reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Mam pytanie do dziewczyn które już mają dzieci. Od którego miesiąca robiłyście wyprawkę? Oczywiście wiem że teraz to jeszcze dużo za szybko. Tam jakiś pojedynczy ciuszek ok. Ja mam plan na jesień zacząć coś ogarniać tak już bardziej. A teściowa Oczywiście musiała wtrącić swoje 3 grosze i mówi że najwcześniej to w 7 miesiącu najlepiej kupować. Jak to u Was było? I jak zamierzacie właśnie zacząć?
Ja już zacznę w listopadzie robić zakupy. W siódmym miesiącu to już torba spakowana czeka, a nie robienie wyprawki 😁😁😁
 
reklama
Dziewczyny ja wczoraj miałam wizytę! Mamy serduszko i 1,33 cm człowieka ❤️
Mój lekarz nie słuchał serca tylko stwierdził ze bije. A jak u Was ?
Super <3 właśnie o Tobie myślałam dziś rano i byłam ciekawa jak tam :)
U mnie nie słuchał ani nie liczył ile razy bije, w karte ciąży wpisał tylko 100+ i upewniał się czy ja na pewno widzę że bije. Widziałam i powiem Wam że się ucieszyłam i aż mnie w gardle ścisneło :p ale tylko na chwilę, nie żebym taki mazgaj była 😅
u mojego w rodzinie teściowa i jej bratowa mają synów Wojtków, podobało im się i oboe tak dały. Nikomu to nie przeszkadza :) 😀 a spotykamy się często, bo to bliska rodziną. Ja miałam też wybrane już wcześniej imiona i wiecie, co ...z synem wytrwałam, ale córce zmieniłam imię już na łóżku pogodowym 🤣nagle mnie naszło...I wszyscy po porodzie mowia, jest już nasza Madzia a ja do nich, że to Jagoda 🤣🤣- oczywiście był komentarz, że Jagoda ??? Ale mnie to nie obeszło...mi i mężowi się podoba. Teraz mamy naszą czarną Jagódke- zmiana była spowodowana mi tym, że położna powiedziała widzę już , główkę z czarnymi włoskami😆
My wczoraj jak rozmawialiśmy z mężem o wielkości malucha, to własnie porównaliśmy do jagody i mówię "ale ładne imię dla dziewczynki" :) Mężowi też się spodobało, tylko że... mamy również 'spożywcze' nazwisko i nie wiem czy nie zrobilibyśmy dziecku krzywdy jakby miało i imię "do jedzenia" i nazwisko :/
Dziewczyny, macie może takie nagłe napady głodu? Jadłyście np. 20 minut temu, a nagle znów was łapie taki mocny głód, że aż wam słabo i niedobrze?
Jestem na etapie, kiedy nie wiem, czy jeść czy wymiotować 🤦🏼‍♀️
Tak... jestem głodna, ale nie wiem czy jeść bo się boję, że od razu zwymiotuję. Katastrofa...
 
Mam pytanie do dziewczyn które już mają dzieci. Od którego miesiąca robiłyście wyprawkę? Oczywiście wiem że teraz to jeszcze dużo za szybko. Tam jakiś pojedynczy ciuszek ok. Ja mam plan na jesień zacząć coś ogarniać tak już bardziej. A teściowa Oczywiście musiała wtrącić swoje 3 grosze i mówi że najwcześniej to w 7 miesiącu najlepiej kupować. Jak to u Was było? I jak zamierzacie właśnie zacząć?
Natknełam sie na taki temat na fejsie pod jakims artykułem i zamarłam czytajac odpowiedzi :p 3/4 lasek zaczeła wszystko kupować w pierwszym trymestrze, niektore nawet od 6 tygodnia :o
Ja nie będę się z tym spieszyć, trzeci trymestr bedzie okej. A swoją torbę do szpitala to już spakowałam w 5 tyg przed pierwszym USG, tak mnie wystraszył zanik objawów i możliwość kolejnej pozamacicznej że spanikowałam. Na szczęscie się nie przydała ;)
 
Jest ponad centymetr człowieczka z bijącym sercem ❤️🥰 🥹🥹 7+3, termin na 12.02 czyli wszystko dokładnie tak, jak sobie wyliczyłam sama na początku z owulacji ;) z ostatnia miesiączka mam tygodniowy rozjazd, ale mam cykle 33 i więcej i wiedziałam że standardowe liczenie nie ma sensu w moim przypadku ;)
Sorki za paluch na zdjęciu ale robiłam na szybko dla męża :p wiecie, trzeba było dokładnie pokazać 😅
Mąż przeszczęśliwy, siedział jak na szpilkach te dwa tygodnie, bo bał się czy maluch sie pojawi.
Kolejna wizyta za 4tyg 🤯 dobrze że mam pakiet w Medicover, polecę jeszcze raz w międzyczasie 😅

Supe! Gratulacje!
Twojmaly człowieczek przypomina mojego małego człowieczka 😁
 
Dziewczyny, czy któraś z Was była równo w 6 tygodniu na usg i było widać fasolę z serduszkiem? W poniedziałek mam wizytę kolejna. Już mnie stres bierze 😕
Ja byłam w 5+5 i nie było zarodka tydzień później w 6+6 było serduszko :) wszystko tu zależy od nie tylko tygodnia a od dnia. W 6+1 może nie być serduszka a w 6+3 już tak. Spokojnie ❤❤❤
 
Mam pytanie do dziewczyn które już mają dzieci. Od którego miesiąca robiłyście wyprawkę? Oczywiście wiem że teraz to jeszcze dużo za szybko. Tam jakiś pojedynczy ciuszek ok. Ja mam plan na jesień zacząć coś ogarniać tak już bardziej. A teściowa Oczywiście musiała wtrącić swoje 3 grosze i mówi że najwcześniej to w 7 miesiącu najlepiej kupować. Jak to u Was było? I jak zamierzacie właśnie zacząć?
Ja koło szóstego miesiąca. Komplet pierwszych bodziaków to koło 20tc, jak już znałam płeć. Potem resztę ;)
 
Dziewczyny, macie może takie nagłe napady głodu? Jadłyście np. 20 minut temu, a nagle znów was łapie taki mocny głód, że aż wam słabo i niedobrze?
Jestem na etapie, kiedy nie wiem, czy jeść czy wymiotować 🤦🏼‍♀️
Ja tak mam. Nie jadłam prawie nic, a teraz mam napady, że zjadłabym lodówkę 🤣 zajadam wtedy owoce, żeby nie utyć, ale to chyba nie przejdzie na dłuższą metę
 
Natknełam sie na taki temat na fejsie pod jakims artykułem i zamarłam czytajac odpowiedzi :p 3/4 lasek zaczeła wszystko kupować w pierwszym trymestrze, niektore nawet od 6 tygodnia :o
Ja nie będę się z tym spieszyć, trzeci trymestr bedzie okej. A swoją torbę do szpitala to już spakowałam w 5 tyg przed pierwszym USG, tak mnie wystraszył zanik objawów i możliwość kolejnej pozamacicznej że spanikowałam. Na szczęscie się nie przydała ;)
Mam kuzynkę. Która rodzi we wrześniu. Ona już dawno ma wszystko gotowe. Jeszcze wiosny nie było a już zaczęła kupować. A jak już poznała płeć to wgl i na teraz ma już wszystko gotowe 😅 No dla mnie I trymestr to jest za szybko tak czy siak. Ale już od drugiego można powoli cos kupować. W zabobony nie wierzę. Koleżanka 2 dni przed terminem urodziła martwe dziecko. Więc to jest w każdej chwili możliwe. Znowu inna koleżanka nagle urodziła w 6 miesiącu ale z dzieckiem wszystko wporzadku. Tylko wiadomo inkubator. Także myślę że na to nie ma jedynego dobrego czasu. Każdy robi jak uwaza🤷‍♀️
 
reklama
Do góry