reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2023

Super czytać dobre wieści od was po wizytach! 😊 Ja mam jutro dopiero po 20, nie wiem jak wytrzymam do wieczora.

Siku w nocy u mnie również już weszło w normę 🙃 Kto też zmaga się ze wzdęciami? U mnie brzuch wypięty jak w 3 miesiącu i ciągle zaparcia 🤷🏼‍♀️

U mnie jeszcze nie, ale w pierwszej ciąży bardzo szybko mialam te dolegliwości i byly mocno nasilone. Pamiętam, że pomagały mi suszone śliwki, ale zrobienie z nich takiego chocby soczku. Suszone śliwki zalewałam wodą, moczyły się tak cala noc i na drugi dzien piłam ten soczek oraz jadlam te śliwki, do tego duuuzo jogurtów (co nie było latwe bo mnie odrzuciło od nabialu) I piłam miętę. To wszystko działało na początku, potem już niestety nie, ale może coś Ci się przyda i tobie pomoze 😊
 
reklama
Nie wiem czy wytrzymam tyle czasu, do wyjazdu tydzień. Zastanawiam się czy powtórzyć badanie jeszcze przed urlopem. Jest pęcherzyk z całkiem żółtkowym jak na razie 😔 z tego co czytam wasze wypowiedzi lada dzień powinien pojawić się zarodek...
Kochana rozumiem Twoje zniecierpliwienie. Pewnie gdybym była na Twoim miejscu czułabym to samo, a znać mnie już bym miała termin wcześniejszy u lekarza 🤦‍♀️ ale to ja bym tak zrobila, ty kochana musisz zrobić wg siebie i zadecydować czy warto czy nie. Uważam, że jaka podejmiesz decyzje taka bedzoe dobra bo to twoja ciąża, twoje ciało i masz tez prawo wiedzieć co tam się w brzuszku dzieje. Wspieram mocno w oczekiwaniu. Ja tez wizyte następna mam za 2 tyg i nie wiem jak to zniosła, najchętniej bym szla juz za tydzien ale nie chce juz sie tułać po lekarzach, wydawać po 250 zł, tylko czekam cierpliwie chociaz bedzie ciezko, a gdyby coś się działo niepokojącego to wtedy pojde.
 
rozumiem. Ja nie karmiłam w tandemie i podziwiam mamy, które to robią 😃wiadomo, teraz musisz już brać pod uwagę dobro dwójki maluchów. Powodzenia w karmieniu lub odstawianiu! Nie wiem czy znasz babkizpiersiami ? Wydały teraz fajny poradnik jak odstawić dziecko bezstresowo dla obu stron.
spojrzę, dzięki!
Marzy mi się tandem, ale zobaczymy jak będzie.
W otoczeniu najbliższych i znajomych ogólnie jestem jedyna, co tak "długo" karmi i chce dalej kontynuować. A karmienie dwójki to już dla nich brzmi jak abstrakcja :D
 
Nie wiem czy wytrzymam tyle czasu, do wyjazdu tydzień. Zastanawiam się czy powtórzyć badanie jeszcze przed urlopem. Jest pęcherzyk z całkiem żółtkowym jak na razie 😔 z tego co czytam wasze wypowiedzi lada dzień powinien pojawić się zarodek...

Mi też pozostaje czekać do przyszłego tyg. A tak chciałam już wiedzieć... Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać... jak masz możliwość zrobić badanie za kilka dni to czemu nie, spokojniejsza będziesz na urlopie.
Ja o pierwszej ciąży dowiedziałam się późno 8 TC więc każde badanie było już wiarygodne i tydzień po teście na USG mała już była na tyle duża "że machała do mnie rączka i trzymała transparent : cześć mamo!" Być może tym razem o ciąży dowiaduje się bardzo wcześnie.
 
spojrzę, dzięki!
Marzy mi się tandem, ale zobaczymy jak będzie.
W otoczeniu najbliższych i znajomych ogólnie jestem jedyna, co tak "długo" karmi i chce dalej kontynuować. A karmienie dwójki to już dla nich brzmi jak abstrakcja :D
wspieram mocno😄karmiłam ponad dwa lata i też każdy miał na ten temat coś do powiedzenia 😅dla mnie to była normalka, nie wiem dlaczego ludzie ekscytują się 2latkiem przy piersi a zupełnie nie widzą problemu jak 4latek doi smoka ;) 😉 trzymaj się! Oby nam wszystkim macieżyństwo słodkim mlekiem płynęło z piersi czy z butelki, ważne, że z przyjemnością 😊😁
 
Tak dziś czytam te rozterki i martwi mnie, że ludzie mają taka łatwość w ocenianiu czyjegoś życia i wyborów :/ a przecież to czy karmisz dziecko dwa lata piersią czy od drugiej doby mlekiem modyfikowanym jest Twoim wyborem i może być podyktowane setką powodów… w każdym razie dziewczyny! Zero spiny - nie można się przejmować opiniami innych :) i powodzenia w tworzeniu tandemów :) mi się marzą dzieci w krótkim odstępie czasu… ciekawe tylko co na to wszystko mój M 😝😝
 
Tak dziś czytam te rozterki i martwi mnie, że ludzie mają taka łatwość w ocenianiu czyjegoś życia i wyborów :/ a przecież to czy karmisz dziecko dwa lata piersią czy od drugiej doby mlekiem modyfikowanym jest Twoim wyborem i może być podyktowane setką powodów… w każdym razie dziewczyny! Zero spiny - nie można się przejmować opiniami innych :) i powodzenia w tworzeniu tandemów :) mi się marzą dzieci w krótkim odstępie czasu… ciekawe tylko co na to wszystko mój M 😝😝
u mnie razem chcieliśmy krótki odstęp...teraz mi zamarzyło się trzecie i jest 🥰namawiałam mojego ponad rok 🤣🤣🤣🤣🤣nie pytaj jak 🤣😅🤣powodzenia ! Marzenia spełniają haha
 
Tak dziś czytam te rozterki i martwi mnie, że ludzie mają taka łatwość w ocenianiu czyjegoś życia i wyborów :/ a przecież to czy karmisz dziecko dwa lata piersią czy od drugiej doby mlekiem modyfikowanym jest Twoim wyborem i może być podyktowane setką powodów… w każdym razie dziewczyny! Zero spiny - nie można się przejmować opiniami innych :) i powodzenia w tworzeniu tandemów :) mi się marzą dzieci w krótkim odstępie czasu… ciekawe tylko co na to wszystko mój M 😝😝
Nam się krótki odstęp nie marzył, samo wyszło 😅
 
hej dziewczyny ❤️ U nas bardzo intensywnie, szykujemy się do wakacji 🥹 pierwszy raz z młoda nad morze 🤩 macie jakieś wskazówki? Jak się nie dać zajechać z roczniakiem na plazy? 🤣 do tego jutro wizyta o 18:00. Emocje sięgają zenitu, mam nadzieje ze zobaczę serduszko mojego małego dzidziusia 🥹❤️
 
reklama
spojrzę, dzięki!
Marzy mi się tandem, ale zobaczymy jak będzie.
W otoczeniu najbliższych i znajomych ogólnie jestem jedyna, co tak "długo" karmi i chce dalej kontynuować. A karmienie dwójki to już dla nich brzmi jak abstrakcja :D
Ja byłam jedyna w otoczeniu która karmiła w ogóle. Słyszałam rady typu: po 6 miesiącach to już tylko woda .. i że to dlatego że karmię mała słabo rośnie i nie śpi. Także tego .. ;) jeśli tylko Ci się marzy tandem życzę ci go i trzymam kciuki.
U nas odstawienie trwało 4 miesiące. Ale się udało.
 
Do góry