reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
Hmm.... znalazłam coś takiego:
Urlop macierzyński. Ochrona przed zwolnieniem dotyczy także urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego - pracownicy można wypowiedzieć umowę tylko w przypadku ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych czy likwidacji lub upadłości zakładu.

Jednak pracownicy wracającej po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim nie przysługuje już szczególna ochrona stosunku pracy. Pracodawca może więc zwolnić taką pracownicę, ale jego zachowanie nie może mieć charakteru dyskryminacji kobiet powracających do pracy po urlopie macierzyńskimhttp://serwisy.gazetaprawna.pl/prac...ne-wypowiedzenie-umowy-o-prace-odwolanie.html
Pracodawca nie ma natomiast prawa rozstać się z pracownicą, gdy jest ona ona uprawniona do urlopu wychowawczego i zdecyduje się na obniżenie wymiaru czasu pracy, maksymalnie o połowę pełnego wymiaru. Zakaz zwalniania obowiązuje jednak nie dłużej niż przez łączny okres 12 miesięcy.
Z jakiej to strony wzięłaś? Mogłabyś mi podesłać link? Wyślę to tej koleżance na macierzyńskim :) siedzialysmy przed naszymi ciazami biurko w biurko i nie chce, żeby ją zwalniali ;)
 
Odnośnie rezygnacji z wychowawczego:
1. Możesz powiadomić pisemnie pracodawcę o rezygnacji z urlopu wychowawczego na 30 dni przed powrotem do pracy - a w dniu powrotu możesz przynieś L4
2. Za zgodą pracodawcy możesz zrezygnować z url.wych. z dnia na dzień (ale radzę rownież stworzyć jakieś pismo) i również w dniu powrotu przynieś L4 :-)
Dziękuję ślicznie za pomoc :)
 
Ja przy poprzednim dziecku tez tutaj siedziałam i w 14 osob przenioslysmy sie na fb zamknięta grupe i dalej trzymamy razem. 1.5 roku juz dzieciaki mają. Gadamy o wszystkim a kilka dziewczyn poznalo sie w realu:)

I tak samo my, październikowe z 2016r., poznałyśmy się na forum mjakmama24 i stworzyłyśmy sobie osobne forum zamknięte, Facebook doszedł po czasie, miałyśmy rok temu pierwszy zlot i w sierpniu będzie drugi :)

Fajnie jak też byśmy taką społeczność stworzyły.

Widziałam na fb, że już z 5 grup lutówek powstało, za dużo, bo człowiek się potem gubi gdzie się ma dopisać.
Zostaje mam rozwiąznie - stworzyć za jakiś czas swoją grupę i tylko osoby z tego forum wpuszczać lub się dopisać do jakiejś gotowej grupy.

Ale się dzisiaj narobiliśmy z mężem pierogów i dodatkowo potem nasprzątaliśmy. Leżę teraz z obolałym kręgosłupem.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny,
beta z środy 20.06 - 201,
beta z dzisiaj 23.06 - 639,2
Co mówicie jest ok? Dodam, ze robiłam betę w innym laboratorium niż wcześniej, to pewnie zbytnio nie można porównywać ?
 
I tak samo my, październikowe z 2016r., poznałyśmy się na forum mjakmama24 i stworzyłyśmy sobie osobne forum zamknięte, Facebook doszedł po czasie, miałyśmy rok temu pierwszy zlot i w sierpniu będzie drugi :)

Fajnie jak też byśmy taką społeczność stworzyły.

Widziałam na fb, że już z 5 grup lutówek powstało, za dużo, bo człowiek się potem gubi gdzie się ma dopisać.
Zostaje mam rozwiąznie - stworzyć za jakiś czas swoją grupę i tylko osoby z tego forum wpuszczać lub się dopisać do jakiejś gotowej grupy.

Ale się dzisiaj narobiliśmy z mężem pierogów i dodatkowo potem nasprzątaliśmy. Leżę teraz z obolałym kręgosłupem.
Zjadłabym pierogów [emoji3] odpoczywajcie sobie zasłużyliście [emoji14]
Dziewczyny,
beta z środy 20.06 - 201,
beta z dzisiaj 23.06 - 639,2
Co mówicie jest ok? Dodam, ze robiłam betę w innym laboratorium niż wcześniej, to pewnie zbytnio nie można porównywać ?
Według kalkulatorów jest jak najbardziej ok
Screenshot_2018-06-23-17-54-07.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-06-23-17-54-07.jpeg
    Screenshot_2018-06-23-17-54-07.jpeg
    68,1 KB · Wyświetleń: 270
reklama
Ja przy poprzednim dziecku tez tutaj siedziałam i w 14 osob przenioslysmy sie na fb zamknięta grupe i dalej trzymamy razem. 1.5 roku juz dzieciaki mają. Gadamy o wszystkim a kilka dziewczyn poznalo sie w realu:)
właśnie to miałam na myśli..Kurcze, trzeba rozmawiać na różne tematy i o wszytskim. Np. teraz to, że pisałyśmy o czym innym, życiorysów tam nie odnajduje to dziewczyny może skorzystają z wiedzy Justyny i komuś to się w życiu przyda. Nikt nie jest alfą i omegą i warto się dzielić i wiedzą i doświadczeniami. Poza tym tak jak pisałam, do dziś mam bliską koleżankę i znajomych w realu właśnie z forum :)

Dziewczyny,
beta z środy 20.06 - 201,
beta z dzisiaj 23.06 - 639,2
Co mówicie jest ok? Dodam, ze robiłam betę w innym laboratorium niż wcześniej, to pewnie zbytnio nie można porównywać ?
ale jest ładny przyrost :) :) mam nadzieję, że już mniej się stresujesz i że masz swojego mężczyznę obok :) mój dziś wybył, ale na szczęście wraca w nocy :)

Z jakiej to strony wzięłaś? Mogłabyś mi podesłać link? Wyślę to tej koleżance na macierzyńskim :) siedzialysmy przed naszymi ciazami biurko w biurko i nie chce, żeby ją zwalniali ;)
Link do: Urlopy rodzicielskie: Kiedy można zwolnić pracownika mimo ochrony

a to przepisy kodksu pracy co do wychowawczego:
linki do całego kodeksu pracy ale zerknij sobie na artykuł 186 w całości :) poniżej najwazniejsze
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19740240141/U/D19740141Lj.pdf
Link do: Kodeks pracy - KP
Art.
186.4
Pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, na stanowisku równorzędnym z
zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem.
Art. 186.7. Obniżenie wymiaru czasu pracy na wniosek pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego
§ 1.Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy pisemny wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.
§ 2.Wniosek, o którym mowa w § 1, składa się na 21 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy. Do wniosku dołącza się dokumenty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 1868a rozporządzenie w sprawie wniosków o udzielenie urlopów: macierzyńskiego, na warunkach urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Jeżeli wniosek został złożony bez zachowania terminu, pracodawca obniża wymiar czasu pracy nie później niż z upływem 21 dni od dnia złożenia wniosku.
Art. 1868. Ochrona przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego
§ 1.Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o:
1) udzielenie urlopu wychowawczego – do dnia zakończenia tego urlopu;
2) obniżenie wymiaru czasu pracy – do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.
§ 2. W przypadkach, o których mowa w § 1, rozwiązanie przez pracodawcę umowy jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
§ 3. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku, o którym mowa w § 1, wcześniej niż 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu wychowawczego albo obniżonego wymiaru czasu pracy, zakaz, o którym mowa w § 1, zaczyna obowiązywać na 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu albo obniżonego wymiaru czasu pracy.
§ 4. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku, o którym mowa w § 1, po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej czynności.
 
Do góry