reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2025

No mi moja też dała na NFZ skierowanie i byłam się zarejestrować to babka do mnie że w tym czasie one idą na urlop i to miesięczny... Więc musiałam zarejestrować się prywatnie i to też na "ostatnią chwilę" będę miała robione bo będę wtedy już 13+3. No jak na złość wszyscy idą na urlopy w tym czasie kiedy muszę mieć zrobione prenatalne😅
A nie możesz gdzieś indziej iść? Przecież należy Ci się darmowe jak psu buda
 
reklama
Jakie brałaś witaminy?
mysle, ze nie, ale też nie jestem lekarzem. Wirusa masz w organizmie od dawna, a samo pojawienie się wykwitu opryszczki oznacza, że jest go więcej. Możesz zapytać lekarza o przeleczenie heviranem doustnie, ale nie wiem, czy w ciąży można.
Ja brałam d3, b, c.
Stres, osłabienie organizmu i klima, o ktorej piszesz robią swoje i uśpiony wirus się budzi.
 
Ja wyczytałam w książkach,że można od początku, kupilam na promce w rossmanie olejek teraz z olejów naturalnych mustela ? Smaruje sobie piersi, robię delikatny masażyk, wewnętrze strony ud, łydki ramiona i kosc krzyżowa, krocze i brzuszek zostawiam na potem, ja biorę zastrzyki w brzuch więc narazie i tak nie chce smarować , a po drugie nie mam doświadczenia czt można:( wybieraj olejki gdzie jest napisane od pierwszego dnia ciąży, aczkolwiek czy pojawią się czy nie to kwestia genetyczna :(((
A po co ramiona? Ja dostałam jakiś balsam na rozstępy i tam nic nie jest napisane od którego dnia można stosować a z firmy to bodyboom
 
Hej dziewczyny robię sobie zastrzyki w brzuch clexane i mam tak straszne siniaki i zgrubienia w miejscu wkłucia wy też tak macie ?
 
W czerwcu weszło rozporządzenie że każda kobieta w ciąży może mieć darmowe prenatalne tylko potrzebne jest skierowanie :)
Bardziej chodziło mi o to, ze zależało mi żeby isc do tej konkretnej lekarki a ona akurat robi na NFZ:) chyba nie wszyscy lekarze robią w ramach tego nowego rozporządzenia, pewnie zależy od podpisanego kontraktu itd. Bo gdzieś czytałam, ze niektóre dziewczyny idą na NFZ i do „lepszych” lekarzy prywatnie.
 
A nie możesz gdzieś indziej iść? Przecież należy Ci się darmowe jak psu buda
W moim mieście przyjmuje tylko jeden na NFZ ,jeżeli chciałabym np do Gdańska to musiałaby mi wypisać na nowo skierowanie do tegoż miasta i konkretnego ginekologa który robi prenatalne,a ja w Gdańsku nie znam żadnego.
 
O Jezu. Weekend cały przespałam i teraz skończyłam nadrabiać 😂😂😂 ostatnio mega źle się czuję i jak tylko wracam z pracy to śpię. W pracy staram się tylko jakoś przetrzymać. Dziś mam 7+1 a następna wizyta dopiero 18/07
 
Hej dziewczyny robię sobie zastrzyki w brzuch clexane i mam tak straszne siniaki i zgrubienia w miejscu wkłucia wy też tak macie ?
Ja niestety mam giga siniaki, w poprzedniej ciąży tak nie miałam, nie wiem o co chodzi :( ale przy następnej wizycie skonsultuje to z hematologiem
 
reklama
Jestem właśnie po wizycie. Brak czynności serduszka, obumarcie płodu w 7 tygodniu... Czyli tydzień już tak chodzę. Za tydzień mam się zgłosić na zabieg do szpitala i na podanie immunoglobuliny (ryzyko powstania konfliktu serologicznego)...
Bardzo Ci współczuję.
Czułaś coś? Jakieś krwawienia ? Wcześniejsze poronienia?
 
Do góry