reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Vanilia duzo zdrowka zycze! no i syropek z cebuli tez polecam!

Paluszek mnie niestety tez skurcze mecza no i te dretwienie rak! masakra!


a dzis chyba na jakies spacer i zakupy powinnam sie wybrac ale to zabacze jak zjem sniadanko czy mnie len nie zlapie jakis :)
 
reklama
Ja dzisiaj tez fatalnie spalam, obuszil mnie maz przed 5 jak do ubikacji szedl, myslalam ze juz pozno wiec sobie lezalam, ale mnie tez ubikacja wezwala i jak zobaczylam godzine to sie zalamalam.Do wyjscia m nie spalam, potem troszke mi sie pospalo.Ale to tez taka drzemka a nie spanie porzadne.
Vanilia -zdrowka zycze i kopniaczek w pupe na jutro :)
 
myszka witaminy biorę tylko niestety nie codziennie...jakoś tak w krew mi nie weszło i zapominam...musze sie faktycznie ogarnąc w tym temacie, bo może jak bede brała systematycznie to coś pomoże...
 
mama2006- ja przez całą ciążę zgagi ani razu nie miałam a Mały urodził się z długimi czarnymi kłaczkami :)

U mnie nocka ok, Daniel dał mi pospać do 7:30- szaleństwo normalnie :D a już przyzwyczaiłam się do pobudek o 6 rano a tu niespodzianka :-)
 
Paluszek skontaktuj się z ginem, powie Ci jaką dawkę magnezu brać na Twoje drętwienie. No i jak pijesz kawę, herbatę czy colę, to proponuję odstawić.
Vanilia, kopiuję Ci wpis z innego tematu za natkusią, ja bym lepiej tego nie wymyśliła, a tu jest wszystko w pigułce. Innym też się przyda.
PRZEZIĘBIENIE:
Cytryna jest sprawdzonym i pospolitym remedium na przeziębienia. Sok z całej cytryny dodać do pół szklanki ciepłej wody razem z łyżką miodu. Wymieszać i pić dwa do trzech razy dziennie.
Czosnek to kolejny niezawodny środek na walkę z przeziebieniem. Jedzony na kanapce lub przeciśnięty przez praskę i pity z mlekiem przynosi natychmiastową ulgę. Jest to bardzo dobry domowy sposób na walkę z przeziębieniem. Pić olejek czosnkowy rozpuszczony z wodą kilka razy dziennie.
2 lub 3 plasterki imbiru lub łyżeczkę sproszkowanego imbiru gotujemy przez 5 minut na małym ogniu. Przecedzić i dodać łyżeczkę miodu lub cukru i pić 2 razy dziennie. Jest to sprawdzony sposób na przeziebienie.
Łyżeczkę kurkumy zmieszać ze szklanką mleka. Pić 2 razy dziennie. Jest to doskonały domowy sposób na szybkie pozbycie się przeziębienia.
Na przeziębienie doskonale podziała herbata malinowa z kardamonem. Składniki: torebka Irving Malinowa Polana lub Irving Owoce Leśne, 50 ml soku malinowego, 4 strączki zielonego kardamonu. Kardamon rozgnieć w moździerzu kuchennym. Zaparz herbatę Irving Malinowa Polana lub Irving Owoce Leśne w niepełnej szklance wody, dodaj do niej kardamon. Pozostaw pod przykryciem na 10-15 min. Odcedź napar. Dodaj sok malinowy, wymieszaj. Aby napój był gorący, uzupełnij kubek wrzątkiem. Wypij od razu.

BÓL GŁOWY:
Wycisnąć sok z połówki cytryny, dodać szczyptę soli. Pić kilka razy dziennie.
Sporządzić pastę z jednej łyżeczki cynamonu i jednej łyżeczki wody, nałożyć na czoło i poczekać kilka minut, a następnie zmyć. Ból głowy minie po kilku minutach.
Zjeść jabłko na czczo.
Ssanie plasterka cytryny posypanego solą działa kojąco na ból głowy.
Wypić na czczo szklankę wody z łyżeczką miodu. Uleczy to ranny ból głowy.
Smarowanie czoła olejkiem z goździków przyniesie natychmiastowąulgę w bólu głowy.
Zmieszać jedną łyżeczkę zmielonej gorczycy z 3 łyżeczkami wody. Niewielką ilością takiej pasty smarujemy nasadę nosa i nozdrza wewnątrz. Bardzo pomocny sposób, zwłaszcza w migrenach.
Gorący prysznic na twarz i szyję szybko zlikwiduje ból głowy. Toprosty domowy sposób na pozbycie się bólu.
Zimne kompresy na czoło likwidują ból głowy.
Prostym domowym sposobem na ból głowy jest szczypanie skóry między brwiami.

Szybkim sposobem na pozbycie się męczącego nas bólu głowy jest zanurzenie stóp w lodowatej wodzie.
Jeśli dokucza nam ból głowy, a nie mamy nic pod ręką, należy oddechać lewą stroną nosa, zatykając jednocześnie prawą przez 5 minut. Takie ćwiczenie powtarzane przez miesiąc uleczy problemy migrenowe.
Ciemna czekolada jest smacznym domowym sposobem na ból głowy.

KATAR:

Do miski nasypać garść soli i zalać litrem wrzącej wody. Nakryć głowę ręcznikiem i wdychać. Robić takie parówki kilka razy dziennie. To natychmiast odblokuje nos i przyniesie natychmiastową ulgę przy katarze.
Zjedzenie ząbka czosnku na kanapce jest jeszcze jednym sprawdzonym sposobem na katar.
Stosować gorące okłady na klatkę piersiową i głowę, apozbędziemy się kataru.
Pokroić kawałek świeżego imbiru lub wziąć jedną łyżeczkę suszonego i zagotować w szklance wody. Przecedzić i pić jednorazowo 1/3 szklanki takiego wywaru z herbatą z sokiem malinowym.
Ząbek czosnku i 1/4 średniej cebuli przecisnąć przez praske. Miazgę dodajemy do szklanki gorącego mleka z łyżką miodu i pijemy 2 razy dziennie.
Zagotować łyżeczkę kurkumy ze szklanką mleka. Pić małymi łykami w ciągu dnia. Jest to znakomity sposób na walkę z katarem.
Wymieszać szczyptę pieprzu i łyżeczkę cukru w pół szklanki maślanki, zsiadłego mleka lub kefiru. Pić rano i wieczorem.
​Zdrówka życzę
 
Witam
Vanilia Duzo zdrowia i powodzenia jutro :)
Ale dzis mam zbiegany dzien. Caly czas cos do roboty jest :p
Pochwale sie nowym czlonkiem a własciwie członkinią rodziny
049kr.jpg
Odbieramy ją juz w weekend z hodowli i juz nie moge sie doczekac :))
 
blair jakie piękności:-) kochana sunia, tylko całować i przytulać by się chciało:-D

Powiedzcie co w tym jest że wszystko co małe jest takie boskie! małe pieski, kotki dzieci.........a potem jak dorosną to już mniej:-p
 
reklama
Czesc Dziewuszki!
Vanilia powodzenia jutro!
Zdrowka wszystkim chorujacym.
Dziewczyna OK. Dziewczyna - babka 51 lat, moja Ela ma 50 wiec takie starsze babki mi sie trafily. Ale spoko robi to co jej powiem i nawet dobrze. Jeszcze nad podlogami musimy troche popracowac.
Martwi mnie ciagle moja wczorajsza rozmowa z jedna z moich klientek.
Generalnie mi tylko powiedziala, ze wogole zle robie, ze nie jestem z tymi laskami na pani, ze absolutnie nie powinnam im nic o sobie mowic i ze generalnie powinnam byc bitch. Bo kolezanki to sie ma gdzie indziej a nie w pracy.
No i ja zdaje sobie doskonale z tego sprawe. Od momentu kiedy pierwszy raz kogos zatrudnilam ja nie potrafie byc cholercia niemila. Taki mam durny charakter, ze ludzie mnie kopia po du..e a ja sie jeszcze usmiecham.
Swietnie sprzatam, mam super organizacje, uwielbiam ksiegowosc, klientki mnie uwielbiaja, mam z nimi swietny kontakt ale jesli chodzi o pracownikow to nie potrafie byc szefowa.
Wczoraj sie ze mnie laski smialy bo raz sie zmeczylam i mowie: no musze sobie usiasc. A za 2 minuty juz na nogach bylam i razem z nimi sprzatalam i tak jeszcze 2 razy. Nie potrafie siedziec i palcem pokazywac jak one robia.
 
Do góry