reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

reklama
Dziewczyny a mnie wczoraj w nocy bolal bardzo brzuch,pachwina i az do nogi mi rwalo.Mam takie bole podczas miesiaczki.Trwalo to moze z godzine i przeszlo.Qurcze nospe mam,ale niestety przeterminowana (kiedys sobie na bolace miesiaczki z polandii przywiozlam)
W pierwszej ciazy tez mnie brzuch bolal,ale byl to bol taki ciagnocy,rwacy i duzo pozniej.
 
Mam 35 lat (wiem, stara jestem ;-)), "w posiadaniu" mąż, syn, kot, teraz brakuje tylko córci :-)
u mnie to samo, tylko że ja mam 3 koty: 1 europejkę i 2 maine coony kocura i kotkę, rodzeństwo 6 miesięczne

chyba z pracą zrobię tak jak radzicie. popracuję, wykażę się .. żeby tylko z fasolką było ok..

a wymiotującym troszkę zazdroszczę, bo to podobno objaw dobrej ciąży.. ja w żadnej nie miałam takich objawów , nawet teraz tylko ból piersi i podbrzusza..
 
No to mamy tez klub 30-tek;-)
oooo to ja też się dopisuję do klubu! za 3 mies 32 na liczniku :-) ale duchem 20 :sorry:
dziewczynki prosze trzymajcie kciuki zaczynam plamić,bardzo się boje bo dwie poprzednie ciąże były bezproblemowe,ale nie pracowałam!Niestety gin dopiero od 16stej M w pracy,dzieci śpią,a ja się martwie,brrr to jest straszne,ale jest jeden plus nie boli mnie brzuch tylko jest mi niedobrze!
trzymam kciuki!!! nie czekaj może do gina tylko do szpitala na izbę przyjęć! Od razu Cie zbadają!
 
Witam.
I ja jestem po 30 we wrzesniu stuknie mi 34:szok: ale podobno wygladam na 26-28 tak mówia koleżanki z pracy.A propo pracy ja jestem kierownikiem i rozmowa z szefem będzie bardzo cieżka ale mam zamiar pracować o ile zdrowie mi pozwoli i niemam zamiaru nic kombinowac umowę mam do września 2013 roku.w pierwszej ciąży dobrze się czułam ale w drugiej miałam problemy mam nadzieje że teraz mnie to ominie ale boję się jednego przy ostatnim porodzie pękła mi szyjka a słyszałam że mogę mieć teraz z nią problemy co o tym sądzicie?
 
Mina29 - a z synkiem miałaś nudności? nie ma czegoś takiego jak dobre objawy i złe... w ciąży. A to dlatego bo każda ciąża jest inna. Ja czasem czytając Wasz wpisy, zastanawiam się czy z moją ciążą jest wszystko ok i się nakręcam - ale zaraz sobie mówię, że nie można się nakręcać bo się zwariuje. I dobrze być MUSI !!!

Tą ciążę traktuję spokojnie, choć powiem Wam, że pierwszą też traktowałam spokojnie. Jestem optymistką - więc wiedziałam, że musi być dobrze i było. Teraz też tak będzie, ale nie tylko u mnie. U Was też zapewne ;)

Jeśli chodzi o badania, to ja jeszcze żadnych mam nie robić. Nie dostałam skierowania na mocz, na nic. Lekarka potraktowała mnie olewawczo, więc zmieniłam ją. Bety też nie robię - bo wiem, że wszystko jest ok ;)

Co do łuszczących się plamek na twarzy. Ja chodzę do dermatologa bo mam strasznie suchą skórę i mi powiedziano, że to cera łojotokowa. A nie łuszczyca ;) Przed ciążą miałam ładną cerę - na wiosnę/lato zawsze mi to znika. Jak zaszłam w ciążę to mi się pojawiło od nowa - to już był znak, że coś jest na rzeczy ;) W pierwszej ciąży tak nie miałam - tzn. cera była ładna. Więc jest ziarenko nadziei, że będzie to dziewczynka ;)

Co do wieku to mam 27 lat - więc do żadnego klubu się nie załapuje :p no ale do 30 już coraz bliżej ;)

Jak tam Wasze brzuszki w 2 ciąży - rosną Wam troszkę? Pytam bo ja czuję jak mój rośnie :) podobno w 2 ciąży wcześniej się pojawia.

Co do synka, Kubuś codziennie się pyta - ,,mamo masz dzidzie w brzuszku?,, i jak się przytula mówi ,,ja czuję dzidzie już,, - kochane te nasze szkraby :D

Mój starszak jest chory, dzisiaj idę z Nim do lekarza. Niech mi powie, czy to jest tylko przeziębienie czy może zapalenie oskrzeli. Sama nie wiem więc wolę się skonsultować.

Buziaki trzymam za Was kciuki
 
mama2006- tak, też słyszałam, że w drugiej ciąży brzuszek szybciej się pojawia. U mnie w pierwszej było widać już ok.10tc więc bardzo szybko. Póki co nie mam ciśnienia na to, żeby już był widoczny bo dopiero co 7 miesięcy temu się go pozbyłam:)
Jestem ciekawa ile przytyję w tej ciąży, w poprzedniej miałam aż +16kg. Zaczynałam z wagą 58kg a skończyłam z 76kg :/ Ale szybko udało mi się zrzucić, już miesiąc po porodzie ważyłam 57kg. Mam nadzieję, że teraz też pójdzie tak gładko.
 
mamanie miałąm z synkiem nudności.. nic.. za każdym razem tak jest..
a brzuszek z każdą kolejną ciążą pojawia sie szybciej....
 
reklama
Ciężki przebić przez te wszystkie posty, ale dobrze wiedzieć że nie jest się samemu:-)

daissy ogromne gratulacje, pierwszy rok lekko nie będzie, ale potem zobaczysz jak dzieciaki będą się razem fajnie dogadywać. Ja mam z siostrą 18msc różnicy i nie mam lepszej przyjaciółki od niej mimo że charaktery zupełnie przeciwstawne mamy. Gdyby sytuacja życiowa mi na to pozwoliła też bym się zdecydowała na tak małą różnice wieku. Tak wiec głowa do góry - jak dla mnie więcej plusów jak minusów:happy:

Mina29 też będę miała umowę przypuszczalnie od lipca i raczej zalezy mi na utrzymaniu tej pracy na dłużej tak więc do 12tyg nic słowem nie pisnę o ciąży, a potem będę próbowała pracować możliwe najdłużej i najwydajniej. W którymś momencie poinformuję szefa że będę chciała skorzystać z macierzyńskiego w lutym ( w poprzedniej ciąży byłam na chodzi do samego końca).

Agula daj czas mężowi żeby oswoił się z tą informacją, mój też był w lekkim szoku, bo chociaż nasz synek tez zamęczał nas od jakiegoś czasu o rodzeństwo, ja też raczej chciałam, to mąz był na to nie przygotowany;-)
 
Do góry