reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Witajcie moje Lutowki kochane :-)

Dawno mnie nie bylo, bo troche podrozowalam... Fajnie bylo :tak:
Przybieglam sie szybko przywitac a teraz bede probowala przebrnac przez to wszystko co napisalyscie. Matko jedyna, ile tego jest :-)

Generalnie czuje sie ok, nie powinnam narzekac, choc mam mdlosci przez caly dzien, jestem jakas taka ociezala, spowolniona; czuje sie jak na mega kacu ;-) Kazda noc praktycznie nieprzespana, nie wiem dlaczego, ale w ogole nie moge spac :-( To bardziej czuwanie niz spanie. Potem w pracy jestem nieprzytomna i tak w kolko.
Mam nadzieje, ze ten stan minie...
Wizyty u gina mialam dwie (jedna prywatna z usg, druga w Lux Medzie (mam pakiet wykupiony przez pracodawce) tylko po skierowaia na badania; kolejna ta prywatna u mojej Pani gin mam dopiero 18 lipca. Jedyne badanie jakie zrobilam do tej pory to poziom progesteronu, cala reszta robie dopiero w poniedzialek.

No to lece czytac :-)
 
reklama
jeśli mowa o witaminkach to powiedzcie mi jakie bierzecie? bo ja kupiłam Feminatal ale jest okropnie drogi 42zł...w sumie sama kupiłam bo wizyta u gina dopiero w piątek i nie wiem czy dobrze zrobiłam. <?> :crazy:
 
hejka
jakoś nie mam ochoty dziś przesiadywać przy kompie, no ale relację z wizyty u gina zdać muszę:-) otóż ciąża potwierdzona, pojedyncza, chociaż gin mnie zaskoczył aż zgłupiałam, bo pyta się mnie, jak pani uważa ile mam dzieci:-D ja na to DZIECI ?? on-no tak, bo kobiety rodzą dzieci:-p jakbym tego nie wiedziała, bardziej skupiłam się na liczbie mnogiej;-) a on na to, że jedno dziecko:tak: no i 1 osesek (jak go nazwał gin) okazał się w całych 19mm :happy: wg usg 8t6dz więc raczej z ostatnią @ się prawie zgadza!
wizyta szybko, konkretnie, aż z tego wszystkiego nie powiedział mi o terminie porodu, no ale raczej skupił się na liczeniu kiedy mam przyjść na kolejną wizytę, bo ja chciałam 10.08 żeby wziąć od razu L4, ale stwierdził, ze to będzie za późno liczył tc, bo wtedy musi być usg!
jedynie z czego jestem niezadowolona to ze sprzętu jaki tam ma, bo to taki staroć, że nawet zdjęć nie drukuje:no: więc kiszka:sorry2: szkoda, że nawet te zdjęcia nie zrobiłam! qrcze 21 wiek, a takie dziadostwo i to jeszcze w takim uzdrowisku! normalnie 5lat temu jak byłam w ciąży w takim małym Jarosławiu gin miał lepszy sprzęt niż ten tu z Torunia przyjeżdżający!:angry::wściekła/y:
ehhh rozgoryczona jestem, bo nawet nie ma tam możliwości zbadania serduszka, albo ten mi nie zrobił, albo zrobił, ale nie poinformował:no:
następna wizyta 03.08
 
co do witamin, to ja biorę do 12 tyg kwas foliowy, tak mi mówił gin, który mnie prowadził w pierwszej ciąży i mam do niego wielkie zaufanie! a z witamin biore vitaral, w pierwszej też to brałam, a jest tam co, dla kobiet w ciąży potrzebne, też tak tamten mówił, więc nie będę niczego zmieniać;-)

ehhhh szkoda że do tamtego gina mam prawie 500km bo z chęcią bym do niego poszła znowu-normalnie cud nie lekarz!
 
W takim razie nie odstawiam kw foliowego :)

Zestawy witamin, które bierzecie, to tylko po konsultacji z ginem czy również tak na 'własną rękę'? Pytam, ponieważ mój gin tak samo jak z kw foliowym powiedział, że witamin dodatkowych nie muszę brać.
 
Dziewczyny a zdażylo wam sie zapomniec wziac kwas foliowy??? Bo mi pare razy tak...:(
Poza tym dziś sobie poczytałam w necie o badaniach prenatalnych i okazało sie ze coraz czesciej mozna na takich badaniach okreslic płeć! Nie przypuszczałam...oczywiscie wszystko kwestia aparatu, zdolności lekarza i tez jego decyzji czy sie odwazy juz na tym etapie cos powiedziec...ale to niesamowite w 12 czy 13 tygodniu, nie nastawiam sie jakos specjanie na takie wiadomosci, ale nie powiem nadzieja jest:):)
 
Paluszek jak najbardziej jest to możliwe. Ja płeć Wiktora poznałam właśnie w 13 tygodniu - ale podobno z chłopcami jest łatwiej :-D

Ja biorę witaminy prenatal classic bo jest tam dużo kwasu foliowego jak również dużo witamin i minerałów. Skoro raz na jakiś czas zdarza mi się zwrócić, nie mam ochoty na wiele rzeczy, na nabiał nie mogę patrzeć więc zdaje mi się że raczej witaminki nie powinny mi zaszkodzić.

Wizyta u dentysty zaliczona. Niestety 8 nadaje się do wyrwania ale na razie zrobiła mi prowizorkę która powinna przez rok wytrzymać. Z dobrych wiadomości to tyle że inne ząbki są ok :-)
 
już zrobiłam wpis na zdjęciach, chociaż nie wkleiłam fotki
a tu się chwalę reszcie dziewczyn, że jednak będą bliźniaki :-)
i jestem bardzo szczęśliwa i trochę przerażona
jeden groszek ma 15 mm (serduszko 166/min), drugi groszek 14 mm (serduszko 169/min)
pewnie trochę popiszę teraz na forum dla "podwójnych" ale mam nadzieję, że z Wami tez mogę zostać ;-)
 
M85 witaminy można na własną rękę na pewno Ci nie zaszkodzą. Mi lekarz też nie zalecał, a i tak biorę Centrum Materna. W lecie jest dużo owoców i jeśli ktoś dobrze się odżywia i dostarcza witaminy z pożywieniem to nie ma potrzeby uzupełniać diety suplementami. Ja do takich nie należę więc zażywam od początku.

Paluszek organy płciowe kształtują się już w 9tc ale nie można ich jeszcze rozrównić. Wiem że jak w poprzedniej ciąży spytalismy o płeć na usg w 12tc to lekarz powiedział że da się ocenić na tym etapie ale on jeszcze za wiele nie zobaczył. Swoją drogą są dzieciaki które do końca nie ciąży nie chcą się pokazać od tej strony węc miałaś Weronika ogromne szczęście. A coji jeszcze raz z całego serca gratuluje:) Tylko ciekawa jestem jak mąż zareagował?? Napisz coś więcej. Dla niektórych to spory szok;)

Ps: nie wytrzymaliśmy i dziś poszliśmy na Autka 2 (w taką pogode już się bzika dostaje) i istotnie więcej efektów jak fabuły. Pierwsza część była z przesłaniem, z dwójki zrobili film akcji nastawiony na szybką akcje, pościgi i masę efektów.
 
reklama
Do góry