reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

opryszczka w ciąży nie jest szkodliwa, chyba że jest to wirus narządów płciowych, ja moja konsultowałam z lekarzem i mówił, że w ciąży maści na opryszczkę można spokojnie używać, bo przecież wchłanianie z ust jest prawie żadne, z reszta ile tego się używa:)

genusia, ja na miejscu Twojego męża przemyślałabym samozatrudnienie i warunki jakie mu zaproponowałby pracodawca, ja sama kiedyś zrezygnowałam z etatu i pracuję na własny rachunek, miałam wiele obaw ale finansowo jest to zdecydowanie bardziej opłacalne, ja po ponad roku mogę jedynie powiedzieć, że zarabiam o wiele więcej - tyle że spokojnie pokryłabym sobie zwolnienia i wakacje, z resztą nie wiem w jakiej branży działa Twój mąż, ale ja z osób które przeszły na samozatrudnienie nie znam nikogo kto nie byłby zadowolony:) taka forma pracy na zachodzie jest bardzo popularna, u nas niestety budzi bardzo dużo negatywnych emocji...
 
reklama
cześć dziewczyny:)

ja już po usg:) wszystko pięknie:) a moja dzidzia na początku szalała, a potem poszła....spać:D:D
 
Ostatnia edycja:
munie, z jednej strony samozatrudnienie ma zalety, ale główny szef nie jest uczciwy, nie płaci w terminie, więc klops, obrabia konkurentom tyłki, wogóle dołki kopie. Mój nieślubny jest inżynierem projektantem :) teraz wezmie L4 od poniedziałku, i tak będzie ciągnął szukając pracy na etat, myśli też o pracy na własny rachunek. Na zwolnieniu będzie miał czas psychicznie się ogarnąc, bo jak dziś wrócił, to biedak załamany i w szoku.
 
Podobno inżynierom teraz rynek pracy sprzyja więc z pewnością wszystko szybciej się ułoży niż można by się spodziewać:)
 
Kupilam sobie Nospe, kurcze nie wiedzialam, ze w spozywczaku nawet ja sprzedaja.
No i chyba zadzialala bo 5h po Ikei lazilismy i nic mnie nie bolalo.
Dorobilam sie w koncu polek, M wlansie skreca wiec jutro czeka mnie dzien pelny prania i prasowania.
A w Ikei naopychalismy sie, potem oddalismy dzieciaki do przechowalni i rozwalilismy sie na kanapach z ciastem i herbatka i przez godzinke planowalismy co nastepnego w domku zrobimy.
Od razu mi lepiej!:-)
 
Munie ja tez mam tego paskudnego wirusa opryszczki :-(
może dla samej ciąży nie jest groźna ale dla dzieciaczka już jest, na którymś forum dziewczyna opisywała, że tuż przed porodem zrobila jej się opryszczka i z tego powodu miała cc, bo lekarz wolał nie ryzykować mimo, że na ta chwilę miała tylko opryszczkę wargową.
No i historia sprzed kilku lat gdy matka zraziła noworodka opryszczką i niestety skończyło się to tragicznie, dzieciątko nie umiało zwalczyć wirusa i zmarło.
Także trzeba uważać z tym dziadostwem, szczególnie jak już nasze dzieci się urodzą.

Kurcze jakoś mało optymistycznie zaczęłam ale takie życie.

geniusia będzie dobrze, inżynierom jest naprawdę dużo łatwiej znaleźć pracę, mój wprawdzie jest inż budownictwa ale tez jak go zwolnili to znalazł następna robotę jeszcze w okresie wypowiedzenia, także głowa do góry :-D
Anastazzja, Dee cieszę się że jesteście już po wizytach i wszytko ok, ja jeszcze mam 12 dni czekania - zwariuje chyba - kto by pomyślał, że tak będę marzyła o wizycie u ginekologa :-)
 
hej Dziewczyny:)! ja bardzo rzadko piszę, ale codziennie Was czytam, nie ma dnia, żebym coś opuściła:). Chiałam sie z Wami podzielić moimi wrażeniami z pierwszego usg... :D. A więc to było moje pierwsze usg i w ogóle pierwszy kontakt z kimś ze służby zdrowia, gdyż zamieszkuje w UK i tu tak właśnie jest:). Pierwsze usg jest w 12 tyg. Jak zobaczyłam na monitorze moje maleństwo to aż za serce mnie ścisnęło, przeżycie nie do opisania:). Widziałam i słyszałam serduszko( coś cudownego ), wg usg jestem w 13 tygodniu 4 dniu i mój termin porodu się zmienił :), tak więc już chyba do Was nie należę, mój termin to 24 styczeń :).

emzetka skąd jesteś z uk jeśli mogę wiedzieć?
pozdrawiam wszystkie Dziewuszki, trzymajcie się cieplutko :)))))
 
Witajcie dziewczynki! ja podobnie jak happy26 czytam Was codziennie,ale jakoś nie mam weny do pisania może dlatego że to już moja trzecia ciąża i troche inaczej już do tego podchodze!Też mam tego okropnego wirusa opryszczki i w pierwszej ciąży mi nie znikały do samego końca,ale mój gin starszy doświadczony profesor powiedział że ta wargowa nie jest szkodliwa dla dzidziusia i żeby się nie martwić!Widze że po malutku wkraczamy w drugi troche spokojniejszy trymestr no jeszcze tylko ok 28 tyg i będziemy tuliły słodkie różowe maluszki!Pozdrowionka!
 
reklama
Anastazzja Ciesze się, że wszystko jest dobrze :)
Ja na wizytę czekam do 1 sierpnia bo aktualnie jestem na wakacjach. Ale już się nie mogę doczekać badania USG.

Dziewczyny, jak to jest z tym opalaniem? Staram się mieć zawsze zakryty brzuch albo w cieniu być ale wiadomo, że nawet powietrze opala. Słyszałam różne wersje ze mam unikać w ogóle słońca inne, że w normalnej ilości nie zaszkodzi... i sama już nie wiem.
A Wy co myślicie? :)


 
Do góry