reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
To ja Cie pobilam 40lat 3 dzieci. I tez bede przerywac wychowawczy przed czasem Witaj [emoji5]
Witaj i gratuluję [emoji4] widzę, że też masz dużą rodzinkę. Super! My też mamy trójkę łobuziaków
Ale naskrobałyscie przez kilka dni :) . To i ja się dopiszę. Chyba będę staræ babą wśród was ;p Joanna lat 37 , 4 ciąża (2poronienia) a córeczka 1 z września 2016 . Calą ciaze z còreczką brałam acard że względu na poronienia tzw. mikro zakrzepy.
Od 7tc na L4. Jestem po konizacji szyjki .Ostatni okres 17.05.
Teraz termin wychodzi mi na 24.02 (5tc2d) idę w poniedziałek powtórzyć hcg ilościowe total bo u mnie na beta hcg czeka się do 4dni :o nie wiem czemu tek długo. 17.06 powinna przyjść @ test 2 kreski. 18.06 hcg ilościowe 74,8 a 20.06 hcg 193,2 tekze tak miałam . W poniedziałek 25.06 powtórzę hcg. Do gina sie jeszcze nie umówiłam. Córkę dalej karmię piersią.... widzę, ze piszecie nt pracy i tu mam mętlik bo jestem do grudnia 2018 na urlopie wychowawczym bezpłatnym. Może sie któraś orientuje jak jest z załatwieniem teraz u pracodawcy że chce zrezygnować z urlopu wypoczynkowego , umowę mam na czas nieokreślony. I pewnie gin od razu mnie pośle na L4 bo u mnie praca fizyczna na 3 zmiany. Pozdrawiam
Jaka stara baba? [emoji44] kobieta w sile wieku. Tym razem na pewno będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki [emoji111]
Tylko właśnie nie wiem ile dokładnie wpisywać dni od owulacji :dry: bo już sama nie wiem kiedy była:/ ale jakieś ponad 20 dni na pewno :rolleyes: ale ważne ze jest przyrost uf :happy2:
Ja tego ile dni jest po owulacji wcale nie wpisywałam i nie wiem ogólnie po co to jest w tym kalkulatorze jak tak naprawdę nie liczy się jaki jest wynik, a jaki przyrost. A twój jest jak najbardziej w normie [emoji4] możesz być spokojna [emoji9]
 
właśnie to miałam na myśli..Kurcze, trzeba rozmawiać na różne tematy i o wszytskim. Np. teraz to, że pisałyśmy o czym innym, życiorysów tam nie odnajduje to dziewczyny może skorzystają z wiedzy Justyny i komuś to się w życiu przyda. Nikt nie jest alfą i omegą i warto się dzielić i wiedzą i doświadczeniami. Poza tym tak jak pisałam, do dziś mam bliską koleżankę i znajomych w realu właśnie z forum :)


ale jest ładny przyrost :) :) mam nadzieję, że już mniej się stresujesz i że masz swojego mężczyznę obok :) mój dziś wybył, ale na szczęście wraca w nocy :)


Link do: Urlopy rodzicielskie: Kiedy można zwolnić pracownika mimo ochrony

a to przepisy kodksu pracy co do wychowawczego:
linki do całego kodeksu pracy ale zerknij sobie na artykuł 186 w całości :) poniżej najwazniejsze
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19740240141/U/D19740141Lj.pdf
Link do: Kodeks pracy - KP
Art.
186.4
Pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, na stanowisku równorzędnym z
zajmowanym przed rozpoczęciem urlopu lub na innym stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom zawodowym, za wynagrodzeniem nie niższym od wynagrodzenia za pracę przysługującego pracownikowi w dniu podjęcia pracy na stanowisku zajmowanym przed tym urlopem.
Art. 186.7. Obniżenie wymiaru czasu pracy na wniosek pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego
§ 1.Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy pisemny wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.
§ 2.Wniosek, o którym mowa w § 1, składa się na 21 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy. Do wniosku dołącza się dokumenty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 1868a rozporządzenie w sprawie wniosków o udzielenie urlopów: macierzyńskiego, na warunkach urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Jeżeli wniosek został złożony bez zachowania terminu, pracodawca obniża wymiar czasu pracy nie później niż z upływem 21 dni od dnia złożenia wniosku.
Art. 1868. Ochrona przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego
§ 1.Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o:
1) udzielenie urlopu wychowawczego – do dnia zakończenia tego urlopu;
2) obniżenie wymiaru czasu pracy – do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.
§ 2. W przypadkach, o których mowa w § 1, rozwiązanie przez pracodawcę umowy jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
§ 3. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku, o którym mowa w § 1, wcześniej niż 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu wychowawczego albo obniżonego wymiaru czasu pracy, zakaz, o którym mowa w § 1, zaczyna obowiązywać na 21 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu albo obniżonego wymiaru czasu pracy.
§ 4. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku, o którym mowa w § 1, po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej czynności.

Dziekuje Kochana❤️ Jak narazie się odstresowalam, ale zobaczymy co mi powie w pon. moja gin. ... oby tak dalej rosło ❤️ Jest Mój przy mnie i czuje się jakos bezpieczniej ❤️
 
rośnie pięknie :) przypomnij kiedy masz teraz wizytę u gina lub ginki bo masz chyba dwóch :)

U ginki w poniedziałek, ciekawe co powie o_O myśle ze może być zaskoczona :sorry2: a u gina 4.07, ale bede i tak chodzić do jednego i raczej do gina, bo on mnie tak pozytywnie zaskoczył :rolleyes: wierze, ze będzie dobrze ❤️ Teraz marze tylko by coś w koncu zobaczyć ❤️❤️ A progesteronu to już nawet nie robię by się nie stresować :huh: ale cos mnie gardło zaczyna bolec :unsure:
 
Dobry wieczor mile Panie:) 5 stronek doszlo i wiekszosc przeczytalam - ale juz w dresie i w pozycji połleżącej :p Caly dzien na nogach, niedawno wrocilam z uczelni. Wszystkie studentki zdaly choc niektore trzeba bylo dopytac :) Jestem troche zmeczona ale szczesliwa. Dostalam dzis od Meza nowego Kinga - Outsider i sandaly :D bo gdy ja bylam na uczelni to robil zakupy :) I ogolnie rzecz biorac chyba dzis jest moj dzien :) Oprocz tego w drodze powrotnej kupilismy 2 wina bezalk., gdzie czerwone okazalo sie totalna klapa i wypilam lyczek, bo oprocz ze smak kiepski to jeszcze mniej niz 0,5 alk. (co zgodnie z prawem w PL uznawane jest za bezalkoholowe) ale jednak ma tam jakis alk., wiec nie - dziekuje; choc na etykiecie z przodu widnieje napis '0%'. Swoja droga to do 0.5 % alk. jest czasem w pieczywie czy kefirze.. ;)

Zaraz wlacze tv, poszukam jakis filmik i bede uskuteczniac lezakowanie :) Milego wieczorku zatem!
 
Po to jest to forum żeby się wygadać wyzalic itp. Każdy przecież mówi tyle ile chce ;p
Ja też z grupy Młodych Mamusiek mam jedną internetową przyjaciółkę z którą raz się widziałam gdy była nad morzem . Z innymi dziewczynami również były spotkania i do tej pory kontakt.
Jestem za żeby otworzyć grupę zamkniętą nawet tutaj na bb wtedy nikt z zewnątrz nie przeczyta nic :)
 
@karolina921 wyślę Ci, bo tak się dziś objadłam, że już patrzeć na nie nie mogę ;D Połowę właśnie zamroziłam :)

Fajnie, że Wam betki prawidłowo przyrastają i że wizyty macie za sobą lub w najbliższych dniach. Ja czekam na wtorek z niecierpliwością, oby już było coś widać :)ś

Co do wieku - ja dla odmiany "młodsza" mama, a mam już pełno siwych włosów (genetycznie; w wieku 14 lat miałam pierwsze dwa siwe włosy już).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Po macierzyńskim można zwolnić ale można tego uniknąć. Przed powrotem do pracy po macierzyńskim (nie pamietam czy to na ile tyg przed) można wystąpić do pracodawcy z wnioskiem że zmiejszenie wymiar czasu pracy np z pełnego na 7/8 i przez 12 mc pracodawca nie ma prawa takiej kobiety zwolnić. Także pamiętajcie o tym bo pracodawca jak jest frajerem to Wam takiego rozwiązania nie podpowie :-)
My z mężem zatrudniamy pracowników, większość to kobietki, ale mamy zarządzanie turkusowe i traktujemy większość jak rodzinę. Nie wyobrażam sobie złego traktowania kobiet w ciąży.

Dobry wieczor mile Panie:) 5 stronek doszlo i wiekszosc przeczytalam - ale juz w dresie i w pozycji połleżącej :p Caly dzien na nogach, niedawno wrocilam z uczelni. Wszystkie studentki zdaly choc niektore trzeba bylo dopytac :) Jestem troche zmeczona ale szczesliwa. Dostalam dzis od Meza nowego Kinga - Outsider i sandaly :D bo gdy ja bylam na uczelni to robil zakupy :) I ogolnie rzecz biorac chyba dzis jest moj dzien :) Oprocz tego w drodze powrotnej kupilismy 2 wina bezalk., gdzie czerwone okazalo sie totalna klapa i wypilam lyczek, bo oprocz ze smak kiepski to jeszcze mniej niz 0,5 alk. (co zgodnie z prawem w PL uznawane jest za bezalkoholowe) ale jednak ma tam jakis alk., wiec nie - dziekuje; choc na etykiecie z przodu widnieje napis '0%'. Swoja droga to do 0.5 % alk. jest czasem w pieczywie czy kefirze.. ;)

Zaraz wlacze tv, poszukam jakis filmik i bede uskuteczniac lezakowanie :) Milego wieczorku zatem!

Super ze zdały...

Któraś z Was pisała, że stara:D Ja też mam 35 lat, i trójkę planowanych dzieciaczków. Do tego firma na głowie no i teraz wykluwa się mały bączek nieplanowany, ale już kochany. Jednak ja mam pewne obawy bo po ostatnim porodzie miałam zastój w nerce i na cito zabieg plastyki miedniczki. Teraz mnie ta nerka pobolewa więc martwię się przeokrutnie.

Pozdrawiam :)
 
Do góry