reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Czesc Dziewuszki!
Blair_90 nie mam pojecia, nawet nie wiedzialam, ze nam sie nie wolno opalac.
Na poczatku dostalam od lekarza liste to tylko bylo na niej o kuwecie, ktora i tak musze zmieniac i serach plesniowych, ktore i tak jem bo uwielbiam.
Kurcze co ja dzisiaj w nocy przezylam!
Obudzilam sie o 3 w nocy z tak potwornym bolem brzucha. Normalnie nie do wytrzymania. Wylam a maz ze mna z bezsilnosci. Juz normalnie mial dzwonic po pogotowie i trudno, jakos sie bedziemy martwili o rachunek pozniej ale mi przeszlo. Potem mialam jeszcze jeden atak i do rana juz spalam.
Teraz juz mi lepiej, M zrobil sniadanko do lozka i na razie leze. Ale pozniej jedzie na nasze stare mieszkanie jeszcze rzeczy przywiezc i go nie bedzie caly dzien.
Kurcze jak zescie to mowily, ze mozna brac cos z paracetamolem czy nie?
 
reklama
ja wlasnie slyszalam zew ciazy opryszczka wargowa nie jest grozna, ale jak wyjdzie po porodzie to nie wolno calowac dziecka, bo moze sobie malenstwo z wirusem nie poradzic.

a ja akurat tez jestem na urlopie, ale opalam sie, na bzuszek klade koszulke, bo pierwszego dnia zauwazylam ze jak mi sie troche ocieplil od slonca to dostalam jakies dziwne uczucie, takiego jakby bolu i napiecia.
z pewnoscia dziewczyny ktore maja sklonnosci do plam i przebarwien od slonca powinny go unikac bo gdzies czytalam ze te nabyte w ciazy sa paskudne do usuniecia pozniej. ja plackiem tak jak kiedys tez nie leze bo po prostu nie wytrzymuje... mysle ze kazda powinna sie opalac tyle na ile pozwala jej dobre samopoczucie, a jak poczuje ze cos jest nie tak to zawsze mozna schowac sie pod parasolke na jakis czas:)
 
tak czytam, że jesteście na urlopie Munie i blair_90 i piszecie o słoneczku i opalaniu i tak z ciekawości zapytam gdzie jesteście na urlopie ?
bo ja zrezygnowałam z wyjazdu za granicę bo się bałam, gdzie jakby co ja będę szukać pomocy w jakiejś bułgarii czy chorwacji
a może przesadzam...... urlop będzie jak będę w 12-13 tyg, ale znów ciąża bliźniacza z założenia jest podwyższonego ryzyka, więc chyba dobrze robię dmuchając na zimne

a jak inne dziewczyny robicie z urlopami ?
 
Ja staram się pod parasolka tez leżeć ale czasem nawet tam ciężko mi wytrzymać a kiedyś mogłam cały dzień opalać się.
Oglądałam ostatnio jakieś program gdzie usłyszałam, że przez brzuch słońce pada jak by ktoś lampą świecił z bardzo bliska.
 
ja jestem nad Bałtykiem, chcialam bardzo jechac do Grecji lub Hiszpanii, bo co roku spedzalismy urlop gdzies zagranica, ale ciaze rozpoczelam lekami i plamieniami wiec stwierdzilam ze dwa tyg nad Bałtykiem mi wystarcza, zwlaszcza ze zawsze mozna gdzies w razie potrzeby poszukac lekarza, to z reszta bedzie moj ostatni urlop przed porodem, bo pozniej z nart tez bede musiala zrezygnowac:(
 
My mieliśmy wyjechać do Egiptu ale jak dowiedzieliśmy się o ciąży to zrezygnowaliśmy i padło na Bułgarię.
Kolejne wakacje pewnie spędzimy nad Bałtykiem z Nasz Dzidzią :)
A właśnie co myślicie o wyjeździe za rok z naszymi 5 miesięcznymi pociechami za granice?
 
ja planuje wakacje tak jak piszesz z 5miesiecznym bobaskiem, moja koleżanka ma termin na styczeń wiec licze ze razem sie wybierzemy bedzie raźniej. Nie wiem jeszcze dokładnie gdzie może Chorwacja może Włochy zobaczymy mówie po angielsku wiec myśle że w razie czego się dogadam jak nie zadzwonimy do kolegi włocha on się dogada no i warto mieć ubezpieczenie dodatkowe wykupione... ale puki co oby zdrowo do porodu i zdrowiutkie dzieciaczki były ;-)
Ps. na wakacjach z takim maluszkiem musi liczyć się z innymi zwyczajami i koniecznie miec odpowiedni ekwipunek dla twojego maluszka namiot plażowy przed wiatrem i słońcem odpowiednie kremy itd.
 
reklama
tez o tym myslalam ale jednak 5-6 miesieczne dziecko jest zbyt male, dlatego my z mezem doszlismy do wniosku ze 7-8 miesieczne mozna na tydz zostawic z Babacia i pod koniec sierpnia poleciec gdzies na tydzien:) a w lipcu urlop z maluszkiem nad Baltykiem:)
 
Do góry