reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy - łączmy się!!!

reklama
I ja się witam:tak:
Z matmy na studiach też byłam dobra...a wałkowali nam to przez 2 lata..:-D
Statystykę tez lubiłam: wszystkie rozkłady Gaussa, F-Snedecora, Poissona i inne takie michałki miałam w małym paluszku i mężowi pomagałam:-p
Do czwartego roku nie miałam polanego żadnego koło, czy egzaminu, taki byłam "kujon":-p
A potem.. no cóż.. trzeba było trochę "postudiować":-D
 
nie wiem czy dobrze to zapisze
ale mam problem z odczytywaniem alfa w tablicach
jak duza proba i rozklad normalny tow wiem odczytuje w tablicach dystrybuanty rozkładu normalnego
a jak mała proba i zakładamy ze rozkład normalny to gdzie w t-studenta? i jak odczytujemy np alfa=0,05
to dla alfa własnie =0,05 v=n-1?
czy dla 0,1 i v=n-1
 
a jak mała proba i zakładamy ze rozkład normalny to gdzie w t-studenta? i jak odczytujemy np alfa=0,05
to dla alfa własnie =0,05 v=n-1?
czy dla 0,1 i v=n-1

A nie jest tak, żę dla dużych prób rozkład normalny pokrywa się z rozkładem t-studenta?
Różnica polega przede wszystkim na tym (jak dobrze pamiętam), ze rozklad t-studenta jest dla małych prób..

Wydaje mi się, że powinnaś przyjąć jak piszesz.. zajrzałam do wikipedii i wygląda na to, że w zalezności od alfa i liczebności prób (n lub n1 i n2) przyjmujesz jeden bądź drugi wzór.
Dla v=1 już nie jest rozkładem studenta ale przechodzi w Cauchego..
Jak dla mnie masz tylko dwie możlwiwości:
albo v= n-1 , albo n=n1+n2-2
Ale piszesz tylko o próbie n.
Więc v=n-1.

Wydaje mi się, że dla alfa 0,05 i 0,1 taki sam wzór.
 
Ostatnia edycja:
Witam:-)

ja ma ma dzisiaj pecha-bylam u gina na kontrolnym usg ale mnie nie przyjęli bo mineło 31 dni od ostatniego stempelka w ksiązeczce:wściekła/y:.Wizyta przepadła.
W drodze powrotnej zrobiłam zakupy a w domu okazało sie, ze kupiłam napoczete masło:szok::no::tak::-D:wściekła/y:.Pewnie jakiejs pani ze sklepu potrzebne było na kanapke;-)
 
reklama
Madzix :szok: no pecha masz faktycznie... Lepiej Ty się dziś za nic poważnego nie zabieraj... A tak na poważnie, to też mam czasem taki dzień, że od rana do wieczora wszystko mi się wali.
 
Do góry