reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Tak, dla mnie tez dobra położna była niezwykle ważna, przy takim maluszku ma się tyle pytań, wątpliwości i obaw. Dopiero po tej pierwszej wizycie poczułam się ok, wytłumaczyła dużo, pokazała, zbadała dziecko, zwróciła uwagę co skonsultować z lekarzem, sprawdziła jak się goje po nacięciu, pokazała jak przystawiać, nawet z formalnościami poporodowymi pomogła i załatwiła ekspresową wizytę na przycięcie wędzidełka, za co jestem jej bardzo wdzięczna, bo wszędzie musieliśmy czekać i myślałam, ze nie dam rady z karmieniem, bo tak mnie bolało.
Mi też wizyta położnej się bardzo przydała, sprawdziła jak się pępek goi, pomogła w kwestii karmienia piersią oraz odpowiedziała na kilka nurtujących pytań także jak najbardziej na plus. A bałaganem nie ma co się przejmować, nalewno już w niejednych warunkach była.
 
reklama
Ja pytałam. Właśnie już któraś osoba z kolei mowi ze takie małe dzieci wbrew pozorom często trzeba przebierać. Więc to nie takie ze kupi się parę sztuk 56 bo to i trzeba przebierać i prac i suszyć a to trochę jednak też trwać będzie. A Potem dokupować na biegu tez nie jest fajne.


Moja teściowa właśnie radziła żeby mało tych 56 kupowac🤷‍♀️a moja mama właśnie mówiła że trzeba dość sporo
To mi sie trafił jakiś inny egzemplarz- chyba mi się nie zdarzyło przebierać go kilka razy dziennie. Wogole był malo wymagający (teraz sobie odbija), więc drugie pewnie będzie przeciwieństwem 😄
 
To mi sie trafił jakiś inny egzemplarz- chyba mi się nie zdarzyło przebierać go kilka razy dziennie. Wogole był malo wymagający (teraz sobie odbija), więc drugie pewnie będzie przeciwieństwem 😄
No dzieci są różne 🤷‍♀️ ja słyszałam właśnie ze często trzeba bo to albo się przesika albo kupa gdzieś ucieknie albo po prostu mu się uleje i już w takim mokrym nie poleży bo jak.
 
Ja pytałam. Właśnie już któraś osoba z kolei mowi ze takie małe dzieci wbrew pozorom często trzeba przebierać. Więc to nie takie ze kupi się parę sztuk 56 bo to i trzeba przebierać i prac i suszyć a to trochę jednak też trwać będzie. A Potem dokupować na biegu tez nie jest fajne.


Moja teściowa właśnie radziła żeby mało tych 56 kupowac🤷‍♀️a moja mama właśnie mówiła że trzeba dość sporo
Ja jestem za tym, ze lepiej mieć więcej i rzadziej prac nic 10 sztuk bodziakow i nastawiać pranie dwa razy dziennie 🥸
 
No dzieci są różne 🤷‍♀️ ja słyszałam właśnie ze często trzeba bo to albo się przesika albo kupa gdzieś ucieknie albo po prostu mu się uleje i już w takim mokrym nie poleży bo jak.
Moj syn ulewal mega fontannami, nie mial refluksu, po prostu tak ulewal. Ja ponoć też tak miałam. I codziennie pralka, bo nie dość, że on mlekiem, to i ja i wszystko dookoła oblane. A umówmy się - nadtrawione mleko czy jak kto woli mleko z kwasem solnym daje malo przyjemny zapach. Córka nic nie ulewala, bardzo rzadko, gdy po prostu już w brzuszku się nie zmieściło. Także syna przebieralam przez pierwszy miesiąc 5-6 razy dziennie, córkę 2-3.
 
Ja jestem za tym, ze lepiej mieć więcej i rzadziej prac nic 10 sztuk bodziakow i nastawiać pranie dwa razy dziennie 🥸
Ja tak samo. A przecież to też musi być czas żeby zrobić to pranie wysuszyć to. To czasu schodzi a jednak ciuszki trzeba mieć na bieżąco czyste do użycia 😁 a żadna się krzywda nie stanie jak będzie więcej ciuszków 🤷‍♀️ wiecej miejsca jedynie zajmą
 
Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
 
Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
Ja tez dałabym sobie na początku rękę uciąć ze takiego bobasa to się nie przebiera ale właśnie też się zaskoczyłam 🤣🤣 także 🤣


O pieluszkach sama chętnie się dowiem. Ja tylko wiem o tetrowych jakie są resztę nie miałam styczności.
 
Ja mam dzisiaj 11+2 i mdłości wróciły mi z podwojoną siłą, a już miałam jakieś 3 dni spokoju, przynajmniej miałam apetyt. Wczoraj na śniadanie i na kolację wmuszony arbuz a na obiad kupne kopytka z bułką tartą, nie mam nawet siły żeby coś ugotować. A na dodatek boli mnie gardło i czuje jakbym miała gorączkę a mam ok 37,1... Męża też zaczelo rozkładać, mam nadzieje ze to nie covid...
U mnie dopiero od jakiegoś tygodnia pojawily się mdłości i niestety również wymioty. Plus pogoda też nie ułatwia bo ledwo daje radę i staram się nie wychodzić z domu. Takie pocieszenie że to też zależy od dnia i na szczęście nie męczy mnie codziennie.
 
reklama
Zbieram liste osob na watek zamkniety:
Smolna
Guardianangel
MagdALenAx94

мą∂яα ιиα¢zєנ :)

iza:)
natiii89
Pixi23
mary.m
LenkaW86
domini82
Paulina9303
lulilaj90
Moni91
Ania0
Katania
Logina
nd.natalia91
MoniqeOO
grope_
Julka92
Tuska2021
roxxi
Chudzinka
Msszczotka
Magsie
 
Do góry