reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
ja tam używałam tetrowych, miałam takie mniejsze i duże. Mniejsze to pod główkę jak śpi, czy w wózku, bo może mu się właśnie odbić mleczkiem i koniecznie pielucha obok jak karmisz, bo mleko tryska leci po wszystkim. Duże tetry przydały mi się do zawijania dzidzi, do oslaniania przed słońcem, do przykrywania. Muślinowe są takie cieńsze i bardziej śląskie z tego co kojarzę. Ja tam wolałam w tetry, te duże miałam typowo białe a mniejsze w różne wzorki, dzięki tym wzorkom rozpoznawałam, która do czego 🤣
 
reklama
Ktoś pytał wcześniej o ilość ubranek - polecam mieć dużo ciuszków na 56, zwłaszcza przy chłopcu. Dwa/trzy razy w pierwszych tygodniach to przebierałam się ja. Mój syn zasikiwał dziennie czasem 5 bodziaków. I było tak już w szpitalu. Mimo, że wzięłam dużo ubranek, to wracaliśmy do domu w szpitalnych 😃 Takie małe bobo ciągle robi siku i kupy no i dzieją się różne rzeczy, również w nocy. Tak że nie żałujcie ciuszków, najwyżej potem sprzedacie. Dla mnie to kupowanie malutkich ubranek było pięknym czasem 🥰
O tak, młody obsikiwał wszystko, zwłaszcza jak ściągałam mu pampersa do przebrania to zaraz lał po wszystkim w koło, na ściany, na mnie 😅 od razu przykrywałam go jakąś tetrą i tych pieluch później tez było mnóstwo do prania
 
Ja mam dzisiaj 11+2 i mdłości wróciły mi z podwojoną siłą, a już miałam jakieś 3 dni spokoju, przynajmniej miałam apetyt. Wczoraj na śniadanie i na kolację wmuszony arbuz a na obiad kupne kopytka z bułką tartą, nie mam nawet siły żeby coś ugotować. A na dodatek boli mnie gardło i czuje jakbym miała gorączkę a mam ok 37,1... Męża też zaczelo rozkładać, mam nadzieje ze to nie covid...
Zrobcie sobie test
 
Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
Ja na przewijak do tej pory kupuje podkłady higieniczne. Niby są jednorazowe, ale wymieniam, kiedy zwyczajnie się zużyją lub zrobią brudne. Corka na początku jak była malutka często robiła siku sekundę po zdjęciu pampersa wiec te podkłady nas ratowały bo wyrzucałam je po prostu do śmieci nie dokładając sobie prania w postaci pieluch. A jeśli chodzi o pieluszki to szczerze dla mnie nie różnią się niczym. Tetrowe chyba najlepsze, ale warto zainwestować w taka lepsza tetrę, nie z pepco 🤡
 
Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
Pieluszkę możesz położyć na przewijaku (choć ja używałam głównie podkładów), możesz położyć w wózku pod główką jak dziecko ulewa, możesz przykryć je w ciepły dzień zamiast kocyka (trzeba pilnować, żeby się nie nakryło), położyć sobie na ramieniu jak nosisz do odbicia, zabrać ze sobą do lekarza (noworodki kładzie się na pieluszce przyniesionej z domu), zabrać na wizytę do fizjoterapeuty, itd. Tylko w każdym z tych przypadków polecam jednak pieluszki bawełniane/bambusowe/muślinowe zamiast tetrowych, bo tetrowe są jednak dość szorstkie w dotyku. Bawełnianych używałam do wycierania buźki, a bambus/muślin bardziej do przykrywania dziecka latem.
 
Ja na przewijak do tej pory kupuje podkłady higieniczne. Niby są jednorazowe, ale wymieniam, kiedy zwyczajnie się zużyją lub zrobią brudne. Corka na początku jak była malutka często robiła siku sekundę po zdjęciu pampersa wiec te podkłady nas ratowały bo wyrzucałam je po prostu do śmieci nie dokładając sobie prania w postaci pieluch. A jeśli chodzi o pieluszki to szczerze dla mnie nie różnią się niczym. Tetrowe chyba najlepsze, ale warto zainwestować w taka lepsza tetrę, nie z pepco 🤡
Ja tez uzywam podkladow higienicznych. Duze ulatwienie jak nasiusiala to wyrzucalam i tyle.
 
Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
Tetrowe pod glówke w wózku i łóżeczku, do wycierania buźki i ja kladlam jeszcze na spód wanienki do kąpieli, żeby dziecko się nie ślizgało i miało przyjemniej. Flanelowe kładlam na przewijak i tu byla duża rotacja, bo często puszczał fontannę jak tylko rozpięłam pieluszkę. Bambusowych nie mialam, ale taki cieniutki kocyk bambusowy super mi się sprawdził. W lato dawał przyjemny chłodek a jak było zimno to ogrzewal. W muślinową - bardzo mila w dotyku - zawiniety byl w szpitalu, ale tylko tam, bo ja go w domu ciasno nie owijalam.
 
Ale mi sprzedałyście wiadomość z tym przebieraniem dzieci.... :D Założyłam, że jak rano się ubierze malucha, to do wieczora do kąpieli bedzie w tym samym, a pozniej zmiana na śpiochy i tyle :D o ja naiwna :D

A powiedzcie mi - czym się różnia pieluszki muślinowe i bambusowe od tetrowych? Jakiej wielkości kupić najlepiej, które Wam się sprawdzały do czego?
Ja kojarzę tylko, że kładzie się na przewijaku, daje do spania żeby sie mogło przytulić i ewentualnie do wytarcia paszczulki jak się urzyga :D
Muślin to taka mieciutka tetra w skrócie. Faktura podobna, tylko bardziej przyjemna dla skóry. Bambus najdelikatniejszy jest. Mam dużo muślinowych, bo bambusowe drogie. W tk maxx można kupić fajne zestawy muślinowych w db cenie. Tetrowe miałam z 4 sztuki, jednak nie używałam, bo w porównaniu do tych innych byly twarde. Ogólnie można dziecko przykryć pieluchą, owinąć, położyć na niej, osłonić od wiatru czy słońca wózek. Używałam też jako prześcieradła, gdy zabrakło i gdy karmiłam i z drugiej piersi był potok. Także wiele zastosowań i polecam dużą ilość, żeby od razu wrzucić do pralki i wziąć czystą.
 
Ja tetrowe uzywalam głównie przy karmieniu i odbijaniu, bambusowe to jako kocyki jak było ciepło, a muslinowe mam 3 i w sumie chyba nigdy ich nie użyłam 🤷‍♀️

Najbardziej głodna byłam w szpitalu po porodzie, te kolacje o 16 to było jakieś nieporozumienie 😄 miałam jakieś batony na szczęście, ale tym razem wzięłabym więcej jedzenia do walizki 😄
O tak, ja miałam w walizce różne rzeczy do jedzenia i to mnie uratowało, bo byłam ciągle głodna, a tu o 16 kanapka z pasztetem i do 7 czekaj na następną 🤦‍♀️
 
reklama
@Zawik ok nie muszę być tu, na fcb przyjęły mnie dziewczyny 🥰 ja jestem z takich osób, gdzie telefon leży na regale i nie siedzę non stop na socjal mediach i nie wypowiadam się, więc pewnie od razu byście mnie wyrzuciły 😅

Nawet w gościach- mój mąż gaduła , a ja słuchacz, obserwator i analizuje wszystko 🤣 taka natura , trudno , przeżyje 😅
 
Do góry