reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

a ja wracając do tematu,który był poruszany już wcześniej... mianowicie czop śluzowy. Wydaje mi się że to właśnie to zobaczyłam dziś na zewnątrz siebie tylko nie wiem czy to część czy to całość... długości tak z 4cm i 4-5mm szerokosci,co myślicie?? może dokładając do tego że od kilku dobrych dni mam rozwarcie 1,5cm i b.skróconą szyjke to kolejny znak że to już bliżej... tylko kiedy??? skórcze od tygodnia mam w miare często nawet nie sprawdzałam jak często i jak długo bo nie są bolesne...myślicie że powinnam je odliczać nawet te niebolące???
dzieki za podpowiedzi chyba się już doczekać nie mogę bo chciałabym żeby to było jutro hihi :-)
 
reklama
Sylcia007 ja tez mam elektrycznosc w calym domku bez gazu cos moj wlasciciel napomkna ze w tym roku beda zakladac nam tez gaz wiec cieszy mnie to zobaczymy bo jakos nie jestem przekonana do elektryki tylko
Dagrab ale ym zjadla polskiego Kebaba bo tu w angli sa beznadziejne bleee
Tynka kochana ja Ci nie pomoge musza podpowiedziec Ci mamusie te ktore juz rodzily
 
A ja wpadłam się pochwalić, że znam już datę porodu :-D
20 lutego będę miała cc i tym sposobem dostanę (a może raczej sprawię sobie) najpiękniejszy urodzinowy prezent :-)

Mały wg usg waży 2900 g, do porodu powinien dojść do ok 3900! :szok: Duży chłopak nam się więc szykuje, będzie co na rękach trzymać;-)

Szyjka długa i zamknięta, więc powinnam spokojnie do tego dnia wytrzymać :)
 
Ostatnia edycja:
beti kochane te Twoje chłopaki, chciałabym mieć taki kontakt z dziećmi jak będą miały te naście lat.

Wiadomo co u sonki i Munie? Pewno już zapatrzone w swoje pociechy nie mają czasu pisac:)

Sylcia007
zdrówka dla małej, a Tobie dużo siły, moze to jednak juz dzis chociaz nie powiem, troszke wcześnie;)

galwaygirl
jak czytam takie przepisy to dziękuję w myślach teściowej że takiego wspaniałego mi męża wychowała co nie ma dwóch lewych rąk do gotowania. Wiem jednak że dla wiekszości facetów taki przepis byłby jak znalazł.

Agatka
a po co Ci ten test OCT robili? Czyzby juz Ci chcieli poród wywoływać? bierze się wiek rzeczywisty nie rocznikowy. Jesli np był tydzień przed urodzinami to liczysz lata skończone, a nie to co za tydzień będzie. I z tego co wiem to o miesiąc poczęcia chodzi a nie porodu, chociaż pewna nie jestem.

Dee
nie zazdroszczę postawy mamy, ale wiem że takie też są i jakie by nie były to sie je kocha... nie wiem jaka u Ciebie sytuacja, ale wkurza mnie jak rodzice całe życie olewają swoje dzieci, a na starość oczekują od nich pomocy i wsparcia.

Isia
kłaki to kłaki, ale koty przenoszą różne choroby, więc na Twoim miejscu bym uważała.

maron
u mnie z pierwszym sie nie sprawdziło, z drugim na razie sie sprawdza o ile nie będzie niespodzianki przy porodzie.

magdabb
dobrze że wróciłaś, juz myślałam że się rozpakowałaś;)

tynka27
jak dla mnie to co opisujesz to ewidentny czop, więc lepiej te skurcze odliczaj jak zaczną byc bardziej regularne to weź ciepły prysznic jak nie przejdzie to proponuję IP.
 
Tynka, chyba to czop byl, a co do skurczy to zacznij sobie liczyc jak zauwazysz ze sa naprawde czestsze

Digitalis, no wczesnie co nieco, w czw bedzie 37 tydz Lekarze kazali wyczekac do tego tyg a nie rodzic wczesniej, choc im to sie tak latwo mowii

Edytka, gratuluje duzego babasa no i oby byl taki wspanialy prezent na urodzinyyyy :)
 
Digitali mialas racje z ta tabelka:
Korzystanie z niego jest naprawdę proste. W pionowej kolumnie po lewej stronie znajduję się nasz wiek. W poziomej mamy miesiąc poczęcia. Bardzo ważną informację jest to, że musimy się tu zasugerować kalendarzem księżycowym, który ma 28 dni. Jeżeli poczęłaś dziecko 29 lipca to już jest to sierpień. Kolor niebieski to jest chłopiec, a różowy to dziewczynka. Jeżeli masz np. 29 lat i chcesz mieć chłopca to musisz współżyć w miesiącach: lutym i od czerwca do paźdźiernika wtedy masz szanse na poczęcie chłopca.
 
U mnie dwa razy się sprawdziło:tak:
Dee o kurczę to chyba coś nie tak, aby matka która nie zajmowała się dzieckiem nagle miała wobec niego jakieś roszczenia:angry:
Digitalis jakie choroby masz na myśli? Jeżeli kot jest "domowy" odrobaczany i szczepiony przenosi mniej chorób niż np starsze rodzeństwo
Tynka wygląda na czop:tak:
Edyta lekarz zakłada, że przez 3 tyg dzidziuś przytyje jeszcze kilogram:confused:
 
Antila termin z om mam na 27 lutego, więc niby jeszcze miesiąc, a pod koniec ciąży podobno dzieci szybko przybierają na wadze. Tyle że cięcie będzie tydzień wcześniej, to może ważyć mniej niż te 3900. Sama jestem ciekawa ile będzie ważył, bo pierwszy synek urodzony tydzień po terminie ważył 3450 g.
 
Tynka27- no mi się też wydaje, że to czop :-)
Siorbnęłam winko mamie z kieliszka... Nie mogłam się powstrzymać :zawstydzona/y:
Dee_- powiem Ci, że nieciekawa i przede wszystkim przykra sytuacja...
Narobiłyście smaka tymi fast foodami... Już nie pamiętam, kiedy coś takiego jadłam... Jak były były wróci, to muszę go zmolestować na jakiegoś Mc, czy cuś :cool2:
 
reklama
Dee to bardzo smutne jak niektorzy rodzice potrafia spierd... zycie swoim dzieciom.:wściekła/y: (znam to az za dobrze), ale za to powiem Ci, ze bedziesz cudowna mama, nie zebym siebie sama przy tym chwalila, ale dzieci "po przejsciach" majac swoje dzieci robia wszystko aby ich pociechy mialy zupelnie inne zycie. Przytulam mocno i poradz sie moze adwokata jakby mamuske odeslac z kwitkiem tam gdzie byla przez te 27 lat... sorry ale nie mam litosci dla takich ludzi.
 
Do góry