reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

No to ja też powinnam mieć CC, choć może do nie jest to do końca pewne. Mam dużą wadę wzroku na L oko -22, na P -5. Miałam CC i nie wspominam go dobrze, więc z chęcią bym rodzić chciała naturalnie. Ale jak będzie to się okaże. Do porodu jeszcze kupę czasu.
 
reklama
Ale u mnie łuszczyca jest stwierdzona... mam ją głownie na twarzy i skórze głowy. Nie wygląda strasznie, we włosach wygląda jakbym po prostu miała łupież a na twarzy są jak na razie nie wielkie zmiany, więc da się żyć.

Co do nudności i wymiotów pokazały się tylko rano po śniadaniu, juz czuje się dobrze. No i dziś rano idąc do laboratorium spotkałam moją mamę. Jak powiedziałam ze ide na drugą bete to tylko na mnie "nakrzyczała" i kazała zostawić tą całą ciąże w spokoju bo widzi ze za bardzo schizuję... no i zrezygnowałam... może faktycznie....jak ma być dobrze to będzie...
 
daissy_ dziękuję za otuchę :-) troszkę mi lepiej, choć teraz znów patrzę, że jest plamka, poczułam jak "leci" jak strasznie się śmiałam ...
Mam nadzieję, że szybko minie :-) i będzie z bąbelkiem wszystko ok :-)
a teraz ide się zdrzemnąć przed pracą, bo jestem wykończona tą pierwszą ...
 
Ostatnia edycja:
Fifka, też chciałam zrobić betę, ale koleżanka (doświadczona) powiedziała, że skoro lekarz wykrył Bąbelka to już bardziej mu nie pomożemy :) Mamy po prostu czekać :-) (wiem, wiem... łatwo mówić)
 
Fifka - ja też miałam tak jakby schodzące płaty ze skóry głowy. I mi powiedziano, że to są zmiany łojotokowe. Teraz już z głowy się tego po zbyłam i jedynie mam na twarzy - schodzi mi skóra koło nosa. Wygląda to podobnie. Ja używam na to kremu Nivea Visage - nie kupuję tych co dermatolog przepisała - ponieważ nic nie pomagają, a są strasznie drogie. Dobrze, że masz nie wielkie zmiany - oby udało się to wyleczyć, choć z tego co wiem w przypadku moim - to mam już to na stałe.
 
Witam wszystkie lutowe mamusie i przyłączam się do Was.
Coś o sobie. Ostatnią miesiączkę miałam 4 maja, więc wg kalkulatora termin porodu wychodzi 10 luty. Staraliśmy się z mężem o ciążę od stycznia i nareszcie się udało. Co do objawów ciążowych to od tygodnia wymiotowałam, a w ciągu ostatnich dni bardzo intensywnie (non stop co 20 minut) myślałam już że się odwodniłam i nie miałam na nic sił, więc przedwczoraj pojechałam do szpitala i tam dali mi czopki przeciw wymiotom a przy okazji zrobili USG i pierwszy raz widziałam serduszko :) W szpitalu zrobili mi też bete wynik 51666. Dzięki czopkom wczoraj i dziś już nie wymiotowałam i bardzo bym chciała żeby już tak zostało.
Gratuluje wszystkim ciężarówkom i trzymam kciuki za wszystkie fasolki ;)
 
Cześć Dziewczynki, trzymam mocno kciuki&&&&&&&&&&& za dzisiejsze wizyty i z niecierpliwością czekam na dobre wiadomości.

Fifka, Anek, Daissy – witamy w naszym gronie

soglam- oj z pieluch nie wyjdę jeszcze dłuuugo, dłuuugo :) na początku pewnie będzie mi bardzo ciężko ale później jak będą się razem bawili itd to będzie super!
paluszek- pewnie, że ładnie będzie rosła!!!
aguula- to tak jak u mnie, w pierwszej ciąży bardziej panikowałam a teraz jakoś tak jestem dobrej myśli.
Ja jeszcze u lekarza nie byłam, idę w środę. Boję się tylko jednego, jestem po CC i mam nadzieję, ze rana wytrzyma.

Moja siostra zaszła w ciąże jak jej synek miał 8 miesięcy. Najgorsze było pierwszych 6 miesięcy (głownie chodzi o organizację) a później już z górki. Teraz dzieciaki maja jedno rok i miesiąc drugie dwa i pół i są rewelacyjne – bawią się, psocą i kombinują już razem.:-)

Co do cesarki, to ja też miałam i kiedyś z ciekawości zapytałam się lekarza co by było gdyby przed rokiem od pierwszego porodu zaszła w ciążę – a on na to że nic by się nie stało a blizna na macicy podobno potrzebuje 4 miesięcy na całkowitą regenerację.

Hej dziewczynki! byłam wczoraj na wizygie u ginki. Zrobiła mi usg powiedziała, że mój śliczny bąbelek wygląda na 4/5 tydzień, ma 5,3 mm, macica ładnie rośnie i wszystko wygląda na to, że będzie ok, bo ładnie się umiejscowił na górze jestem niesamowicie szczęśliwa
Wspominała coś, że póki co nawet nie może wziernika włożyć, bo jest to wszystko tak przekrwione, że mogę zacząć plamić- następna wizyta 21 lipca i będziemy widzieć serduszko
Powiedziała, że jeśli wszystko będzie ok widzimy się za miesiąc...
I tu moje zmartwienie. Wczoraj w pracy zobaczyłam dosłowni trzy plameczki krwi na bieliźnie, dziś jak wstałam jeszcze jedną małą. I tu moje pytanie do doświadczonych: czy to efekt usg dopochwowego? Pozdrażniła mnie? Czy coś się dzieje nie tak?
Bardzo się boję, wczoraj z nerw cały brzuch mnie zaczął boleć, ale szybko się uspokoiłam...
Proszę napiszcie, że wszystko jest ok...

Moim zdaniem to wynik badania USG, ale jeśliby się nasiliło i jednak nie byłyby to kropki ale plamy pojechałabym do lekarza ewentualnie do szpitala.

dziewczynki prosze trzymajcie kciuki zaczynam plamić,bardzo się boje bo dwie poprzednie ciąże były bezproblemowe,ale nie pracowałam!Niestety gin dopiero od 16stej M w pracy,dzieci śpią,a ja się martwie,brrr to jest straszne,ale jest jeden plus nie boli mnie brzuch tylko jest mi niedobrze!

Dodo trzymam mocno kciuki, tak jak któraś pisała do wizyty staraj się odpoczywać.

Luciolla – super beta


A ja mogę się pochwalić że wczorajszy dzien był bez papierosa :-) za to pokłóciłam się strasznie ze swoim. Myślałam że bardziej będzie zadowolony z ciąży a jemu jest wszystko jedno czy będzie czy nie będzie. :-(
 
Witam. Nową lutową mamusię oraz moją imięniczke - też mam na imię Angelika ;)
Fajnie, że widziałaś już serduszko swojej fasolki. W którym tygodniu jesteś? Pozdrawiam
 
reklama
Wg suwaczka, którego nie potrafię jeszcze wkleić :) wychodzi 6 tydzień i 2 dzień, a USG które pokazało serduszko było dokładnie w 6 tygodniu :)
 
Do góry