reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Dobry

Bettina tez tak czytalam dlatego porozmawialam o tym i z pediatra i ortopeda i nie we wszyszkich.Pokazalam ktore mnie interesuje i obaj zgodnie powiedzieli ze jezeli dziecko trzyma glowke w miare stabilnie to moge uzywac bez strachu ze cos bedzie nie tak.

Ja mialam chuste ale mala juz potem siedziec w niej nie chciala za to nosidlo lubi bardzo.

Mei tai tez super sprawa ale niestety nie da sie nosic w niej dziecka przodem do swiata wiec u mnie niestety nie przeszla ;)
 
reklama
Witajcie,
moje dziecie właśnie wstało i zaraz z radości łóżeczko rozniesie.

Mkvet pamiętaj o foci tego nosidełka.

No nic trzeba się ruszyć z łóżka po za chwilę będę łóżeczko kupować tak mała szaleje.
 
Danielek wstał o 4.30, zjadł i spał. Wstał ok 8, zjadł i znowu zasnął. Godzina luzu bo później w ciągu dnia śpi kilka razy ale po 15 min tylko.
 
U nas super noc! ...ale nie mogło byc inaczej, bo Młoda o 2 wyladowala u nas.

kurde, slyszalam o tuli wlasnie, strasznie mi sie tez ich nosidelka podobaja, ale szkoda mi wywalic kilka stow, jak nie wiem czy mloda zaakceptuje nosidelko...

wyglada na to, ze mkvet ma bardzo rozwojowa córke - moja jak dostala dzisiaj kostke, to pobawila sie 2 minuty, po czym kostka poszla w odstawke, bo strasznie wciagnelo ja sciaganie sobie skarpetek... ;)

kawyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!
 
Hej. Chorujemy wszyscy. Masakra... :/

Temat nosidelek - jestem na nie o ile dziecko nie siedzi. Jak już siedzi to powinno mieć odpowiedniej szerokości panel. To opinia akurat mojego ortopedy i rehabilitanta do których chodziłam z Leonem.

Byłam na wizycie u lekarza z chłopakami. Sama i dalam radę. Ale głową mi pęka... obiad się gotuje, ja chwilowo leże i mam nadzieję, ze Leon nigdzie mi się nie zesika :(

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
betula są wypożyczalnie nosidełek, poszukaj w swojej okolicy. Wypożyczycie na dwa dni i sprawdzicie.
Zaleca się, żeby siedziało dziecko zanim się je włoży w nosidełko.
Podsyłam Wam:

"Pytanie nadesłane do redakcji
Jakie aspekty medyczne są przeciwwskazaniem do noszenia dziecka przodem do świata?

Odpowiedziały
lek. med. Katarzyna Jamruszkiewicz
Zakład Medycyny Rodzinnej, Szpital Uniwersytecki, Kraków

Katarzyna Kramek
Doradca Noszenia ClauWi®
www.noszaki.pl

lek. med. Katarzyna Jamruszkiewicz: Dziecko nie powinno być układane „przodem do świata” ani w chuście, ani w żadnym rodzaju nosidła. Podczas noszenia „przodem do świata” znajduje się ono w niewłaściwej pozycji. Zamiast zaokrąglonych plecków (fizjologiczna całkowita kifoza – u noworodków, mniejszych niemowląt i starszych niemowląt podczas snu) kręgosłup jest nadmiernie prostowany. Dodatkowo przerwa jaka występuje między karkiem dziecka, a klatką piersiową osoby noszącej powoduje, że główka nie jest podparta, co może powodować poważne następstwa. Ważne jest to szczególnie u najmłodszych dzieci, które mają obniżone napięcie mięśni szyi i grzbietu. Sytuacja taka nie występuje podczas noszenia „brzuch do brzucha”, gdzie, przy prawidłowym wiązaniu, chusta podpiera główkę dziecka. W pozycji „przodem do świata” nie jest również możliwe właściwe ułożenie nóżek dziecka, tak by były zgięte zarówno w stawach biodrowych, jak i stawach kolanowych, tworząc kształt litery M (tzw. „fizjologiczna żabka”).


Nosidła ergonomiczne, z szerokim pasem materiału pod pupą dziecka (ryc.), zwanym panelem, można stosować dopiero wówczas, gdy dziecko samodzielnie siada. Panel powinien być na tyle szeroki, by sięgać od jednego do drugiego kolanka dziecka, co zapewnia wspomniane wyżej prawidłowe ułożenie nóżek. Wcześniej nosidło nie pozwala na tak dobrą amortyzację kręgosłupa i podparcie główki, jak chusta, która ściśle i ciasno przylega. Gdy niemowlę siedzi, można też wyjąć mu rączki z wiązania, jeśli nadal preferujemy do noszenia chustę. Kiedy dziecko kontroluje już dobrze główkę, można też nosić je z tyłu lub na biodrze."
 

Załączniki

  • nosidełko.jpg
    nosidełko.jpg
    70,3 KB · Wyświetleń: 76
  • wisiadełko.jpg
    wisiadełko.jpg
    179,9 KB · Wyświetleń: 122
betula Zosia też ściąga skarpetki- najchętniej jak ma spać;)
Może się jej jeszcze kostka spodoba:) JA Zosi wieszam, tak, żeby mogła trzymać w łapkach i ciągnąć za wszystko, ale żeby jej nie leżała na brzuchu, tak lubi najbardziej:)
 
reklama
Witamy się przedpołudniowo ;-) U nas nocka ok, pobudka o 5.30 mleko i spać do 8 dzis wyjątkowo. Wczoraj był dobry dzień na spanie małej ciekawe czy dziś też tak będzie bo przyznam ze bardzo mi się to podobało :-) Póki co szykujemy się na pierwszą drzemkę. Obiad już gotowy, rano nasmazylam mielonych a resztę liczę ze mezus zrobi. .. Ech nic mi się nie chce lenia załapałam a prasowanie jeszcze na dziś. Idę robić kawkę komuu?

Kama dużo zdrówka dla Was . Odpoczelas troszkę?

Magmich łóżeczko przetrwało? Ja się obawiam czy nasze wytrzyma bo mała bardzo ruchliwa w nim i różne cuda wyczynia ostatnio wypchnela noga ta szczebelke co się trzy wyjmuja okazało się ze sprezynki w środku nie było a tak się wystraszylam nagle wielki huk się zrobił.

Ola o co chodzi z teściową? Coś mnie ominęło.;-)
Ktoś pytał o nosidełko my nieuzywamy więc nie polecę. pewnie fajna rzecz ale tak jak Betula nie wiem czy młoda będzie chciała w nim siedzieć i szkoda kasy chociaż wygoda na pewno jest hmm
 
Do góry