reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy - łączmy się!!!

a ja mam taki plan dotyczacy karmienia:

1.oczywiscie z claej siely bede chialam karmic moim pokarmem
2. w dzien piers jak najbardziej
3. w nocy butelka (sa podobno takie ktore zmuszaja dziecko do takiego samego ssania jak z piersi i dziecko sie nie przestawia,bo nie ma znaczacej roznicy) a to dlatego zeby babcia albo tatus mogli mnie wyreczyc czasem

a jak to bedzie to wyjdzie w lutym:nerd:
 
reklama
Ja celowo nie zaopatrzę się w żadną butelkę i mleko w proszku, bo bardzo chcę karmic piersią, a boję się, że jak będę miała pod ręką butlę i mleko to przy niepowodzeniach łatwiej po nie sięgnę, zwłaszcza, że starszych dzieci nie udało mi się zbyt długo karmic, bo miały problemy z chwytaniem piersi. Ale tym razem nastawiłam się na walkę z sobą do upadłego. Jak się okaże, że nic z tego, zawsze mogę wysłac męża do sklepu i w ciągu pół godziny mi przywiezie wszystko, co potrzeba do sztucznego karmienia.
Zaopatrzę się jedynie w laktator, a nawet będę miała 2 od mojej kuzynki, jeden Avent Isis, drugi elektryczny Medeli i w praktyce ocenię, który mi lepiej służy.
 
No ja mleka tez nie kupuje zeby sie za szybko nie zniechecic i nie pojsc na latwizne. jak cos to pod domem mam apteke. a do buteleczki na noc bede odciagac wlasny pokarm (jak bedzie co odciagac:confused: )
 
Ja mam podobny plan jak Ty lil kate :happy: Sztucznego mleka na razie też nie kupuję, aptekę również mam blisko w razie czego. A jaką buteleczkę kupisz? Ja zaopatrzyłam się w antykolkową Dr Brown i NUK First Choice. Zwłaszcza ta druga wydaje się być dobra do udawania piersi dla takiego maleństwa NUK First Choice
 
A nie boicie się dziewczyny, że jak w nocy bedziecie dawac butlę, to maluszek się przyzwyczai do tego, że mleko mu szybko wypływa i nie bedzie chciał potem ssac cycka?
 
no z tymi butelkami wlasnie tak jest ze maluchy szybko sie przyzwyczajaja ja mialam tak z patrykiem i to od samego poczatku bo juz w szpitalu nie chcial cycka ssac bo podawali mu wapno w butelce bo urodzil sie z uczuleniem ktore odemnie przejal( pd polowy ciazy mialam jakas straszna wysypke na brzuchu) ale ja bylam uparta i mialam sporo pokarmu i ogolnie zalezalo mi zeby pil moje mleko bo zdrowsze i przez 9 miesiecy sciagalam mu pokarm i podawalam w butelce :baffled: strasznie meczace to bylo ale maluch ladnie sie rozwijal przynajmniej i mam nadzieje ze tym razem rzadnego problemu z karmieniem nie bede miec i maluch od poczatku nauczy sie ssac piers:-) choc po ostatnim raziem mam obawe z tym karmieniem ze sytuacja sie powtorzy:baffled:
 
dziewczyny, jakos sie nie martwie bo teraz wlasnie weszly takie buteleczki z ktorych tak samo "trudno" sie ssie jak z piersi mamy. dzialaja tam podobne mechanizmy i te buteleczki zostaly zaprojektowane wlasnie po to zeby mozna bylo zamiennie karmic butelka i piersia tak zeby dzidzius sie nie przyzwyczajal do "latwej" zwyklej butelki. to czysto teoretycznie. a jak bedzie w praktyce, to sie okaze jak ze wszystkim!:-)

joasiek, jeszcze nie wybralam butelki ale gdzies w ktoryms z tysiaca pism dla mam ktore leza u mnie pod kanapa byla reklama takiej wlasnie butelki. musze sie przez to przekopac i znalezc :-D
 
Ja też nie martwię się na zapas, wszystko wyjdzie "w praniu" :happy:
Chyba nawet na tym wątku gazetowym jedna dziewczyn pisała, że żałuje że nie nauczyła swojego dziecka wcześniej pić z butelki, bo dzidzia ma już kilka miesięcy i znając tylko cycka stanowczo odrzuca butlę, a karmienie takiego kilkumiesięcznego już malucha samą łyżeczką jest dla nich bardzo męczące i okropnie długo trwa.
Więc jak widać, co dzieciaczek to inny przypadek i nie ma co generalizować, że jak dziecko raz na kilka karmień dostanie mleczko z butelki a nie z cycka, to później będzie chciało już tylko butelkę :tak:
Bardzo możliwe, że gdyby to było moje drugie, czy trzecie dziecko a poprzednie karmiłabym juz piersią, to nie obawiałabym się tego, że będą problemy, a tak wolę być przezorna i zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych kłopotów z laktacją.
 
w rodzinie jest roczna panienka ktora do tej pory jest na cycku tylko w nocy dostaje butle i do tej pory jedynym schorzeniem bylo male odparzenie pupy :/ wogole nie choruje.. a czesto bywa na dworzu bo mieszkaja w domku
 
reklama
Przeszukalam te nieszczesne gazety i znalazlam: sa ta butelki aventu i canpolu o odpowiednich smoczkach. pozwole sobie zacytować strone canpolu:

"materiał, z którego wykonano smoczek - dostępne są smoczki kauczukowe (o charakterystycznym żółtym zabarwieniu) i silikonowe (przeźroczyste). Różnią się bardzo wyraźnie stopniem twardości. Pamiętajcie jednak, że bardzo miękki smoczek wcale nie musi być lepszy! Dzieci, które równolegle karmione są piersi i butelką powinny korzystać z twardszych smoczków silikonowych- w przeciwnym wypadku odrzucą karmienie naturalne jako to, które jest trudniejsze. Poza tym ssanie jest aktywnością własną dziecka - jego pracą, pozwalającą na trening całego aparatu oralnego, który w przyszłości będzie odpowiedzialny za rozwój mowy i jakość artykulacji - innymi słowy prawidłowo prowadzone ssanie to "inwestycja" w komunikację werbalną dziecka.
profil smoczka - dostępne są smoczki szeroko - i wąskoodpływowe o zróżnicowanych zakończeniach (profi lowanych i nieprofi lowanych). Generalnie producenci starają się "podglądać Matkę Naturę"; w związku z tym rozszerza się znacząco ilość modeli smoczków szerokoodpływowych nieprofilowanych, które są maksymalnie zbliżone kształtem do budowy kobiecej piersi, co dodatkowo ułatwia - w razie konieczności - łączenie kamienia naturalnego i alternatywnego."

przy czym alternatywnym nazywane jest w artykule karmienie tylko butelka.

a tu taki smoczek aventu:
Akcesoria dzieci
 
Do góry