reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Tak czytam Wasze historie i jest mi strasznie smutno i jestem z Was bardzo dumna...buntuje sie we mnie wszystko jak słyszę o takich przejsciach, ale chyba trzeba sie pogodzić z tym co planuje dla nas zycie...Bardzo Wam wszystkim kibicuje i naprawde modle sie zeby kazda z nas urodziła zdrowe Maleństwo...Przede mną miesiąc czekania...boje sie strasznie, ale codziennie rano powtarzam sobie ze na pewno wszystko jest dobrze - inaczej być nie może!
 
reklama
Ja mam pytanie do Was. Lekarz założył mi kartę ciąży i kazał zrobić mi EKG (na następną wizytę). Dzwoniłam do przychodni, do której jestem zapisana i nie wykonują płatnego EKG i trzeba się rejestrować do lekarza. Ok, ale ja się pytam bo z tego co wiem to jak lekarka daje skierowanie to mam je zaraz jej odnieść a mi będzie ono potrzebne. A jak takie długie mam to skserować?? Myślicie, że lekarz rodzinny może mi dać EKG czy coś?
 
lady87 sądzę że lekarz pierwszego kontaktu da Ci skierowanie, po za tym jesteś kobietą w ciązy i masz więcej przywilejów... anie mozesz zrobić EKG priv- to koszt ok 30 zł

ja byłam dziś w poradni metabolicznej i powiedzieli ze dieta od dietetyka wartościo 1500 kcal to za mało,,, mam jeść owoce i warzywa i chude mięso
wyniki cholesterolowe i próby watrobowe po moim odchudzaniu wróćily do normy wiec jestem happy, wszystkie wyniki wróciły do normym ta ciaza to chyba i cudowne ozdrowienie wraz z cudem poczęcia
teraz tylko wystarczy myslec 'rosnij malenstwo, rosnij'
 
Dzwoniłam do dwóch przychodni i nie robią prywatnie i wszędzie trzeba im pokazać skierowanie :/
Wiesz co suma sumarów, ale 30zł to już trochu jest dla mnie ze względu że za leki tygodniowo płacę 120zł plus wizyta 100zł.
 
witam
te koszty leczenia prywatnego są kolosalne, tu 100, tam 50, 30....i zbierze się ładna sumka:wściekła/y:

dziś wizyta u gina:happy: na szczęście w pracy stale coś i już zostało mi tylko ok 4 godz do zobaczenia kluska na monitorze:-) a jeszcze niedawno było 9h:-p

kojarzę, że któraś z Was z synkiem była na bajce "Auta 2" dajcie znać, czy fajne i czy warto iść na 3D ?? my już z Matim raz byliśmy na bajce 3D i dał rade z okularami, ale tam więcej efektów było na reklamach niż samej bajce, więc nie chcę znów przepłacić !!

trzymam kciuki za dzisiejsze wizytujące u gina :-)
 
Kitek - trzymam kciuki za wizytę !!!

Lady - śliczną masz fasolkę ;)

Dee- super, że z Twoją fasolką wszystko ok ;) Co do szpitala też chce rodzić na Żelaznej. Od zawsze podobał mi się ten szpital - może spotkamy się na porodówce hehe.

Co do bajki to ja wybieram się jutro ale nie na 3D tylko na zwykłą bajkę. Na 3D jest jeszcze za mały - a co to za frajda jak nic nie będzie widział.

Ta pogoda mnie dobija, oby w weekend było ładnie, bo mamy fajne plany.

Miłego dzionka
 
lady87 masz poprostu konsultacje u lekarza rodzinnego wyciagaz karte do rodzinnego dajesz karte ciazy robia ci w zabiegowym odrazu ekg i lekarz wyniki wpisuje do ksiazeczki ciazy ja nawet nie mialam skierowania na ekg tak samo trzeba isc na konsultacje do stomatologa
 
kitek my się wybieramy na 4 urodziny na Autka 2 ale też w wersji 2D.
Rok temu byłam z 6-letnim wówczas chrześniakiem na filmie 3D i cały oglądał bez okularów bo było mu nie wygodnie i oczy go bolały, tak więc nie polecam. Nawet jak efekty będą fajne to Ty z nich skorzystasz, a idziesz przypuszczam głównie dla przyjemności synka;)

lady masz racje że koszty nie byle jakie, niby 30zł ale lepiej je oszczędzić, bo przy maluszku i tak sporo kasy idzie. Lada chwila będzie trzeba wyprawkę skompletować, a potem pieluszki i inne duperele tez kosztują, a na wychowawczym się nie zarabia. Ja na razie tylko na witaminy wydaję i kwas foliowy, bo chodzę do państwowego lekarza, ale wiem że niektóre dziewczyny nawet po 200zł za wizytę płacą. Jak się to przemnoży razy 9 miesięcy to robi się pokaźna suma.

Powiedzcie jeszcze ile się czeka na wyniki badań? Słyszałam że na toksoplazmozę nawet 3 tyg a mi ginka powiedziała żebym badania zrobiła na tydzień przed wizytą, więc boje się że nie zdążą z wynikami...
 
Ja miałam jeszcze tego samego dnia wyniki, ale to wszystko zalezy gdzie robisz...ale 3 tyg to baaardzo długo....Bardzo czesto wyniki są następnego dnia po pobraniu, albo dwa dni po.
 
reklama
Digitalis ja wyniki na toxo odbierałam następnego dnia po pobraniu krwi :-) takie czekanie zdarza się tylko w małych miejscowościach które nie mają własnych laboratoriów i wysyłają wyniki "w świat".
 
Do góry