reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Rozumiem. Skoro po konsultacji z lekarzem to nie ma co dyskutować nawet. Też mam nadwagę. Ale mam takie szczęście ze jestem w Niemczech a tu lekarze nie dogadują nic na ten temat jak się już jest w ciąży. Bo w Polsce to różnie rzeczy słyszałam już. Nie po swoim doświadczeniu a po znajomych. Ale ważne żeby dzieciątko się zdrowo rozwijało a potem już po wszystkim będzie trzeba myśleć o sobie o swoim zdrowiu. Żeby schudnąć 🤷‍♀️ tez staram się nie jeść nie wiadomo jakich ilości. Ale jak przychodzi taki moment ze musze coś zjeść bo inaczej ciągnie mnie na wymioty to jem 🤷‍♀️
Mi lekarz tłumaczył, że mam jeść dla dwóch czyli zdrowo a nie za dwóch. Tłumaczył, że łatwiej się rodzi kobiecie bez nadwagi itp. Marzy mi się żeby przytyć 8kg, bo będę wtedy w odpowiedniej wadze jeszcze, ale cienko to widzę bo ciągle bym jadła bułkę z nutella 🤣
 
reklama
Mi lekarz tłumaczył, że mam jeść dla dwóch czyli zdrowo a nie za dwóch. Tłumaczył, że łatwiej się rodzi kobiecie bez nadwagi itp. Marzy mi się żeby przytyć 8kg, bo będę wtedy w odpowiedniej wadze jeszcze, ale cienko to widzę bo ciągle bym jadła bułkę z nutella 🤣
ja sobie kupilam nutelle, ale po za tym zalamaniem trzymam sie twardo i stoi nie otwarta i straszy xD
 
Dziś miałam wizytę w ramach nfz . Myślę badanie skierowanie na krew i tyle. A tu usg w gabinecie jest. Powiedzialam o moich wczorajszych boleściach ( lub może dyskomforcie) i bach robimy usg. Kruszek prawie 3 cm, serduszko pięknie bije SLYSZALAM !!!! i wszystko jest dobrze. :) tylko na lewym jajniku jest duża torbiel schodząca do zatoki Douglasa i jak zacznie mnie boleć to na cito na sor i na stół. Najlepiej bez operacji wytrwać do 16 tygodnia. Także l4 dalej mam, skierowanie na genetyczne (nfz) jest ,na krew jest. Kolejna wizyta 14 lipca.
Jestem zaskoczona ze w ramach nfz od ręki usg . 😂😂😂
A gdzie takie badania genetyczne można zrobić wiesz może ? Bo ja bym bardzo chętnie zrobiła . Nawet nie wiedziałam ze lekarz wypisuje takie coś 😀
 
Dziś miałam wizytę w ramach nfz . Myślę badanie skierowanie na krew i tyle. A tu usg w gabinecie jest. Powiedzialam o moich wczorajszych boleściach ( lub może dyskomforcie) i bach robimy usg. Kruszek prawie 3 cm, serduszko pięknie bije SLYSZALAM !!!! i wszystko jest dobrze. :) tylko na lewym jajniku jest duża torbiel schodząca do zatoki Douglasa i jak zacznie mnie boleć to na cito na sor i na stół. Najlepiej bez operacji wytrwać do 16 tygodnia. Także l4 dalej mam, skierowanie na genetyczne (nfz) jest ,na krew jest. Kolejna wizyta 14 lipca.
Jestem zaskoczona ze w ramach nfz od ręki usg . 😂😂😂
To w Polsce nie w każdym ganinecie jest USG? Pytam bo w sumie nie chodziłam w Polsce do ginekologa, zaczęłam w Niemczech a w Niemczech każdy ginekolog ma usg I swoje laboratorium do pobierania krwi i innych badań. Ze nie trzeba gdzieś chodzić tylko wszystko na miejscu
 
Trzeba spełniać określone warunki, tzn powyżej 35 r.ż. lub obciążony wywiad, żeby dostać skierowanie na nfz
dzisiaj podczas wizyty pani doktor mówiła że musi np akcja serca wynosić powyżej 175. Czasami gdy maluch bardzo szaleje zdarzają się takie skoki i wtedy może wypisać skierowanie na badanie w ramach nfz
 
To w Polsce nie w każdym ganinecie jest USG? Pytam bo w sumie nie chodziłam w Polsce do ginekologa, zaczęłam w Niemczech a w Niemczech każdy ginekolog ma usg I swoje laboratorium do pobierania krwi i innych badań. Ze nie trzeba gdzieś chodzić tylko wszystko na miejscu
Ja w pierwszej ciąży chodziłam gdzie lekarz nie ma w gabinecie usg . I teraz byłam tylko u niego żeby potwierdzić ciąże . Przeniosłam się na szpital gdzie maja sprzęt usg .
 
Dzisiaj już trochę rozmawiałyśmy na temat prenatarnych, w tej ciąży test pappa sobie podaruję.... Za dużo stresu kosztowało mnie to w poprzedniej ciąży. Umówiłam się już nawet na USG na 22 lipca. Czy któraś z Was robiła Nifty?
 
reklama
Dzisiaj już trochę rozmawiałyśmy na temat prenatarnych, w tej ciąży test pappa sobie podaruję.... Za dużo stresu kosztowało mnie to w poprzedniej ciąży. Umówiłam się już nawet na USG na 22 lipca. Czy któraś z Was robiła Nifty?
Ja się zastanawiam nad tym testem ale kosztuje ponad 2 tys . Jak by mi lekarz wypisał skierowanie to bardzo bym się cieszyła . A ten test pappa to co to jest ? Szczerze 10 lat temu nawet nie miałam robionych prentalnych badań ….
 
Do góry