reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Właśnie po macierzyńskim można zwolnić. Kiedyś był taki przepis, że przez 3 miesiące po macierzyńskim nie można było zwalniać, ale to się zmieniło. Ta dziewczyna, która jest na macierzyńskim oficjalnej informacji nie dostała. Szef przy całym zespole powiedział, że ja zwolni, ale nie użył jej imienia i nazwiska, bo cwaniak wie co robi. Te dziewczyny są zwolnione właściwie bez powodu. Wymyślono jakieś bzdury, żeby je zwolnić... Zatrudnili u nas za dużo osób jak byłyśmy w 4 na macierzyńskim i chcą się pozbyć nadmiaru osób. Przykre to wszystko, bo ja mogłam być na ich miejscu i nie wiem co spotka mnie po powrocie z kolejnego macierzyńskiego. Ogólnie firma jest bardzo fajna. Bardzo lubię swoją pracę. Jest 2 km od mojego domu, więc rzut beretem i naprawdę wolałabym tam zostać. Też planuje pracować do końca roku jak się uda :)
 
reklama
Właśnie po macierzyńskim można zwolnić. Kiedyś był taki przepis, że przez 3 miesiące po macierzyńskim nie można było zwalniać, ale to się zmieniło. Ta dziewczyna, która jest na macierzyńskim oficjalnej informacji nie dostała. Szef przy całym zespole powiedział, że ja zwolni, ale nie użył jej imienia i nazwiska, bo cwaniak wie co robi. Te dziewczyny są zwolnione właściwie bez powodu. Wymyślono jakieś bzdury, żeby je zwolnić... Zatrudnili u nas za dużo osób jak byłyśmy w 4 na macierzyńskim i chcą się pozbyć nadmiaru osób. Przykre to wszystko, bo ja mogłam być na ich miejscu i nie wiem co spotka mnie po powrocie z kolejnego macierzyńskiego. Ogólnie firma jest bardzo fajna. Bardzo lubię swoją pracę. Jest 2 km od mojego domu, więc rzut beretem i naprawdę wolałabym tam zostać. Też planuje pracować do końca roku jak się uda :)
Po macierzyńskim można zwolnić ale można tego uniknąć. Przed powrotem do pracy po macierzyńskim (nie pamietam czy to na ile tyg przed) można wystąpić do pracodawcy z wnioskiem że zmiejszenie wymiar czasu pracy np z pełnego na 7/8 i przez 12 mc pracodawca nie ma prawa takiej kobiety zwolnić. Także pamiętajcie o tym bo pracodawca jak jest frajerem to Wam takiego rozwiązania nie podpowie :-)
 
Właśnie po macierzyńskim można zwolnić. Kiedyś był taki przepis, że przez 3 miesiące po macierzyńskim nie można było zwalniać, ale to się zmieniło. Ta dziewczyna, która jest na macierzyńskim oficjalnej informacji nie dostała. Szef przy całym zespole powiedział, że ja zwolni, ale nie użył jej imienia i nazwiska, bo cwaniak wie co robi. Te dziewczyny są zwolnione właściwie bez powodu. Wymyślono jakieś bzdury, żeby je zwolnić... Zatrudnili u nas za dużo osób jak byłyśmy w 4 na macierzyńskim i chcą się pozbyć nadmiaru osób. Przykre to wszystko, bo ja mogłam być na ich miejscu i nie wiem co spotka mnie po powrocie z kolejnego macierzyńskiego. Ogólnie firma jest bardzo fajna. Bardzo lubię swoją pracę. Jest 2 km od mojego domu, więc rzut beretem i naprawdę wolałabym tam zostać. Też planuje pracować do końca roku jak się uda :)
Hmm.... znalazłam coś takiego:
Urlop macierzyński. Ochrona przed zwolnieniem dotyczy także urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego - pracownicy można wypowiedzieć umowę tylko w przypadku ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych czy likwidacji lub upadłości zakładu.

Jednak pracownicy wracającej po urlopie macierzyńskim i rodzicielskim nie przysługuje już szczególna ochrona stosunku pracy. Pracodawca może więc zwolnić taką pracownicę, ale jego zachowanie nie może mieć charakteru dyskryminacji kobiet powracających do pracy po urlopie macierzyńskimhttp://serwisy.gazetaprawna.pl/prac...ne-wypowiedzenie-umowy-o-prace-odwolanie.html
Pracodawca nie ma natomiast prawa rozstać się z pracownicą, gdy jest ona ona uprawniona do urlopu wychowawczego i zdecyduje się na obniżenie wymiaru czasu pracy, maksymalnie o połowę pełnego wymiaru. Zakaz zwalniania obowiązuje jednak nie dłużej niż przez łączny okres 12 miesięcy.
 
Po macierzyńskim można zwolnić ale można tego uniknąć. Przed powrotem do pracy po macierzyńskim (nie pamietam czy to na ile tyg przed) można wystąpić do pracodawcy z wnioskiem że zmiejszenie wymiar czasu pracy np z pełnego na 7/8 i przez 12 mc pracodawca nie ma prawa takiej kobiety zwolnić. Także pamiętajcie o tym bo pracodawca jak jest frajerem to Wam takiego rozwiązania nie podpowie :-)
o właśnie... o to mi chodziło :)
 
I zaznaczam ze pracodawca nie moze odmówić nam zmniejszanie etatu - takie mamy prawo. Ale to zmiejszenie moze trać tylko 12 mc. Pózniej juz niestety nie mamy ochrony :-/
Dobrze wiedzieć. Jak mnie wkurzą to u siebie tak zrobię [emoji38] mina kierownika pewnie byłaby bezcenna. Ale myślę, że zostanę i tak już w domu i przejdę na wychowawczy.

Co do innych wątków to myślałam, że możemy pisać tu o wszystkim. W sumie pisanie ciągle czy mamy mdłości, ból tu czy ból tam. Czy może go nie mamy na mnie działało by nakręcająco bo pewnie zastanawiałabym się czemu większość ma, a ja nie. Czy jest w takim razie ok. Całego naszego życiorysy na pewno tu nie wywlekłyśmy nie wiem czy 1/100 nawet [emoji6] ja na forum jestem pierwszy raz i tak po doświadczeniach innych osób z grup na fb nie upubliczniam tylko wizerunku swoich dzieci. W necie nic nie ginie to raz, dwa za wiele już czytałam o kradzionych i przerabianych zdjęciach cudzych dzieci które potem krążą po sieci, trzy moje dzieci mają prawo do prywatności i nie mogę decydować za nie. Będą starsze, będą chciały mieć fb i udostępniać swoje zdjęcia proszę bardzo.

Z usług brafitterki ja korzystam od 4 lat. I jak się okazało przez większość swojego życia miałam źle dobrane staniki. Odkąd mam rozmiar dobierany odpowiednio to i mój kręgosłup odżył i piersi są ładniejsze [emoji4]
 
Ale naskrobałyscie przez kilka dni :) . To i ja się dopiszę. Chyba będę staræ babą wśród was ;p Joanna lat 37 , 4 ciąża (2poronienia) a córeczka 1 z września 2016 . Calą ciaze z còreczką brałam acard że względu na poronienia tzw. mikro zakrzepy.
Od 7tc na L4. Jestem po konizacji szyjki .Ostatni okres 17.05.
Teraz termin wychodzi mi na 24.02 (5tc2d) idę w poniedziałek powtórzyć hcg ilościowe total bo u mnie na beta hcg czeka się do 4dni :o nie wiem czemu tek długo. 17.06 powinna przyjść @ test 2 kreski. 18.06 hcg ilościowe 74,8 a 20.06 hcg 193,2 tekze tak miałam . W poniedziałek 25.06 powtórzę hcg. Do gina sie jeszcze nie umówiłam. Córkę dalej karmię piersią.... widzę, ze piszecie nt pracy i tu mam mętlik bo jestem do grudnia 2018 na urlopie wychowawczym bezpłatnym. Może sie któraś orientuje jak jest z załatwieniem teraz u pracodawcy że chce zrezygnować z urlopu wypoczynkowego , umowę mam na czas nieokreślony. I pewnie gin od razu mnie pośle na L4 bo u mnie praca fizyczna na 3 zmiany. Pozdrawiam
 
Ale naskrobałyscie przez kilka dni :) . To i ja się dopiszę. Chyba będę staræ babą wśród was ;p Joanna lat 37 , 4 ciąża (2poronienia) a córeczka 1 z września 2016 . Calą ciaze z còreczką brałam acard że względu na poronienia tzw. mikro zakrzepy.
Od 7tc na L4. Jestem po konizacji szyjki .Ostatni okres 17.05.
Teraz termin wychodzi mi na 24.02 (5tc2d) idę w poniedziałek powtórzyć hcg ilościowe total bo u mnie na beta hcg czeka się do 4dni :o nie wiem czemu tek długo. 17.06 powinna przyjść @ test 2 kreski. 18.06 hcg ilościowe 74,8 a 20.06 hcg 193,2 tekze tak miałam . W poniedziałek 25.06 powtórzę hcg. Do gina sie jeszcze nie umówiłam. Córkę dalej karmię piersią.... widzę, ze piszecie nt pracy i tu mam mętlik bo jestem do grudnia 2018 na urlopie wychowawczym bezpłatnym. Może sie któraś orientuje jak jest z załatwieniem teraz u pracodawcy że chce zrezygnować z urlopu wypoczynkowego , umowę mam na czas nieokreślony. I pewnie gin od razu mnie pośle na L4 bo u mnie praca fizyczna na 3 zmiany. Pozdrawiam
 
reklama
Odnośnie rezygnacji z wychowawczego:
1. Możesz powiadomić pisemnie pracodawcę o rezygnacji z urlopu wychowawczego na 30 dni przed powrotem do pracy - a w dniu powrotu możesz przynieś L4
2. Za zgodą pracodawcy możesz zrezygnować z url.wych. z dnia na dzień (ale radzę rownież stworzyć jakieś pismo) i również w dniu powrotu przynieś L4 :-)
 
Do góry