reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

13 mcy. Mała w nocy prawie cały czas przyssana. Nie wiem czy to przez ciążę, ale mam wrażenie, że karmię noworodzia :D
Moja ma 11 miesięcy. Karmie 3 razy w ciągu dnia, do spania, a nad ranem podłącza się i trzyma aż do 7:30 jak wstajemy haha 😀 a ty zaobserwowałaś zmniejszenie się ilości pokarmu?
 
reklama
Jezu, ja się czułam jak mleczna krowa... Nie znosiłam karmienia piersią. Zaczęłam odciągać laktatorem i podawać jej butelką, ale wtedy pokarm zaczął już w ogóle zanikać.
Na początku też byłam kp/kpi/mm, nienawidziłam karmić. Ale z czasem jak laktacja się ustabilizowała, dziecko nauczyło się ssać to było lepiej. A potem nagle bum, zęby i znów związek love-hate. W sumie nie czułam nigdy „wielkiej miłości” podczas karmienia ani większej więzi 😅 ale im dłużej karmiłam tym gorzej było mi odstawić i dziecko stało się bezbutelkowe, co trochę sprawiało, ze czułam się jak w więzieniu, bo nikt inny nie mógł karmić. Nie każda musi to uwielbiać, chciec karmić. Butelka tez jest spoko 😊
 
Moja ma 11 miesięcy. Karmie 3 razy w ciągu dnia, do spania, a nad ranem podłącza się i trzyma aż do 7:30 jak wstajemy haha 😀 a ty zaobserwowałaś zmniejszenie się ilości pokarmu?
Hm u mnie to trochę skomplikowane, bo mam jednego tzw. „leniwego cyca”. Córka wybrała lewa pierś, z prawej zje tylko na śpiocha. I tak jak z prawej wyciekało podczas karmienia lewą, tak teraz wycieka mniej. Nie wiem jak z lewej, w ciągu dnia ilość i czas karmień ten sam
 
Ja z mojej 4 dzieci karmiłam tylko pierwszą przez około pół roku,reszta na butelce jeśli z tą ciąża będzie w porządku też odrazu butelka. Chcę mieć możliwość wyjścia z domu i jak najszybciej wrócić do pracy,lub wpadać do niej choćby w weekendy,a z dzieckiem na piersi nie będzie to możliwe.
I niestety dla mnie "więź"budowana przez karmienie piersią to MIT
 
Słuchajcie czy macie może dreszcze? Pytanie moze nie typowe ale od wczoraj na zmianę raz.mi gorąco a raz zimno. Teraz np.siedze opatulona kocem bo mi zimno i oczywiście dopadła mnie infekcja pecherza🤦‍♀️przed 15 idę gadać z lekarzem o przyjęcie na usg i odebrać wynik bety i proga. Już ostatni raz robię betę, nie chce się katować przyrostem. Jak to mówi mój mąż co ma być to będzie i tak nic nie zaradzisz jeśli ma się coś stać,a on widząc moje nerwy też się denerwuje i tak koło się zamyka...
 
Mam swój pierwszy wynik bety w tej ciąży 😀 proszę was teraz o poradę: przez bardzo długie cykle nie mam pojecia w którym tygodniu ciąży jestem. Ostatnia miesiączka była 14.04. Test ciazowy robiłam 2.06 i był negatywny. Wiec domyślam się, ze to może być ~6 tydzień. I teraz pytanie- powtarzać bete czy umawiać się od razu do lekarza?
 

Załączniki

  • C360B481-78A2-48B2-A4F2-7CA6AF362BC5.jpeg
    C360B481-78A2-48B2-A4F2-7CA6AF362BC5.jpeg
    143,8 KB · Wyświetleń: 94
Niee, to maleńki. Ja miałam 2x4 cm, wchłonął się sam. Oczywiście obserwuj się, jak będą się nasilać bóle brzucha albo zaczniesz plamić/krwawić to kierunek lekarz. Ale naprawdę, będzie dobrze 😚😚😚
O to spory . Ja w sumie nie wiem ile . 23 idę na usg prywatnie bo chce na prezent na dzień ojca ale nie wiem czy moj zasłużył na taki prezent 😅 to dokładnie zapytam
 
Mam swój pierwszy wynik bety w tej ciąży 😀 proszę was teraz o poradę: przez bardzo długie cykle nie mam pojecia w którym tygodniu ciąży jestem. Ostatnia miesiączka była 14.04. Test ciazowy robiłam 2.06 i był negatywny. Wiec domyślam się, ze to może być ~6 tydzień. I teraz pytanie- powtarzać bete czy umawiać się od razu do lekarza?
Jak dla mnie 5-6 tydzień. Powtórz sobie za 48h, żebyś miała ogląd czy wszystko ok, dla lekarza te wyniki tez się przydadzą. A potem na usg 😊
Takie coś znalazłam na necie, nie wiem czy to prawda, np. w moim labie normy są zupełnie inne :p
 

Załączniki

  • B452B607-4326-4D01-974E-84F2E369936C.png
    B452B607-4326-4D01-974E-84F2E369936C.png
    227,1 KB · Wyświetleń: 51
reklama
Do góry