reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2012

Digi a nie masz zaswiadczenia z poprzedniej pracy jeszcze ważnego??? bo ja robiłam badania pod koniec 2009 roku i mam do konca 2012 ważne wiec mysle ze nie kazą mi jeszcze raz robic jak sie teraz zatrudnie....
ale faktycznie babka mnie ostatnio na badaniach pytała czy jestem w ciązy....
zawsze możesz powiedziec że nie przeciez tego nie sprawdzi:):)
 
reklama
Digitalis ciąża nie jest przeciwwskazaniem do pracy( no chyba,że zagrożona)Poza tym lekarz medycyny pracy wcale nie musi wiedzieć, że jesteś w ciąży;-)
 
w sumie robiłam badania w styczniu 2010, więc może faktycznie są jeszcze ważne, ale nawet nie wiem gdzie to mam, boję się że szefowi poprzedniemu oddałam. Spróbuję poszukać.

Tak czy siak lekarzowi mogę powiedzieć że nie jestem w ciąży, ale boję się że jak mi morfologię czy mocz zleci to już może coś wyjść. Niby tam bety nie badają, ale kto tam ich wie:cool:
 
niestety cały czas się przedłuża, wiem że od lipca szef już chce na dobre ruszyć, na razie trwają prace przygotowawcze, pewnie będzie się odzywał w tym tygodniu, ale już coraz bardziej cierpliwość tracę. Najgorsze jest to że gdyby wszystko szło zgodnie z pierwotnym planem (otwarcie miało być w maju) to kończyłabym właśnie okres próbny, a tak to obawiam się że na wychowawczy się nie załapię:(
 
Digi z tego co ostatnio poczytałam to zarówno zasiłek macierzyński jak i wychowawczy urlop gdzie masz płacone składki zapewnia zus nawet gdy umowa przedłużona jest tylko do dnia porodu:):)
a czemu odrazu zakładasz ze teraz po okresie próbnym ci nie przedłuzą bo brzuch bedzie widac...a nóz sę sprawdzisz i bedzie im zalezec:)
ja własnie na to liczę:)
 
może i się sprawdzę ale nie wiem czy będą chcieli czekać 2 albo 3 lata aż wrócę do pracy, zwłaszcza że będą musieli kogoś zatrudnić na moje miejsce. Nie wyobrażam sobie za bardzo sytuacji w której przenoszą kogoś na niższe stanowisko, albo zwalniają bo ja wrócę z wychowawczego. Poza tym z tego co wiem wychowawczy kończy się z dniem rozwiązania umowy, a jeśli ta kończy się z dniem porodu, wtedy wychowawczego nie ma. Nie jestem prawnikiem, ale chyba właśnie tak to wygląda:-(

ale nic, trzeba być dobrej myśli, może tylko niepotrzebnie się nakręcam. Czas wszystko pokaże. A Tobie soglam jak idzie szukanie pracy? We Wrocławiu też jest tak ciężko jak w Warszawie?
 
Ja w sprawie pracy nie pomogę... Też nie pracuję i szukam pracy.

Mąż wymyślił, że pogada ze swoim szefem i zatrudnią mnie u niego, a po 3 miesiącach pójdę na zwolnienie. Abym tylko miała macieżyński i wychowawczy. Powiedzcie mi może wiecie czy jakbym była na pół etatu to też mi przysługuje macieżyński? i jaka najnieższa kwota powinna być na umowie?

Byłam na małych zakupkach - chciałam sobie spodnie ciążowe kupić, no ale się nie udało. Kupiłam małemu kurtkę jesienną, śpioszki hehe i rękawiczki dla maleństwa :p nie mogłam się powstrzymać. Ledwo doszłam do domu, tak dzisiaj się źle czuje - nudności wygrywają ;/ ehh no ale cóż takie uroki ciąży
 
Digi generalnie nie jest ciężko bo jest duzo ofert i nawet ciekawych ale minusem jest to ze na rozmowach musisz się okreslic co do zarobków i tu czesto można polec bo stanowisko wymagające,duza odpowiedzialnosc,kwalifikacje masz a im się nie spodoba kwota i dupa...no i ja tak poległam na 3 rozmowach ze kasa im się nie spodobała a i tak zweryfikowałam swoje wymagania ,teraz tymbardziej...ale ja się zwolniłam z poprzedniej pracy bo nie dopowiadałay mi warunki i teraz chciałam cos naprawdę fajnego i długotrwalego znalezc nie zważając na czas poszukiwania bo mąz b.dobrze zarabia ale ciąza zweryfikowała moj czas i wysyłam wiecej cv ale staram się w moim profilu zawodowym...chodze na duzo rozmó wiec zle nie jest ale pracodawcy rządzą rynkiem teraz i moga wybrzydzac:/
 
reklama
Witam popołudniowo chwilę temu wróciłam z pracy.
MAMA2006 pracujac na pół etatu należy Ci się macierzynski poprzednio tak miałam.
SOLGAM z tego co wiem jeżeli pracodawca przedłuzy umowe do dnia porodu nalezy się tylko macierzyński a wychowawczy już nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry