reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Haruna gratuluje! Ale nas zaskoczyłaś! :-) z tego co wiem to mialas termin tak jak ja na 24 lutego... super, ze juz po :-)

Teraz to juz sie boje na forum z rana wchodzic, bo coraz wiecej rozpakowanych mamusiek, tylko u mnie cisza. Mkvet a Ty, dalej w dwupaku?

Mi sie dzisiaj bardzo dobrze spalo, wstalam przed 2, a pozniej przez 7 godz zadnej pobudki-ale super! I w dodatku sniło mi sie lato i sobie biegałam i nurkowałam w jeziorze :-)

Pani Ag nagle wszyscy sie obudzili, ze jeszcze musza was przed porodem odwiedzic;-)moze chca nadrobić na przyszłość? u mnie w tym tyg byla kolezanka, z ktora widuje sie raz na pare miesiecy i wychodzac mowi, ze moze jeszcze wpadnie przed terminem na pogaduchy? Hmm nie wiem czy zdąży?

Miłego weekendu! :-)
 
reklama
Carolajna a po czym wnosisz bo nie rozumiem? Skoro byłam we wszystkich tych szpitalach i pytałam o taką możliwość, dostałam odpowiedz negatywna. Bydgoszcz to duże miasto i w 3 szpitalach nie praktykują znieczulenia zzo. Sugerujesz ze mnie oklamali? Ze maja anastezjolog to chyba logiczne bo jest potrzebny przy każdej operacji ale nie jest to równoznaczne z tym ze dają znieczulenie przy porodach naturalnych. Jeden szpital w Poznaniu odpowiedział ze owszem dają ale dojazd trwa ponad 2 h wiec nie zaryzykuje.
 
Carolajna a co to za problem powiedzieć tak damy znieczulenie a potem nie dotrzymać słowa i uzasadnić to jakimiś wyimaginowanymi przeciwwskazaniami. Z służba zdrowia nie wygrasz. Na pewno są jakieś odstępstwa od tych przepisów skoro tyle szpitali od wejścia mówi nie.
 
Wiadomo, że jak będą chcieli to wymyślą ale robią to bezprawnie. Tak samo mówiąc Ci, że nie ma opcji znieczulenia. Oczywiście zdażają się sytuację gdzie po godzinach jest tylko jeden anestezjolog i nie zdąży przyjść do Ciebie ale jawne łamanie przepisów to chamstwo. I tylko o to mi chodzi więc nie rozumiem dlaczego się tak unosisz.
Ja osobiście nie dałabym się tak zbyć bo skoro mi się coś należy to tak powinno być.

http://m.mjakmama24.pl/ciaza-i-poro...mianach-wprowadzonych-przez-nfz,244_7862.html
 
Nie unosze się tylko próbuje Tobie wytłumaczyć jakie są realia. Jeżeli w Twoim szpitalu dają znieczulenie to masz szczęście i nie musiałaś się o nic wyklocac. Ja juz stoczył walkę włącznie z powiadomieniem nfz o to żeby przyjął mnie jakikolwiek ginekolog w pile. Straciłam tylko nerwy i nie wskóralam nic. Musze chodzić prywatnie. Ale nie będę walczyć ze szpitalem e którym będę rodzic bo od nich zależy życie i zdrowie mojego dziecka bo wiem do czego jest zdolna złośliwa pielegniarka czy polozna. Zresztą zakończy ten temat. Nie ma co się spierać
 
Z tego co kojarze to od 2015 r zzo jest refundowane przez NFZ dla każdej rodzącej na życzenie. Tylko szpitale tłumaczą się różnie że anestezjologa akurat nie ma bądź jest zajęty... wiec w praktyce to różnie bywa..
 
Ale wiesz co Carolajna z ciekawości zadzwonię jutro do nfz i zapytam jak to wygląda ze w tylu szpitalach odmawiaja. Zobaczymy co powiedza.
 
Hej dziewczyny :-) gratulacje dla wszystkich rozpakowanych mam :-)
ja ostatnio mam taki kryzys formy, że tylko podczytuję, bo w sumie niczego ciekawego nie mam do napisania, jakoś ten ostatni tydzień daje mi w kość bardziej niż cała ciąża. Do tego jakąś angina się przyplątała, dzieci też chore, ja bym tylko spała, nawet mieszkania nie mam posprzątanego. Ech... Teraz czekam na wizytę - ostatnią, kontrolną, a potem to tylko do środy.
 
reklama
Dzien dobry

Haruna gratulacje...to mnie zaskoczylas bo mialas termin taki jak ja.

Co do zzo to z tego co wiem powinnp byc dostepne w kazdym szpitalu widocznie te do ktorych dzwonilas albo bylas osobiscie zaluja na to kasy.

Ja dzisiaj chyba płuca wypluje tak mnie kaszel meczy...musze M napisac zeby do apteki zaszedl po cos na.przeziebienie i po jakis syrop dla kobiet w ciazy a wiem ze taki jest bo z Ola bralam.
Mi dzisiaj apka wskazuje 13 dni do cc...a jeszcze niedawno bo 26 szybko zlecialo....choc teraz pewnie bedzie sie dluzylo.

Wczoraj tak narzekalam ze mlody malo ruchliwy a w nocy jak mi dal popalic ze do teraz czuje poobijane żebra.
Musze sie przez weekend wykurowac bo mam.zamiar w tygodniu jeszcze do hurtowni dzieciecej zajsc po pare drobiazgow i do apteki. Chce miec juz wszystko zamkniete na ostatni guzik.

A mi sie dzisiaj snilo ze odeszly mi wody i ze pojechalam do szpitala autobusem ponad 30km
 
Do góry