no to jeszcze Szymon i będzie z głowy!, położna mało nie zadławiła się i mu mówi, że chyba chce solidnie oberwać albo usłyszeć jakieś soczyste słowo:-D

ja myslę o kontroli wcześniej niż przed upływem 6 tygodni..na dniach nawet bo mam coraz wiecej przekonania zę coś jest nie tak...owszem mam zdecydowanie małe wypływy, wręcz już właściwie prawie nic ale mam wrażenie, że zapach tego jest jakiś niepokojący, nie pamiętam żeby przy pierwszym miao to jakikolwiek zapach....teraz jest bardzo intensywny i póki było obficie to mnie nie niepokoiło bo wiadomo trudno żeby pachniało:-D ale teraz nie ma już prawie nic a nadal jest intensywnie...boję się, że nie oczyszcza się dobrze i będę czyszczona brrrrr:no:
 
Olcia pewnie dostaniesz znieczulenie miejscowe.Na wszelki wypadek pokarm możesz odciągnąć, woreczki kupisz w aptece,lub sklepie dziecięcym
Chouette a w Wa-wie położna sama dzwoni? U nas trzeba po powrocie ze szpitala, trzeba zgłosić dziecko w por D i dostaje się numer do położnej
My dzisiaj zaliczyliśmy pierwszy spacer i to całą rodzinką:-)Ania oczywiście pchała wózek zataczając się od krawężnika do krawężnika. Po zablokowaniu przednich kółek szło jej ciut lepiej:-D
Przed chwilą odpadł nam kikut pępowiny, w dnie pępka jest jeszcze trochę krwi, ale nie wygląda to źle
Arli jak odchodów jest mało i brzydko pachną to koniecznie udaj się do lekarza. Czyszczona raczej nie będziesz, ale może jakiś atybiotyk i zastrzyk z oxytocyny. U mnie kilka dni na podpasce prawie nic nie było, ale od wczoraj znowu coś się leje więc się cieszę.
Hi hi nam po porodzie położna powiedziała, że może za trzy lata synek będzie:-D
 
Ostatnia edycja:
mitra dzięki za info o kursie, jak znajdę chwilkę to poszukam w necie, może coś znajdę bliżej tarchomina bo na mokotów mam kiepski dojazd :(
Jak możesz to będę wdzięczna za jakieś materiały na początek, chciałabym zobaczyć czy w ogóle dam radę bo brzmi mi to bardzo skomplikowanie, zobaczę to ocenię czy to na moje nerwy :) maila ci wyślę na priv

antila w naszej przychodni przy rejestracji dziecka wybierasz sobie położną z listy i pediatrę, zostawiasz swój nr tel i położna dzwoni sama do Ciebie żeby się umówić albo poinformować, że za 5 min będzie.
 
Ostatnia edycja:
Nie orientuje się któraś z Dziewcząt, jakie znieczulenie podaje się przy takim zabiegu wycinania znamienia? Czy to tylko będzie tak delikatnie zamrażane, czy podaje się znieczulenie miejscowe?? I wtedy będę musiała odciągnąć wcześniej pokarm?? Kurde jeszcze nie odciągałam pokarmu... I tak się zastanawiam, ile powinnam go odciągnąć? Żeby mi nie zabrakło... No i kurde, kiedy zacząć...? I gdzie można kupić takie woreczki do przechowywania pokarmu?

olcia ja w środę mam zabieg chirurgiczny wycięcia naczyniaka, to tak jak z usunięciem znamienia (mój ma poniżej 1 cm). Znieczulenie podaje się miejscowo, wstrzykuje się je wokół znamienia. Nie trzeba ściągać pokarmy, nie przenika do mleczka. Pierwsze o co spytałam chirurga to właśnie czy znieczulenie nie wpływa na karmienie piersią- z ulgą okazało się że nie ma się o co martwić.
 
Witam dziewczyny :)
Mam nadzieje ze chocaz uda sie mi przywitac:D Zaraz kapiel malego, jeszcze spi, ale juz zaczyna sie powoli odzywac.
Moj na szczescie nie ma kolek pare razy sie zdazylo ze podalam espumisan, ale to tylko dlatego ze po jedzonku cos sie zabardzo naprezal, wiec bardziej profilaktycznie. A kolke mysle ze mial tylko raz- i jak pisalam kiedys oby nigdy wiecej :)

My na spacerki wychodzimy codziennie. Nigdy malego nie werandowalam. Pierwszy spacer odbylismy przy -15 z hotelu przyszpitalnego do szpitala. Bylismy zmuszeni bo maly zaczynal spedzac z nami cale dnie , a do szpitala wracal na noc i kontrol raz dziennie- mial wtedy 3 tygodnie i wczesniak. No i tak przez tydzien. No ale na szczescie nic mu nie bylo. A teraz uwazam ze werandowanie jest juz zbedne. Najwazniejsze jest ubranko zeby niebylo mu za cieplo ani za goraco, a wszystko bedzie ok :)
Jja mam madele, Nie mialam zadnego innego laktatora, wiec wychodze z zalozenia ze jest dobry. Tylko czy dziewczyny ilosc wypompowanego mleka zalezy od laktatora? Mysle ze nie, ze od ilosci mleka. A kiedysgdzies czytalam ze ilosc wypompowanego mleka nie swiadczy o ilosci mleka wpiersiach. No i dzidzia inaczej ciagnie niz laktator. Ja mleka nie mam za duzo max sciagam 60ml w ocy mi sie uda 75, no a nie sadze ze innym sciagne wiecej. No chyba ze sie myle.

A dzisiaj jestesmy juz po imprezce-urodzinki meza 28 :) Bylo nawet sympatycznie torcik wyszedl mi pyszny

No ale teraz zmykam bo juz malutki sie budzi, udalo mi sie w koncu cos napisac :)))
 
dobry :)
po Waszych radach chyba skuszę się na medelę harmony, ale na razie nie ma zbytniego wyboru, więc będę jeszcze obserwować aukcje, ale mam nadzieję, że szybko trafi mi się coś korzystnego !!
my dziś też zaliczyliśmy fajny spacerek, pogoda była cudna, oby już taka została!
szkoda, ze mieszkam na 2 piętrze, bo tak to mam problem ze zniesieniem wózka, no ale trzeba będzie coś wymyśleć, więc chyba M będzie rano znosił wózek, jak będzie szedł do pracy i zostawi koło wejścia do piwnicy (jeszcze sąsiedzi tam wózek zostawiają)

Olcia, fajnie, że zadałaś pytanie o przechowywanie pokarmu, to i ja się czegoś przydatnego dowiem :> Powodzenia na zabiegu !!
Cho za Twój zabieg też trzymam kciuki!
Antila, to może za trzy lata synek ?!
Arli, dobrze, ze idziesz szybciej do lekarza, nie ma co bagatelizować pewnych spraw, oby to nie było nic poważnego.
Blizniak u nas sprawa z kolkami wygląda identycznie, czyli ich nie ma, czasem też się tylko pręży, ale puści bączka i jest ok.
 
dobry wieczor
kitek oj cos źle poczytałaś o nas... mały ssie cycka, a tylko w 2 kryzysowych sytuacjach (m.in operacja Adama) dokarmialam, 1 razem bebilon a drugim enfmil premium...

kupy wciaz rzadkie ale 2 na dobe a apetyt duzy wiec czekam, jak sie nie zmieni ide do pediatry za 2-3 dni

blizniak kochana, a Ty tez urodzilas w ubieglym roku, bo nasze dzieci maja dokladnie ten sam wiek?? myslalam ze tylko Adasko i blizniaki wyskoczyly w grudniu??
 
reklama
Krisowa ja zaczelam rodzic 31.12.2011, ale Domis na szczescie poczekal do01.01.2012 do 13.33 :) Nie chcialam zeby urodzil sie w grudniu jakby nie bylo to roczek do przodu, No a wstrzymali mi ile sie dalo bo plucka, zdazyli mu podac dwie dawki. A ze porod byl zaskoczeniem... Przynajmniej moim baczkiem moge sie cieszyc o te 2 miesiace dluzej, a ze ponioslo to ze soba konsekwencje- jest w czesniakiem to nic nie poradzimy. Najwazniejsze zeby byl zdrowy :)))
 
Do góry