reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

ani83 wybraliście wymarzone imię mojego ojca dla swojego wnuka :shocked2:Ostatnio usłyszałam, że życzyłby sobie żeby wnuk nazywał się Antoni (po nim)- zabrzmiało to raczej jak rozkaz niż życzenie, ale taki już jest mój father- despota. Dlatego za chiny ludowe nie nazwę dziecka jego imieniem, bo automatycznie nie będę lubić własnego dziecka :dry:

Dziewczyny z uporem maniaka będę powtarzać że MOŻECIE PRACOWAĆ MAX 8 GODZIN DZIENNIE jak mi nie wierzycie to tu macie przykładowy artykuł Jakie ograniczenia czasu pracy dotyczą kobiet w ciąży - Praca i ubezpieczenia - Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy
Oczywiście mówimy o etacie, nie własnej działalności.
 
reklama
Co do imion to mi się takie "stare" jakoś nie podobają... Może dlatego, że sama nie chciałabym mieć takiego imienia. To samo z tymi zagranicznymi Wanessami itd. Ale wiadomo każdy lubi co innego;-)
Ja dam na pewno jakieś "zwykłe" imię. Ostatnio bardzo podoba mi się dla dziewczynki Zuzanna :) dla chłopca kompletnie nie mam koncepcji.
Aaa my postanowiliśmy, że nikomu nie mówimy jaka będzie płeć. Pozostanie to naszą słodką tajemnicą aż do porodu:-) pewnie nieźle będą nas nękać hehe...
 
znalazłam takie coś jak liczyć miesiące w ciąży :)

0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty
 
hej laseczki:-)

Witam z rana,kurcze ten ból głowy jest dobijający od przedwczoraj mnie boli i nie odpuszcza:no:w nocy jak obudziłam się do małej bo mnie wołała to nie mogłam potem usnąć bo głowa bolała a nie chce brać żadnych proszków,zresztą i tak nie wiem co można wziąść chyba apap???Także jestem nie wyspana a dziś czeka nas nocna jazda do Niemiec ale będe wymenczona.

Teraz jeszcze ostatnie dopakowanie torb-oczywiście Niecol torba największa moja odziwo mała ,a m tak się bał że znająć życie to auto będzie mega upchane.Jeszcze musimy wziąść łóżeczko turystyczne i wózek.Mam nadzieje że jak będe nieobecna i nie będe się udzielać bo niebęde mieć dostepu do netu-to że niezapomnicie o mnie:tak:jak wróce skrupulatnie wszystko nadrobie!:tak:

Dee-kochana będzie dobrze:tak:a zapomniałam w poprzednim poscie dodać że zapewne będziesz na chorobowym,ja pamiętam że lekarz kazał mi być w domu jakieś 10 dni,a powiem Ci że troszke bolało wiec do pracy nie szłam bo miłam to w prawej piersi więc jak lekko ręce unosiłam to bolało,a że miałam prace fizyczną i przy robieniu klientkom włosów musiałam trzymać ręce w górze to pamiętam że byłam w domku.

Weronika Mund-jeżeli masz niepotrzebne na zbyciu to ja jestem chętna,moja Nicol nadal namiętnie pije mleko o 20 przed spaniem i jeszcze kurna buszi nam się w nocy bo chce drugie mleko,także mało kiedy mamy nocke przespana.

Nic kochane mykam pod prysznic potem czeka mnie kosmetyczka ,dentysta-tym razem lece jeszcze na ostatni moment wyczyścić ząbki coby były bielsze no a na koniec jak mi się uda to chce lecieć do fryzjera wyprostować i ułożyć włosy bo samej mi się nie chce ,a że jestem lokata to musze zrobic porządek a zdecydowanie wole proste włoski.Całe szczęście że moja mama ma wolne to zostanie mi z małą.Dziś wyjeżdzamy o 22 także mam sporo czasu!miłego dzionka kochane papap
 
ból głowy również mi doskwiera chociaż najgorzej było w 12 i 13 tyg. teraz trochę się uspokoiło, ale dalej boli, jednak jest już do wytrzymania.

ja się sugeruję tym podziałem. niby różnica niewielka, ale jest. z resztą nie rozumiem tego, że jest wiele teorii na to, kiedy kończy, a kiedy zaczyna się miesiąc 4-ty. znalazłam informacje, że 12,13 lub 14 tc, to już koniec pierwszego trymestru. dlaczego nie jest to jasno określone?? nie wiem :confused:

"1 miesiąc ciąży trwa od 0 do 4 tygodnia ciąży,
2 miesiąc ciąży trwa od 5 do 9 tygodnia ciąży,
3 miesiąc ciąży trwa od 10 do 13 tygodnia ciąży,
4 miesiąc ciąży trwa od 14 do 18 tygodnia ciąży,
5 miesiąc ciąży trwa od 19 do 22 tygodnia ciąży,
6 miesiąc ciąży trwa od 23 do 26 tygodnia ciąży,
7 miesiąc ciąży trwa od 27 do 31 tygodnia ciąży,
8 miesiąc ciąży trwa od 32 do 36 tygodnia ciąży,
9 miesiąc ciąży trwa od 37 do 40 tygodnia ciąży."

a co do imion, to najbardziej nie podobają mi się zagraniczne. takie na siłę kreowanie dziecka na niesamowicie wyjątkowe. oczywiście co innego, jak dziecko ma rodziców różnej narodowości lub mieszka z rodzicami poza granicami. wtedy wygląda to nieco inaczej. natomiast stare imiona... są niektóre do zniesienia, a inne nawet przesłodkie i bardzo mi się podobają. np. Antosia jest super, ale już Michasia, Matylda, to jest masakra. są imiona ponadczasowe i zawsze będą na topie, np. Jaś, Anna, Julia. my z mężem jednak obstawiamy imiona "dzisiejsze". Już na początku znajomości wybraliśmy imiona, które nam się najbardziej podobają, Mateusz i Emilka i jednym z tych właśnie nazwiemy naszego dzidziusia :tak:
 
U mnie syn będzie na pewno Tomasz, dziewczynka nie wiem.
Daissy - Maciek miał być Zuzką ;-)
i dyro już wie. Przełknął i powiedział, że trzeba będzie pomyśleć o jakims zastepstwie
 
u nas dziewczynka Amelia, chłopak po długich bojach Marcel, chociaz ja chciałabym Filip albo Dominik. No ale cóż ustapiłam i doszlismy do kompromisu:-)
 
ja siedziałam w domu od połowy czerwca do połowy lipca, a potem miałam urlop, ale od sierpnia musiałam wrócić do pracy, bo w domu już nie mogłam wytrzymać, ja akurat moją pracę zawodową bardzo lubię i potrzebuje kontaktu z innymi ludzmi, także cieszę się bardzo ze problemy I trymestru już się skończyły... chcałabym pracowac jak najdłużej się da, nie wiem, ile to będzie, ale planuję do 8 miesiąca, w 9 podobno już ciężko się ruszać i nie powinno się już prowadzić samochodu.

Czy miałyście już pomiar masy ciała przy USG waszych kruszynek? u mnie w 15 tyg wyszło 140 g... to podobno dość dużo i nie mogę przestać o tym myśleć bo ja też byłam wielkoludem 4 kg, maż miał ponad 4 kg, ale nasze mamy to ledwo się ruszały w ostatnich miesiącach z nami...
 
reklama
Cześć babole

jak się czujecie? ja dzisiaj zmierzyłam ciśnienie w aptece i 101/57 wydaje mi się bardzo niskie ale dobrze się czuję:-) tak jak Was od wczoraj boli mnie głowa ale moja mama cudownie masuje więc ją jutro napadne i poproszę o masaż

Mnie się podobają imiona nie wiem jak to nazwać, chyba Słowiańskie, dla dziewczynek przynajmniej, Nina, Lena, Nadia, Alina hehe ale mój mąż jest na nie

Wczoraj wyskoczył że może Vanessa:eek: maaaaatko tylko nie to, żadnych amerykańskich nie zniosę, tym bardziej że mieszkamy w Polsce.
Pewnie jak nie dojdziemy do ładu to będzie jakieś proste np Ania albo Tomek:tak:

Lece ogarnąć dom, bo dzisiaj koleżanki wpadają:-)
 
Do góry