reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Powiedzcie jeszcze ile się czeka na wyniki badań? Słyszałam że na toksoplazmozę nawet 3 tyg a mi ginka powiedziała żebym badania zrobiła na tydzień przed wizytą, więc boje się że nie zdążą z wynikami...

Jak ja robiłam to czekałam 3-4 dni. Nim zrobisz badania zapytaj się ile czeka się w TYM laboratorium, ponieważ w każdym trochę inaczej jest.

Dodam jeszcze od siebie, że wyczaiłam, że badania robione płatnie w szpitalu są tańsze. Np. w zwykłym mały laboratorium w tym samym mieście koszt bety(czekanie na wynik w obu przypadkach to tydzień) to 50zł a w szpitalu 28zł/ progesteron w małym 20zł w szpiatlu 16zł. Jest różnica. Grubsze badania będę robić w szpitalu. Morfologia i mocz to jednakowa cena.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej dziewczyny, nie bylo mnie kilka dni :-) zaraz bede Was nadrabiac :-) co do tokso to mi tez powiedzieli ze czeka sie 3 tyg, wiec na piatkowa wizyte nie zdarze :-p ale zrobie w przyszlym tyg i na kolejna bedzie jak znalazl :-) dostalam wczoraj umowe nowa :-)!!!!!!! w koncu
 
Hej dziewczyny ;) dawno się nie odzywałam, bo ciężko Was nadgonić :) tak piszecie szybko... a u mnie nic się nie dzieje :| lekkie mdłości przy nadchodzącym głodzie, cycki tyci pobolewają i senność przechodzi powoli... Cały czas trzymam kciuki za Wasze maleństwa, jak i moje oczywiście... Wy tak piszecie, że co chwile któraś jest u ginka, widzi dzidzie, badania... a ja kurcze dopiero mam wizytę nr 2 18 lipca i strasznie mi się czas dłuży... małżonek będzie miał całe szczęście akurat urlop to pójdziemy razem - mam nadzieję, że będzie mógł ze mną zobaczyć Bąbla na USG...


kojarzę, że któraś z Was z synkiem była na bajce "Auta 2" dajcie znać, czy fajne i czy warto iść na 3D ?? my już z Matim raz byliśmy na bajce 3D i dał rade z okularami, ale tam więcej efektów było na reklamach niż samej bajce, więc nie chcę znów przepłacić !!
Osobiście oglądałam tą baję wczoraj w 2d i mi się nie podobała... w porównaniu do pierwszej części... chyba przekombinowali z fabułą... ale to tylko moja opinia :) dzieciakom może się spodobać...
 
dzień dobry dziewczyny, jak się czujecie?? mi chyba jednak mdłości ustępują i moze jeszcze nie poszły w zapomnienie, ale z pewnością jest lepiej i chyba mam więcej siły, mam nadzieje że na tym etapie, objawy ciazy będą ustępować, a dziecko zaczyna się rządzić samo w moim organizmie :-)??


lady87, masz rację ze kazdy grosz się liczy, spokojnie idź do lekarza pierwszego kontaktu, tak jak pisałam jesteś kobieta w ciazy i nie zlekceważa tego
a mam do ciebie pytanie, dlaczego kazali zrobić Ci EKG?? masz coś z serduchem, czy to każda z nas przejdzie??

ja chodzę do ginekologa prywatnie, ta wiec wszystkie wyniki krwii, wizyty, specjalistyczne badania (dno oka), cytologie robię priv, koszmarne kwoty, ale mam wielkie zaufanie do lekarza bo jest tego godny: szybki ale konkretny i tego mi trzeba, a opiekę w szpitalu mam od ręki, nawet przy porodzie będzie, już raz chodziłam (mimo ze priv) do lekarki która o mało co mnie nie zabiła, trzymając mnie z martwą ciąża 5 tygodni, mogłam dostać zakażenia organizmu, więc się boje...
 
lady lekarz rodzinny musi ci dać ekg do wglądu dla gina, najwyżej będzie kazał ci je odnieść w najbliższym czasie.

Dziewczyny, czy bierzecie jakieś dodatkowe witaminy? Czy tylko to co powiedział gin? Ja na ostatniej wizycie tydzień temu usłyszałam, że mogę odstawić kwas foliowy. Nie odstawiłam... nie wiem czy dobrze robię? Jak jest u was? Badań jeszcze żadnych nie robiłam ze względu na przeziębienie, które od niedzieli złapałam.
 
lady87, masz rację ze kazdy grosz się liczy, spokojnie idź do lekarza pierwszego kontaktu, tak jak pisałam jesteś kobieta w ciazy i nie zlekceważa tego
a mam do ciebie pytanie, dlaczego kazali zrobić Ci EKG?? masz coś z serduchem, czy to każda z nas przejdzie??

Wiesz co, w zasadzie to nie wiem dlaczego mam to zrobić. Tak mi powiedział i napisał na karcie. Pewnie tak ma być - nie wiem.
 
lady lekarz rodzinny musi ci dać ekg do wglądu dla gina, najwyżej będzie kazał ci je odnieść w najbliższym czasie.

Dziewczyny, czy bierzecie jakieś dodatkowe witaminy? Czy tylko to co powiedział gin? Ja na ostatniej wizycie tydzień temu usłyszałam, że mogę odstawić kwas foliowy. Nie odstawiłam... nie wiem czy dobrze robię? Jak jest u was? Badań jeszcze żadnych nie robiłam ze względu na przeziębienie, które od niedzieli złapałam.

MI lekarz kazał brać TYLKO w chwili obecnej wit. E i kwas foliowy. Ja bym nie odstawiła na Twoim miejscu kwasu foliowego, przecież to się bierze do końca trzeciego miesiąca.
 
M85 de facto kwas foliowy potrzebny jest głównie na samym początku kiedy tworzy się cewa nerwowa, cewa zamyka się ok 27 dnia życia zarodka czyli mniej więcej do końca 6tc liczonego przez nas od terminu OM. Stąd może lekarz powiedział że można odstawić. Nie mniej jednak większość lekarzy zaleca łykać kwas do 12 tc a od 12 wejść na jakiś bardziej zaawansowany suplement dla kobiet w ciąży. Oczywiście takie suplementy można brać od samego początku a nawet na etapie planowania. Chyba najbardziej polecanym przez ginekologów preparatem jest femibion, ale nie wiem czy nie jest przereklamowany... dziś na wizycie lekarka poleciła mi PregnaPlus ale te cholerstwo kosztuje 34 zł za 30 kapsułek. Ostatecznie kupiłam sobie Vitaminer Prenatal 60 kapsułek za 16 zł (skład ma porównywalny z poprzednio wymienionymi) zamierzam zacząć łykać jeszcze w tym tygodniu.
 
O właśnie przypomniałyście mi aby kwas wzięła, zapomniałam haha.

Właśnie będę jadła grejfruta - może macie ochotę? Mniam jaka pychotka :-D , a ja przecież nie lubię tego owocu :szok: Jak dla mnie słodycze mogą nie istnieć, nie smakują mi w ogóle. Przez te pogodę dzisiaj bym tylko spała.
 
reklama
Właśnie przeczytałam fajny artykuł na temat ,,BABY SHOWER,, co o takim przyjęciu myślicie?
Tu macie link: Baby shower po polsku | Artykuły | BABY SHOWER

Ja bym coś takiego chciała mieć zorganizowanego ;) Fajna sprawa, bardziej mi się to niż Walentynki i inne święta zapożyczone ze Stanów.

Muszę kumpelce o tym wspomnieć ;-)

Jejciu ale mnie mdłości męczą przez cały dzień, ehh sama nie wiem od czego...
 
Do góry