reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

Dzień dobry dziewczyny :-) dziękuję wszystkim za slowa wsparcia. Właśnie siedzę w poczekalni i czekam. Serce wali coraz szybciej :-)

Moja coreczka urodziła się tydzień po terminie, 58 cm i 3750 a wydawała się taką kruszynką, ciężko mi było wyobrazić sobie że mogą być mniejsze dzieci.

Jak myślicie, mam kombinezon rozm. 68 kupować mniejszy czy ten wystarczy? Obstawiam, że kolejne dziecko będzie podobne gabarytowo.

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
Myśle, e kombinezon nawet ciut za duży będzie ok, bo pod niego trzeba coś założyć, a na kombinezon pewnie jeszcze zarzucić jakiś kocyk. To będzie styczeń /luty więc teoretycznie apogeum zimy:)

Myśle, że wogole te najmniejsze ubranka to trzeba z rozwagą kupować, ja nawet nie zdążyłam małego w niektóre ubrać tak szybko rósł :) a nawet ciut za duże nie robią różnicy bo maleństwo nie rusza się zbytnio i na wygodę to nie wpływa. Choć te najmniejsze ubranka są najsłodsze to jednak najmniej praktyczne :) ja miałam termin na kwiecień i kupiłam kilka kombinezonów i grubsze i cieńsze, no ale pierwsze maleństwo to szalałam. Mały urodził się w marcu i jak wychodziliśmy że szpitala było naprawdę zimno, ja w zimowym płaszczu...
 
reklama
Witam sobotnio i leniwie. Dott30 życzę żeby wszystko skończyło się pomyślnie Co do rozmiaru piersi moja szwagierka ma rozmiar chyba minus A a karmila 3 lata. Piszecie tez o rozmiarach ubranek , trzeba tez patrzeć z jakiej firmy bo różnice w rozmiarowce są bardzo duże. Moja córka urodzona w listopadzie wagą 2400 miała kombinezon na 56 i był dobry. Starsza urodzona we wrześniu ( czyli nie od początku kombinezon był w użyciu) miała na 68 i on dopiero po pół roku był dobry.

Zgadza się rozmiarówka w firmach nie równe


16ud3e3kpztre1wh.png
 
@AlexF to ja miałam tak z Emma, pojechałam do szpitala było ciepło Ok 15-16 st, jak leżałam w szpitalu okna otwieraliśmy tak przyjemnie wiosennie było...a jak wychodziłam była zamieć i temp na minusie...nagle spadł śnieg (polowa marca)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@AlexF to ja miałam tak z Emma, pojechałam do szpitala było ciepło Ok 15-16 st, jak leżałam w szpitalu okna otwieraliśmy tak przyjemnie wiosennie było...a jak wychodziłam była zamieć i temp na minusie...nagle spadł śnieg (polowa marca)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Heh i kto by pomyślał. Nie przewidzimy pogody, nasze maluchy mogą jechać do domu w siarczystym mrozie, albo wręcz wiosennej aurze bo i takie dni zdarzają się w zimie :)
 
Anifem trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się ułożyło.

@gosiunia:) ale fajnie dostać taką paczuszkę, lubię takie inicjatywy w szpitalach czy na szkołach rodzenia

@AlexF współczuję i pogody i tych Twoich bóli, oby przeszły jak najszybciej.

Już po wizycie, ale mnie szczęście rozpiera!! Maluch wiercił się, rączkami po buzi smyrał. Na prenatalnych lekarz po pierwszym spojrzeniu powiedział, że będzie dziewczynka, później po dokladniejszym spojrzeniu stwierdził, że w sumie to jeszcze jednak ciężko stwierdzić. Dzisiaj okazało się, że jest chłopak!! :-D :-D nawet nie byłam świadoma, że tak bardzo chcę chłopaka i moja reakcja mnie samą zaskoczyła. Łzy szczęścia kręciły mi się w oku od wizyty, poprzez zakupy i powrot do domu :-)

Sprawa z kombinezonem za dużym chyba się rozwiązała, no chyba, że stwierdze że takiemu maluchowi nie bedzie przeszkadzał różowy kaptur :p

Co do bolacych piersi to u mnie w tej ciąży jakoś dziwnie. Zaczęły mi mooocno rosnąć i boleć dopiero po 12 tygodniu a wcześniej nic. Jako, że generalnie mam małe piersi to teraz nie mogę się nadziwić jak urosły i od czasu do czasu ide do męża i mówię, żeby nacieszyl się tym większym rozmiarem chociaż teraz ;-)

@Dotkass pisałaś, że po dziewczynkach zostały Ci większe piersi, jak ja bym tak chciał ale marne szanse

Przypomniałyście mi o praniu, z kosza się wysypuje a żeby wstawić musialam wejść na forum i przeczytać o tym :p

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Anifem trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się ułożyło.

@gosiunia:) ale fajnie dostać taką paczuszkę, lubię takie inicjatywy w szpitalach czy na szkołach rodzenia

@AlexF współczuję i pogody i tych Twoich bóli, oby przeszły jak najszybciej.

Już po wizycie, ale mnie szczęście rozpiera!! Maluch wiercił się, rączkami po buzi smyrał. Na prenatalnych lekarz po pierwszym spojrzeniu powiedział, że będzie dziewczynka, później po dokladniejszym spojrzeniu stwierdził, że w sumie to jeszcze jednak ciężko stwierdzić. Dzisiaj okazało się, że jest chłopak!! :-D :-D nawet nie byłam świadoma, że tak bardzo chcę chłopaka i moja reakcja mnie samą zaskoczyła. Łzy szczęścia kręciły mi się w oku od wizyty, poprzez zakupy i powrot do domu :-)

Sprawa z kombinezonem za dużym chyba się rozwiązała, no chyba, że stwierdze że takiemu maluchowi nie bedzie przeszkadzał różowy kaptur :p

Co do bolacych piersi to u mnie w tej ciąży jakoś dziwnie. Zaczęły mi mooocno rosnąć i boleć dopiero po 12 tygodniu a wcześniej nic. Jako, że generalnie mam małe piersi to teraz nie mogę się nadziwić jak urosły i od czasu do czasu ide do męża i mówię, żeby nacieszyl się tym większym rozmiarem chociaż teraz ;-)

@Dotkass pisałaś, że po dziewczynkach zostały Ci większe piersi, jak ja bym tak chciał ale marne szanse

Przypomniałyście mi o praniu, z kosza się wysypuje a żeby wstawić musialam wejść na forum i przeczytać o tym :p

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
Moje gratulacje!!!! Czyli mamy na forum kolejną zmianę płci :) tak myślę, że po następnych wizytach znowu przyjdą kolejne wieści odnośnie zmian między nóżkami naszych bączków:D
 
Czesc dziewczynki :)

@Anifen przykro mi, mam nadzieje, ze sie jednak jakos wszystko ulozy.

@Dotkass ciagle dopisuja sie dziewczyny do tabelki. Miej to na uwadze w kwestii WZ :)

Moj K dzisiaj pracuje z domu bo jakas mega wazna rzecz robia w weekend. Niestety, moga to zrobic tylko jak nie ma ludzi w biurze. Szkoda bo cale sprzatanie na mojej glowie i zakupy. Przynajmniej z psem wyszedl rano :)

Mnie cyce bola tylko jak sie przekrecam w nocy i od kilku dni zrobily sie jeszcze bardziej pelne i ciezkie niz chociazby tydzien temu.

Brzuchol rosnie i jeszcze troszke i ludzie nie beda go myslic z ciaza spozywcza [emoji1377][emoji23] ol jeah!

Oo pytanie techniczne bo juz doswiadczonych mam.
Co sie lepiej sprawdzi?
1: Body krotki rekaw + pajacyk
2: Body dlugi rekaw + spiochy
Czy jakas inna kombinacja Wam bardziej podeszla?

W domu w zime mam zawsze 22 stopnie. Na dworze w Holandii temp. malo kiedy spada ponizej zera. Snieg to sobie jedynie na filmach moge obejrzec albo jak przyjade do Polski.
Jakies rady co do ubranek przy takim klimacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Dott30 gratuluje synka [emoji173]️[emoji8]

U mnie raczej zmiany plci nie bedzie. Kazdy morduje moja nadzieje po zobaczeniu foty z USG [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Paraplu ja używałam często kombinacji body krótki rękaw + pajac, lub jak było chłodniej to długi rękaw + pajac + skarpetki. Jak Hania miałam powyżej 2 msc to spodobała mi się kombinacja body ( długi/ krótki rękaw + półśpiochy/spodenki + bluzeczka i później już pajace poszły w zapomnienie, chyba, że na noc do snu.

Napisane na E6883 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc dziewczynki :)

@Anifen przykro mi, mam nadzieje, ze sie jednak jakos wszystko ulozy.

@Dotkass ciagle dopisuja sie dziewczyny do tabelki. Miej to na uwadze w kwestii WZ :)

Moj K dzisiaj pracuje z domu bo jakas mega wazna rzecz robia w weekend. Niestety, moga to zrobic tylko jak nie ma ludzi w biurze. Szkoda bo cale sprzatanie na mojej glowie i zakupy. Przynajmniej z psem wyszedl rano :)

Mnie cyce bola tylko jak sie przekrecam w nocy i od kilku dni zrobily sie jeszcze bardziej pelne i ciezkie niz chociazby tydzien temu.

Brzuchol rosnie i jeszcze troszke i ludzie nie beda go myslic z ciaza spozywcza [emoji1377][emoji23] ol jeah!

Oo pytanie techniczne bo juz doswiadczonych mam.
Co sie lepiej sprawdzi?
1: Body krotki rekaw + pajacyk
2: Body dlugi rekaw + spiochy
Czy jakas inna kombinacja Wam bardziej podeszla?

W domu w zime mam zawsze 22 stopnie. Na dworze w Holandii temp. malo kiedy spada ponizej zera. Snieg to sobie jedynie na filmach moge obejrzec albo jak przyjade do Polski.
Jakies rady co do ubranek przy takim klimacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja w domu to sam pajac bez body zakladalam, na dwór na cebulę ubieralam body jak chłodno było. Śpiochy na body może być, ale miałam wrażenie że za ciepło jak dwie warstwy na plecach, miałam może ze dwa śpiochy, ale bardzo lubiłam polspiochy do body.
Oczywiście mam na myśli ubiór w domu. Nigdy body pod pajaca nie nakladalam.
 
Do góry