reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Czy wasi ginekolodzy( na NFZ) dali Wam odrazu na wizycie stwierdzającej ciążę skierowania na podstawowe badania z krwi dla 1 trymestru ciąży? Wybieram się w tym tygodniu na NFZ, bo w piątek byłam prywatnie i nie wiem czego się spodziewać. 🤨
Ja mieszkam w Niemczech. I tutaj idąc do lekarza nawet na ubezpieczenie są badanie które są płatne. A są które są za darmo 🤷‍♀️ dostałam wykaz płatnych, wzielam wszystkie wiadomo bo to lepiej więcej niż mniej.
 
reklama
Dzień dobry:) czytam Was od samego początku, gratuluję wszystkim mamuśka 🥰

Krótko o mnie:
Rok temu 10.06 zemdlałam pod domem i tydzień później poronienie w 8tc krwiak i zdiagnozowana niedoczynność tarczycy, miałam długie cykle nieregularne. Lekarz na prywatnie , L4 od początku, cały czas spałam, dużo wizyt, dużo badań , dużo kasy 🙈


W tym roku 10.06 test pozytywny w 28dc, cały rok obstawiona witaminami, tabletkami i się udało🥰

Po teście pozytywnym stwierdziłam, że ta ciąża będzie inna, nie robiłam bhcg, progesteronu nic , cierpliwie czekałam na wizytę NFZ w 8tc😁jak to wytrzymałam nie wiem 🙈

Więc dziś już po wizycie, wg om 7tc+2 , wg usg również , termin na 14.02, jest ❤️
Gratuluje.
U mnie podobnie. Tylko test i 8+3 wizyta serduszkowa .
Od 6 tygodnia na l4 jestem.
 
Ja swoją wizyte mam dopiero 11.07 na 16:30. To będzie dla mnie ważna wizyta. Bo poprzednia ciąża obumarla w 8tc a właśnie teraz jestem w 8 tygodniu.
 
Gratuluje.
U mnie podobnie. Tylko test i 8+3 wizyta serduszkowa .
Od 6 tygodnia na l4 jestem.
Ja planuję do końca sierpnia pracować, bo teraz okres urlopowy i muszę zastąpić kilka osób 🙈 we wrześniu już L4, bo jak wrócą dzieci do szkoły i zaczną się zimne poranki to na pewno będą infekcje, a tego się boje. Jestem bez szczepionki na covid - świadomie. Dwa lata nic nie złapałam.

Niestety rok temu w czerwcu jak leżałam w szpitalu w ogromny upał i miałam łyżeczkowanie to mnie źle traktowali, byłam najgorsza tak jakby trędowata, mimo testu negatywnego 😥 tylko jedna pielęgniarka przyszła się spytać jak się czuje, czy boli. Lekarze każdy mi kazania prawił na temat covid, co mnie jeszcze bardziej dobijało, bo byłam tam z innego powodu 😥

Więc teraz nastawiam się, że do szpitala pojadę najwcześniej na poród😁
 
Ja planuję do końca sierpnia pracować, bo teraz okres urlopowy i muszę zastąpić kilka osób 🙈 we wrześniu już L4, bo jak wrócą dzieci do szkoły i zaczną się zimne poranki to na pewno będą infekcje, a tego się boje. Jestem bez szczepionki na covid - świadomie. Dwa lata nic nie złapałam.

Niestety rok temu w czerwcu jak leżałam w szpitalu w ogromny upał i miałam łyżeczkowanie to mnie źle traktowali, byłam najgorsza tak jakby trędowata, mimo testu negatywnego 😥 tylko jedna pielęgniarka przyszła się spytać jak się czuje, czy boli. Lekarze każdy mi kazania prawił na temat covid, co mnie jeszcze bardziej dobijało, bo byłam tam z innego powodu 😥

Więc teraz nastawiam się, że do szpitala pojadę najwcześniej na poród😁
Wlasnie ja się zaszczepiłam krótko przed zajściem w pierwsza ciążę lub nawet jak już byłam a nie wiedziałam i czasem myślę że to właśnie przez tą szczepionkę moja ciąża nie przetrwała 🤷‍♀️ najgorsze ze tutaj w Niemczech bardzo naciskają na szczepienia. Tydzień temu będąc na pogotowiu musieliśmy najpierw zrobić test żeby nas wpuścili 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
reklama
Ja swoją wizyte mam dopiero 11.07 na 16:30. To będzie dla mnie ważna wizyta. Bo poprzednia ciąża obumarla w 8tc a właśnie teraz jestem w 8 tygodniu.
Wiem co przechodzisz, ja właśnie jestem w 7+2 i jest po wizycie ok , a rok temu w 8 tc też ciaza obumarła, grunt to pozytywne myślenie i zero stresu , zająć czymś głowę, dlatego chcę chodzic do pracy, żeby nie myśleć.

Chociaz to tak silniejsze, bo w piątek nie wytrzymałam i się popłakałam w pracy, bo za dużo myślałam 🙈
 
Do góry