reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

reklama
Olcia- moja zawsze ma stan podgoraczkowy czyli okolo 37 stopni.U niemowlaka jest to normalne.Mi tez powiedzieli jak u Agatki czyli pow 38 stopni pol czopka paracetamolu(6zł w aptece).Dzieki za napisanie porady lekarza.Takie proste metody.Moze sie nie zapomni w razie potrzeby(tfu,tfu).
Czytam o waszych wizytach o napieciu miesniowym i zaczynam panikowac.
Do tego wydaje mi sie ze w porownaniu do waszych dzieciakow moja mala sie jednak usmiecha.Musze ja poobserwowac.
Isia moja dzisiaj dwa razy zjadla po 180ml, po spaniu nocnym oraz po spacerze.Teraz tez je po kapieli ,dzisiaj bylismy u znajomych wiec kapiel pozniej byla.Wiec zobaczymy jak bedzie wygladala nocka.
Moja dzisiaj wkoncu napila sie herbatki z kopru,Hipp jej wogole nie podszedl,wrecz nim plula, a Bobovity wypila 60ml:szok:
 
Dziewczyny, wpadam na chwile z pytaniem (jak to ja...) ;)
Czy to mozliwe zeby pojawila sie u mnie juz 1 miesiaczka po porodzie?
Dodam, ze karmie tylko piersia, krwawienie mialam ok 5 tygodni po porodzie. Teraz byla przerwa a dzis mnie zalalo ;(
Nie wiem czy to ciag dalszy oczyszczania czy juz miesiaczka.
Jak jest u Was?
 
hej dziewczynki

mam nadzieje ze jeszcze mnie troszke pamietacie :zawstydzona/y:

niestety moj Gabrys to maly lobuz i w zien spi tylko na spacerze wiec nie mam zbytnio jak tu zagladac bo on jak nie spi to chwile sie pobawi a potem jest ryk i ja juz nie wiem jak mu pomoc :(

no ale klops wazy juz 5,5 kilo! bardzo mocno sie slini i lekarz kazal smarowac dziasla juz! ostatnio kolki jalkby lagodniejsze za to dziasla strasznie go bola i jakby mogl to dwie lapki naraz by wsadzal do buzki!

musze sporo nadrobic was!

aguula ja niestety nie pomoge Ci bo caly czas ze mnie jeszcze leci i juz mnie szlag trafia ile to mozna!!!! czy musze za cale 9 miesiecy teraz nadrobic :(

lece czytac co u Was ciekawego
 
dagrab moja wizyta też państwowa była, ale zapisałam się wcześcniej bo wiedziałam że długie terminy są.

cho a kozie mleko nie stanowi problemu? myslalam że laktoza jest we wszystkich produktach mlecznych... koleżanka mi powiedziała że wystarczy odstawić mleko, a przetwory mozna jeść ale coś nie bardzo w to wierzę.

czytam że nie tylko moje maleństwo nie bardzo chce spać w dzień. Nawet jak zaśnie to budzi się za chwilkę, ale na szczęście jak pójdę z nią na spacer to 3-4 godziny potrafi spać, więc z reguły pospaceruję z godzinkę i mam jeszcze sporo czasu żeby coś w domu ogarnąć, bo mała w wózku spi.

a ze smoczkiem w nocy dobry patent, może spróbuję bo u nas conajmniej dwa karmienia nocne.

byłam u ginki i przepisała mi azalie ale powiedziała żeby zacząć brać jak będzie 8 tyg po porodzie. Myslałam że to bierze się od razu a tu zdziwko...
 
ech baby, prawie nie mam na forum czasu ..:( Dzieciaki są dość absorbujące .. A Tito dopiero co przerobił skok rozwojowy co wiązało się z tym ze w dzień spal w sumie ok 40 min.. masakra... teraz odsypia.. za to nauczył się chwytać co mnie cieszy :) i podnosi się do siadu co mnie juz cieszy mniej...

A tak sie trzyma smoka .. gorzej z trafieniem do buzi..
https://picasaweb.google.com/mimicra/TitoOkruszki#5727593045947959954



Cholerka drugi raz przerabiam obserwowanie jak rozwija sie mały człowiek i znowu jest to cudowne przeżycie :)
 
Mitra - Tito jest boski:-D ale sobie oczy poobijał:-D:) świetny a my nawet mamy problem z utrzymaniem smoczka w buzi a gdzie tam w łapce;)
o tak obserwowanie jest cudowne, teraz pochodzę do tego z większym dystansem, nie mam takiego parcia na regulacje, na schemat, na książki jak z Nadią, jestem spokojniejsza, wydaje mi się, że więcej pozwalam sobie na noszenie, na tulenie, na to czego bałam się nauczyć Nadii, żeby się nie uczyła na ręcę itd.:). Wtedy też miałam większe opory przed załatwianiem czegokolwiek z dzieckiem, teraz nie, pakuję młodą i jak tylko mi pozwoli to robie to co miałam w planie a niekoniecznie jest to zabawa, spanie, karmienie i obiad;).
Dzisiaj byłam z nią u fryzjera, przespała całą wizyte, potem skoczyłam do sklepu, była grzeczna to wjechałam z nia do przymierzalni i zmierzyłam kilka rzeczy:). Kupiłam sobie w końcu coś na święta:). Parę spraw jeszcze z nią załatwiłam bez parcia że muszę, ot uda się to fajnie;), bez stresu....tak fajnie;).

Resztę popołudnia i wieczoru spędziliśmy w ogrodzie, było tak ciepło, kwitną mi krokusy, ptaki śpiewają.....już czułam nosem tą wizję letnich dni od rana do wieczora na powietrzu:).
 
geniusia, cyśka dziękuję Wam bardzo za te miłe słowa... ja przeszłam tą ciążę bardzo ciężko i bałam się o życie i zdrowie Adama. Nie chcę popełnić jakiegoś błędu, bo doświadczenia w wychowaniu dziecka nie mam. Łatwo czegoś nie zauważyć albo zwyczajnie nie wiedzieć. Na szczęście trafiliśmy na wspaniałych lekarzy w szpitalu gdzie rodziłam, a teraz trafiam na życzliwość wśród specjalistów. Wiele wizyt my konsultujemy prywatnie, ale jeśli ktoś nie ma pieniążków, a termin go nie ponagla, to CZD polecam, bo tam są konkretni lekarze, znający się na sztuce.
Cieszę się Cyśka, ze juz macie termin do neurologa i szybko Wam się udało, super... 20 kwiecień tuz tuż. Geniusia, warto obserwować swoje dziecko i nawet jeśli pediatra czegoś nie widzi, a my się niepokoimy, należy we własnym zakresie działać i gratuluję Ci czułości i wychwycenia pewnych nieprawidlowości dziecka...
My dziś byliśmy u kardiologa i to była najważniejsza nasza wizyta... nic się nie dzieje z naszym synkiem, jestem taka szczęśliwa, Adam nie wymaga operacji :)
Cyśka, to i ja zamówię te butelki, dziękuję

mamy sciągajace mleczko... Dziś ściągnełam 1wszy zapas mleczka, zamrozone 100 ml, czyli moje dziecko tyle je?.. nie tak dużo, czytamm ze i 180ml piją...

moje dziecko wczoraj po kapieli poszło spac o 19, i wstal punkt północ, pojadł 10 min i sadzilam ze wstanie koło 3, a on niespodzianke zrobil i do 6 wytrzymał, tylko czy to nie z powodu ze bylismy u moich rodzicow i inne otoczenie go nie zmeczylo, zobacze dzis, ale wydaje mis ie ze wydluza nocne jedzenia
mówiłam ze urósł już 3 tyle ile waazyl po irodzeniu.... 4300 ma :)
aha, no i wskazówki rehabilitanki dzialaja,,, spi w dzien jakbym dziecka nie miala (pomijam czas kolek)

Mitra ostatnie zdanie w Twoim poście mnie wzruszyło, pieknie to napisałaś, widać ze umiesz opiekować się dziecmi, brawo
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Dziewuszki po dluzszej przerwie ale niestety brak czasu niunio jest tak rozkoszny ze szkoda mi go zostawiac i ciagle rozmawiamy hehehe,pozatym dzis bylismy na pierwszym szczepieniu i powiem wam ze to byl najgorszy prezent urodzinowy bo niunio po kuciu tak starsznie plakal (serce mialam pokrojone w czesci tysieczne)ale naszczescie dzidz pamieta przez troszke i zapomina niestety ja bardziej przezywam no nic jutro postaram sie cos was nadrobic POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE I CALUJE WASZE DZIDZIE
 
Do góry